Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
zaczg

Lancia Lybra SW 2.4 jtd LX

Recommended Posts

Pozdrav svima iz Osijeka, evo od ovog vikenda sam postao vlasnikom Lancie Lybre SW 2.4 jtd iz Italije. Imao sam dosta ogranicen budjet i ovo je bio najbolji primjerak. Radi se o modelu iz 2001. godine s 2.4 jtd motorom i 140 konja.

Prosli smo vec nekih 600 km i super vuce, malo trosi, upravo ono sto sam i ocekivao. No slike govore vise nego rijeci:

lancialybrasw24jtdlxsli.jpg

lancialybrasw24jtdlxsli.jpg

lancialybrasw24jtdlxsli.jpg

lancialybrasw24jtdlxsli.jpg

Obzirom na godine, izgleda upravo tako, naravno pojava ljepljive plastike je i ovdje prisutna pa se s time mislim pozabavit u nadolazecim danima, kao i napravit veliki servis te geometriju kotaca.

Karoserijski je bezprijekorna, kao i unutrasnjost (sjedala i ostalo).

Imam navigaciju ali ne pokriva ovaj dio Europe, pa me zanima gdje ima to za nabavit?

Vjerujem da cu imati dosta pitanja u skorije vrijeme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo si rekao, slike govore vise od reci. Stvarno je perfektna, ovu boju nisam vidjao. Naka te lepo i dugo sluzi :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam,

ima 150k km, sad koliko za vjerovati, obzirom na stanje lima iz vana izgleda jako lijepo, sve u skladu s godinama i kilometrima.

Cijena 3.000 eur.

Planiram ulozit jos dodatnih cca 1.500 eur u nju da bude kako treba.

Najveci problem mi je plastike unutra koje su ljepljive i ima par ostecenih, vidi se da nisu bili dobri materijali, to cu cistit ali i pokusat naci s nekih rasturenih pa zamijenit.

Iskreno, nije mi jasno zasto su ti auti tako "jeftini" a nude puno toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto da uložiš još toliko, to je puno baš, šta planiraš to da joj radiš sa obzirom da vizuelno izgleda baš perfektno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro su ju spustio. Tražili su 3900 za nju. Ako se ne varam, u Koprivnici. Ako je to ta. Bas mi je drago, budeš mi pričao iskustva. Poz iz Bjelovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ta 77mario. :)

2SikterBre: imam opsesivnu volju sa svakim autom da ga dovedem u stanje savrsenstva, odnosno onakvo kakvo je bio kada je napravljen. Kao sto si rekao, vizualno je savrsena, stanje felgi je savrseno. Unutrasnjost bit trebalo uredit - plastika u sredini, plasticni poklopac pretinca i plastika ispod volana - standardno ljepljivo, ostalo sve je savrseno.

Slijedece je na motoru, napravio bih veliki servis, sva remenja i slicno, te ovjes preventivno gumice na balast stangama i krajnike.

Tako da sam miran slijedecih 100.000 km, jer lamela je ok kao i korpa a i cini mi se da je auspuh ok.

Ionako ga nemam namjeru prodavat, taj auto sam si kupio da traje, ima sve sto sam zelio i oduvijek mi se svidjao.

Mozda u dogledno vrijeme se bacim u ugradnju tempomata jer ga nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczg nadam se da cu se i ja skoro veseliti. Imam pasatta, u njuskalu je medju Lybrama. Star je ali je ok. Ne trga se, vozim se ima full opremu ali ne mogu se oteti dojmu da za njega mogu dobiti uzbudljiviji auto, brži, jači itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš tu na forumu kako se ubacuje tempomat. Ima ispod volana konektor za njega. Samo treba ručicu kupiti. Sve ti tu piše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

277mario: tnx, pogledat cu. Ma nadje se dobrih Lybri :) a i sve imaju potencijala samo malo truda i volje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam par komada i u Zagrebu, no ova mi je sjela bojom, nije mi bilo vazno ni stanje motora niti nista, vec karoserija i boja. Na kraju je ispala i bolje nego sto sam ocekivao. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ove popravke sto si naveo da treba da ulozis ti treba mnogo manje od 1500 eura. Sta vise ni 500 ti ne treba.

Osim ako neces da ti ja sve to zavrsim za hiljadarku...

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

277mario: jesam, zelena je ok, ali ova boja mi se jako svidjela, dosta ima srebrnih tako da su ovakve dosta neobicne.

2sashicus: nisam u to uracunao dupli set felgi i zimskih guma. :) trebat ce pronaci jeftine djelove kod nas, majstora imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro došao i bolje nas našao - Libra zaista izgleda sjajno. :unworthy: :unworthy: :unworthy:

Što se tiče gore navedenih ulaganja, mislim da je cifra od oko 1500 e realna....zamajac, set kvačila, naveo si još jedan set felni....to je to. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tnx svima :) Da bit ce to fino ulaganje ali ce biti predivna kao sto i je :)

277mario: nisam, nisam isao do Siska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kad je kupljena, prosao sam nesto vise od 1.000 km, kako autoputa (ZG-OS) tako i gradskih cesta.

Sve radi kako treba, nema nikakvih neugodnih iznenadjenja, osim sto pri 140 km/h zna zatrest se malo, sto je rijeseno balansom kotaca i optikom, ipak auto je stajao a i ne znam kad je to radjeno, i sam znas da je dovoljno jednom proci ZG ceste i moras radit optiku he he.

Top speed mi je bio u jednom trenutku 210 km/h, ako tada nista nije crklo,onda ni nece :)

Poceo sam prikupljat dijelove za veliki servis i aktivno trazit felge za zimske gume da se pripremim.

Ovaj vikend cu se pozabavit plastikom i ciscenjem da nije ljepljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad me trese nervoza da li prodam pasatta i riskiram i uzmem lybru. Znas sta je moj problem? Ne znam nikoga tko ju ima, da sjednem u nju i provozam se 10-15 km. I da li idu 3 auto sjedalice iza, imam cure 5 g i sina 2g. A trebalo bi ići.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...