Jump to content
FAS Goran
mario-stilo

Moj novi auto u garaži Opel Astra H 1.7CDTI 2006.

Recommended Posts

Pozdrav svima, doslo je vreme da svog Stila zamenim drugim automobilom zbog posla i prostora u automobilu.. :thumbdown: Stilo je prodat caletu, aa sebi sam uzeo Opel Astru H 1.7cdti karavan 101ks. 2006god 170 000km Auto je u extra stanju, sve odlicno samo ga stilo jede po snazi motora :( Mogu reci da je mnogo udobniji auto od Stila i da je kvalitetnije uradjena unutrasnjost..

IMG20130406_001.jpg IMG20130406_002.jpg

IMG20130406_003.jpg IMG20130406_004.jpg

IMG20130406_005.jpg IMG20130406_006.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fino izgleda auto, sto se tice udobnosti verovatno ti stilo nije bio karavan tako da to ne mozes da poredis ocigledna je razlika u velicini auta a i u nameni pogotovo ako si imao trovratog stila. Sto se tice kvaliteta moguce, samo sto je na izgled astra unutra mnooogo siromasnija, a i kvalitet je diskutabilan, astra G je mnogo kvalitetnije uradjena unutra nego H.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se iskreno nije svidjao enterijer u astri na prvi pogled, medjutim posle nekog vremena je ok.. Ja ne kazem da je stilo los auto, ili da nije kvalitetan.. da je los ne bi ostao u porodici.. Stilo je sto se tice jtd motora za 1.7cdti Babaroga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas lepo izgleda astra, svidja mi se i boja a i to sto ima sve od opreme, mislim na to sto ima i fabricke felne i ostale sitnice da se ne cimas i kupujes posle. Meni se takodje ne svidja enterijer u astri h, ali bas mi se ne svidja, ali opet to je stvar ukusa. Srecna kupovina i da se lepo navozas. :thumbsup:
Smatram da bi bolje bilo da si uzeo astru sa Fiat-ovim motorom (ako ih bese ima, jel da ?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :) moram malo na jedno oko da zazmurim sto se tice table oko radija i to:D u elegance opremi je, samo sto nema (i bolje) imitaciju drveta u enterijeru.. ima ih, to su 1.9cdti (mjet) 120 i 150ks. gledao sam ih, medjutim cena je igrala ulogu, auto mi je uvezao ujak sa pravom kilometrazom i bez dinara ulaganja, te 1.9 sto smo gledali preko bilo ih je sa 250 000-300 000+..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisam ja rekao da ti sada kazes da stilo ne valja, nego bas to sto si sada rekao na prvi pogled je nekako skroz prazna i jednolicna, ali sve je stvar ukusa i navike, slazem se sa tobom sto se tice tih imitacija drveta odvratne su, jedan caletov prijatelj ima 1.9 150 ks, prezadovoljan je autom skroz. Vidim na slikama da tvoja izgleda kao casa, da se lepo navozas sa njom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al te je usralo da nadjes astru sa sva 4 podizaca, svaka cast, mislim da na oglasima nisam video ni jednu da ima sve podizace...Inace meni se taj auto dopada i bolje sto si uzeo taj sa 101 konjom nego onaj sa 125 kazu ljudi da ima neke probleme cesce nego ovaj tvoj....srecno...

Share this post


Link to post
Share on other sites
:) cosmo oprema i elegance oprema ima4 podizaca... neko je bio pametan pa nije uzeo drvo u opremi :) citao sam dosta o tim 1.9cdti i desava se da imaju problema sa klapnama na usisu.. ovaj 1.7 nije los, samo nije za jurcanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu reci da je mnogo udobniji auto od Stila i da je kvalitetnije uradjena unutrasnjost.

Ih, kao da je tesko naci kvalitetniju unutrasnjost u C klasi, u odnosu na Stilo ;) . Uz sve dobre strane, pogotovo fantasticne dizelase, mora se priznati da su u unutrasnjosti Zabari podbacili. Ne po dizajnu, vec po kvalitetu. Po meni je na nivou samo tabla, dok su neki delovi plastike, tapaciri na vratima i sedista iskreno losi. Nije to toliko strasno, ali uz tako neke detalje i pedantnost u izradi bila bi to potpuno druga prica i dozivljaj auta u kompletu.

S druge strane, dizajn kokpita u Astri, a ni bilo kojoj starijoj generaciji njihovih modela mi se nikada nije svidjao, sve mi je kao dizajnirano sekirom. Iz tog naravno izuzimam ove nove generacije od Insignije, preko Astre J... Skok od svetlosne godine u odnosu na prethodnike...

Nek je sa srecom nova masina, da te dobro sluzi !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep autić, nema šta.

Što se tiče udobnosti isto sam jednog vlasnika Astre 1,9 CDTI karavana uverio da nema neke razlike u udobnosti tj, neudobnosti. Oba su na 16-ticama i oba karavana se slično ponašaju.

Moj je u Dynamic opremi pa su materijali manje osetljivi, ali je Astra definitivno (osim table/slažem se sa imenjakom) lepše odrađena. Tapaciri vrata, sedišta i ostalo lepše je odrađeno. Pozicija sedenja i sama sedišta su na strani nemca. Instrument temperature veliko i opasan promašaj.

Kolegina Astra je dosta mlađa ali puno više ima problema (+ koliko je manje vozi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) cosmo oprema i elegance oprema ima4 podizaca... neko je bio pametan pa nije uzeo drvo u opremi :) citao sam dosta o tim 1.9cdti i desava se da imaju problema sa klapnama na usisu.. ovaj 1.7 nije los, samo nije za jurcanje..

Upravo je 1,7 taj koji ima problem sa klapnom usisa. Na otpadima je 200e i veoma tesko moze da se nadje. Nova je od 350-550 pa kako se nadje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze upravu si ti, 1.9 cdti odnoso ovi fiatovi imaju probleme sa klapnama ali sta je tu je :D A sto se tice tog 1.7 znaju ljudi da imaju problema sa turbinom na njemu i da u Cosmo opremi nisu standarnda sva 4 podizaca, kod mene je cosmo sport, znaci max oprema i nema 4 podizaca. To se narucuje posebno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo da osvezimo temu, pored Stila u garazi astra je i dalje aktuelna... :)  Sto se tice turbine, hmm... zavisi opet od mnogo faktora, glavni su koliko je pregazio km, gorivo, nacin voznje..

Evo da se pohvalim da sam vozio auto na zatamnjivanje.. ne bi da reklamiram, videcete sami... nazad je procenat zatamnjenosti 85%, napred 65%..

 

1403287_256845574499598_3032122650573464  10257577_256845577832931_853496296934846

10258604_256845594499596_878684168125187  10317624_256845521166270_631599767524549

10339416_256845664499589_631665133001884  10373052_256845657832923_632548857256185

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jer ti nije frka zbog tolike zatamljenosti napred? : kakva je vidljivost unutra tj kad gledas napolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

65% je relativno blago zatamnjeno, inace folija je Sun Control... vidljivost je kako danju tako i nocu dobra, znaci sve se vidi na retrovizoru... Buco, zeznuo sam se, treba da sam i napred 85% odradio.. ali ok je... sumrak cim padne niko te ne vidi :D pre sam sam sebi lepio one pijacne folije, ne mogu da se porede sa ovim kvalitetnijim folijama... jedino ajde djene djene ona sa Americkom zastavom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I koliko te izaslo kompletno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

70e bocna stakla + zadnja soferka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sam trazim veci automobil i Astra je ozbiljan kanditat. Nasao sam jednu 2009 godiste ali sa 110 KS, 1.7 CDTI? Kakav je dugorocno 1.7 motor? Cuo sam da je kada se nesto pokvari dosta skuplji od 1.9 CDTI (tipa zamajac, dizne, alternator...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uzmi 1.9, 120ks ti nemaju problem sa usisnom granom na 150 hljada km. A isto ide jako dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...