Jump to content
FAS Goran
mario-stilo

Moj novi auto u garaži Opel Astra H 1.7CDTI 2006.

Recommended Posts

Uzeo bih, ali se tesko nalaze. U BiH 90% Astri je 1.7 CDTI motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda cekaj, i lovi ga :D Ovaj sa 150 kao kod mene je tek redak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelazi budzet, a dobro bi mi dosao jedan 1.9 TDI

Fiat je napravio ogromnu gresku zato sto nije izbacio Bravo Multiwagon, a novih Cromi u Sarajevu ima manje od 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.7cdti motori su skroz korektni, to su Isuzu motori.. Imam prijatelja koji radi u Opelovom servisu da ih ne reklamiram, kaze mi da prelaze dosta, bez nekih kvarova... po meni je 1.7cdti od 100ks slab u astri h pogotovo karavanu! :)  posle Stila 1.9 jtd   115ks sve ispod mi je slabo :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

ECU je smeštena u prednjem levom krilu ispred obloge točkova luka, pa može postati ranjivo zbog prodora vode.

Najčešći problemi Opel Astra H su kvarovi elektronike motora, uključujući i neispravne module.

Opel Astra H 1.4 16v Tvinport motori pate od problema labavih zavrtnja bregaste osovina kao i 1.2 16v Tvinport motori u Corsi. Izgleda da su identifikovane serije iz fabrike motora u Španiji, a svi brojevi motora počinju sa 19F *****.

Kod 1,4 i 1,6 tvinport zabeleženi problemi sa Dis modulom, kada se pokvari javlja se trzanje u vožnji i upali se lampica greške motora.

Kod Opel Astra H 1.6 benzinskog motora često kvar bobine.

Kod benzinaca 1,6 sa 105 KS i 1,4 sa 90 KS, najčešća intervencija čišćenje dizni.

Kod tvinport motora problem sa senzorom položaja leptira u usisnoj grani, koji zbog zaprljanosti ne obezbeđuje dodatnu količinu vazduha onda kada je motoru najpotrebnije.

Svi motori, osim 1.4 benzinskim i 1.3 CDTI turbo dizel imaju zupčasti kaiš kao pogon. Tu treba biti oprezan i da se zamena vrši nakon manje pređenih kilometara nego koliko je navedeno u priručniku. Ako ste kupili Astra III i nismo sigurni kada je zamenjen zupčasti kaiš, odmah zameniti zupčasti kaiš, kako bih izbegli teške posledice. Uzgred, pitajte mehaničara nakon koliko kilometara opet zameniti zupčasti kaiš.

Kvačilo podrhtava na 1.6 i 1.8 motorima, najverovatnije zbog curenja zadnjeg semeringa radilice.

Kod benzinac kvar potapajuća pumpa u rezervoaru.

Kod 1.3 CDTI motora opremljenog filterom za čestice čađi, može se desi da višak dizel gorivo koje je trebalo da se spali i regeneriše DPF, curi i završi u karteru, postepeno podiže nivo ulja u karteru do te mere da motor počinje da radi na njemu i motor ne može biti zaustavljen i zbog toga se uništi motor.

Kod dvolitarskog dizel motora problematičan alternator i protokomer.

Kod vozila opremljenih sa 1.3 CDTI motorom i manuelnim menjačem, dolazi do slučajeva pukotine na kućištu menjača.

1.9 dizela može da bude dobar za vožnju, ali ima problema: kvar EGR ventila. Zapušen DPF filter dovodi do kvara turbine. Problemi sa zupčastim kaišem, često zbog kvara vodene pumpe.

Kod 1.9 CDTI dizel motora proizvedenih do početka 2007. dolazi do čestih kvarova turbo punjača.

Za dizel motore, posebno 1.9 CDTI, sve veći broj vlasnika se suočava sa otkazivanjem plivajućeg zamajca.

Kod dizel vozila sa DPF filterom, obratite pažnju na stanje filtera i učestalosti regeneracije.

Kod vozila sa 1.7 CDTI motorom, često curenje glavnog cilindra kvačila.

Zajednički problemi na svim dizel motorima sa zapušenim EGR ventilom, zaprljan ERG ventil koji dovode do prevremenog kvara turbo punjača i DPF filtera.

Sva vozila su suočeni sa lošim kvalitetom gumenih creva za rashladnu tečnost.

Kod vozila sa automatskim menjačima ima primera da rashladna tečnost curi u menjaču.

Problema na menjačima ecoFLEKS modela. Prilikom izbora 1.stepena prenosa vi u stvari dobijate hod unazad.

 

http://mlfree.com/opel-astra-h-2004-2009/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...