Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
zaczg

Lancia Lybra SW 2.4 jtd LX

Recommended Posts

Cuj, za sjedalice ti ne znam, jos nemamo klince, tek ih planiramo radit :D

Sto se tice riskiranja, cuj, i ja sam riskirao, no riskiram s autima, neke sam lose odabrao, neke dobro, to je zivot. :D Lybru sam kupio srcem, ne razumom. :)

Daj mi mjesec dana, malo znanja mog mehanicara, i znat cu sve. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se pale svijetla unutra kad odključaš, svijetli armatura? Ima li svijetla u vratima da vidiš kuda gaziš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sve radi sto se tice svijetla. Nisam jos primjetio da nesto ne radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@77mario, licno bih ti dao moju libru da provozas i utvrdis, da smo malo blize, ono sto ja mogu da ti kazem, vozio sam razlicita auta, sto sluzbena, sto od drugara, dobro poznati pasat b5.5 istih godina, vozio vise puta, mogu slobodno da ti kazem da je libra bolji auto, udobniji, meksi, konforniji, zadnja klupa narocito, imas sitnica i detalja koji mnogo olaksavaju voznju, i samu upotrebu auta, imas automatsko osvetljenje kabine koje se lagano pali kad otvaras vrata isto tako se lagano gasi kad ih zatvoris, imas osvetljenje u svim rucicama za svaka vrata, imas lepo zeleno svetlo koje konstantno osvetljava konzolu nalazi se iza srednjeg retrovizora, sto se osvetljenja tice u kabini imas 12 lampica, 2 na sredini, jedna ispod levog suncobrana, jedna ispod desnog, + 4 komada iznad svakih vrata + 2 za gepek, jedna gore na nebu, jedna unutra desno. ..... svako koga sam pitao da ima ili je imao libru kaze da bi je ponovo kupio.... najbitnije je da potrefis da bude u dobrom stanju, najveca mana po meni je malko veca potrosnja u odnosu na VW grupaciju, a to ti je reda velicine 1 l vise. po gradu ocekuj fabricki definisanu porosnju a to ti je 8 do 9 l, nadji uputstva, otvoreno je druga prica, sledeca nazovi mana tj eventualni problem je komplikovani sistem kvacila. sve ostalo je ODLICNO. imam je manje od dva meseca a mogao bih da ti pisem u 3 strane bez pauze. sve sto te zanima dodatno pitaj, rado cu ti odgovoriti. pozz

+ imas jos dva svetla u prednjim vratima, levim i desnim i bas jasno osvetljavaju pod...

ako ima bose sistem imas fabricki minimum 4 zvucnika + vufer, odlicno svira...

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam pasatta97 godinu. Mislim auto je ok ali ništa posebno. Lancia mi se svidja iako većini ne ali sta me briga za njih. Thesis mi je san ali nedostižan a lybru si mogu priuštiti. Imas li 1.9 ili 2.4?

Hvala ti na lijepim riječima. Pozdrav iz Bjelovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto mario, dobio si odgovore, i nisi dosadan, ako cu bit u blizini,lako se dogovorimo da vidis moju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja je 1.9jtd, cene delova nemoj da te plase, u rangu su mnogih vozila te kategorije... moguce nista skuplje nego za pasata, mada ti je to bar lako, okreni neku prodavnicu i neka ti kazu cene delova recimo onih osnvnih, veliki servis, ulje, plocice, diskovi... verujem da se ne bi pokajao da je kupis sigurno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komp kaze 7.5 litara. Sad se vozim samo po Osijeku.

Ja sam prezadovoljan, no moras uzeti u obzir da sam vozio prije toga Grand Cherokee 5.2 V8. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon gradskih 20 litara na 100 km ovo je preporod. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry nisam vidio prije ovo.

 

Evo ide izvrsno, jucer smo imali izlet od cca 200 km, lokalne ceste, pokusavao sam se drzat ogranicenja 80 km/h - 110 km/h i potrosnja je bila okruglih 5 litara.

 

photozxi.jpg

 

Full sam zadovoljan. 

 

Sad mi je glavna okupacija naci Lybru s ok plastikama (da nisu ljepljive) i zamjenit, cak i kombinaciju s crnim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno, 3.000 eur s PDV-om, tj. 26.000 kn + PDV. 

 

Nemam sto za reci, poceo sam prikupljat dijelove za redovne zamjene i to je to, kad ulozim ono sto sam rekao, bit ce tip-top autic.  A to znaci da mislim promjenit krajnike, nosace motora, remenje, zatezace, ulje u mjenjacu, ulje u kocnicama i kupit naravno celicne felge za zimske gume. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro si spustio cijenu. Cijena je bila 3950€ ako se ne varam. Jesi se dugo cijenkao? Onu zelenu nisi gledao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bas previse. Zelena mi se nije svidjala zbog boje. :)

 

Evo prva ulaganja, zamjena spona na vilicama i sitnica na ovjesu - 1.500 kn plus sto sam uzeo novi nosac motora jer vidim na oko da ovaj nece jos dugo. Inace u ovlastenom servisu cijena nosaca je 850 kn, u Tokicu 170 kn  :) Pa ti vidi.

 

Polako investiram u ove dijelove koji su potrosni, da sve rijesim tako da auto bude kao prije 12 godina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka. Ja još čekam da naletim na koga da sjednem u nju jer još nisam, a kamoli vozio. To hoću prvo probati i uvjeriti se sam. A znam da cu se oduševiti ali eto moram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd kad je slozim i primirim se s putovanjima mozemo se cut i vidjet, moram  je jos malo dotjerat. :)  hehe 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...