Jump to content
FAS Goran
amladenbk

Fiat Punto mk.2a - trese se far

Recommended Posts

Pozdrav svima

Vozim Fiat Punto mk2 sa uskim farovima.Primetio sam da mi se desni far trese pri kretanju (najociglednije a verovatno se trese i u voznji ali to primecuju vozaci ispred).

Proverio sam sve srafove da li su stegnuti i da li se neka rupa kroz koju prolaze srafovi razlokala medjutim sve je kako treba ali far se i dalje trese kao da visi u vazduhu tj kao da jos neki drzac postoji ali ja ga ne vidim.Cak sam proverio da se sace fara ne trese unutar fara ali ono cvrsto lezi u faru.

Podmetnuo sam neke gume izmedju branika i fara ali i dalje primecujem da se far trese. Ima li neko neku ideju sta se desava i kako da to otklonim pocinje malo da ide na nerve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Far treba da se drži na 2 šrafa gore, jedan šraf sa strane ka drugom faru, i treba da ima unutra deo koji ulazi u jednu rupu kod krila, kako bi bio učvršćen... Meni jedan far nije imao tu plastiku iznutra, a šrafovi stegnuti i tresao se... I još mi je otišao jedan držać motora, i kad krećem, ceo auto se trese, a ne samo far :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slike fara koji je taj deo. Meni su svi drzaci dobri a i korpa. Ako se vidi taj drzac pokazi i reci kako da resim problem a i kako da dodjem do njega. Ocigledno tesko

cxca10507.jpg cxca10508.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da je taj drzac sto ulazi u krilo problem. Zanima me posto ima rupa u krilu a na faru ima udubljenje ali nema nista cime se fiksira far.Kako se to radi sta se umece umesto tog drzaca sto fali nije valjda da se zbog toga kupuje ceo far ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi kod likova koji krpe plastiku (skoro svaki limar), objasni šta je problem, pa će ti reći može li taj nosač da se zakrpi. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio problem sa plasticnim nosacem fara:

probusio nosac,

postavio sraf sa sirokom glavom i zasrafio za krilo i vratio far nazad ali.....

Nije problem u nosacu, ne trese se far vec sace verovatno se otkacio ili polomio neki drzac unutra tako da bez otvaranja fara nema popravke

Verovatni lek je drugi ili novi far

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoće da se tresu zamenski farovi (Depo) jer imaju tanji i mekši unutrašnji metalni nosač sočiva i reflektora od originalnih. Imao sam loše i totalno matirale Valeo farove pa sam ih zamenio Depo farovima i oba su se tresla u vožnji. Kasnije sam prepakovao prednje staklo sa Depo farova na originalne koje sam unutra očistio i sada se ništa ne trese, čak je i jačina snopa svetlosti jača.

Edited by M Wolf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam video izgleda da je moj punto doziveo neko cukanje nekada negde i da je kupljen zamenski far koji sjajno sija ( ne pogledah marku ali je unutra H1 H7 sijalice ) dok je levi far veoma malo matirao sa strane , ne smeta za snop a u njemu su H1 H1 sijalice i on se ne trese ali definitivno ne sija kao desni.E sad ako bih trebao da kupujem farove pa da ih prepakujem i sl mislim da je onda bolje resenje da potrazim nove Valeo ili dobre polovne Valeo farove sa ugradjenim maglenkama,

Nisam resio problem ali sada znam sta je problem pa cu sa tim i da odlucim.

Vuce hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja cu da prepakujem zamagljene Valeo u novu Depo plastiku...Jel moze na auto koji nema fabricke maglenke napred da se ugradi far sa maglenkama(punto mk2 2002.,1.2 8v)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...