Jump to content
FAS Goran
Lanmi

Papirološki problem nakon prodaje auta? / Ovlašćenje da ili ne?

Recommended Posts

kolega ispred restorana Kolarac stoji jugo bez tablica cena 200e, verovatno moze i jeftinije, ako te interesuje mogu sutra da ti posaljem broj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sta znam, stoji cvrsto na sva 4 tocka, najbolje je da skoknes i da pogledas, jer su nam kriterijumi razliciti :D

inace danas drugar video tvoje felne i svidjaju mu se, video te negde po gradu ... tako da je on sledeci za bele felne, odmah posle mene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo meni moze da se desi ovo. Juce uvece se dogovorili za danas u 11 i smrdljiva ciganstura se nije pojavila. Zvao 100x i poslao brdo poruka danas i nista, a jos sam mu sinoc rekao, reko samo dodji platicu ja pola kolko treba u opstini i on kao dogovoreno. Otisao do supa i oni naravno rekli mi nemamo nista sa tim nego ako se nesto desi moraces da imas svedoke i dokazujes da nisi ti vozio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ono sto je brat sastavio na papiru sa njim na licu mesta sa njegovim podacima, ako mi je neka uteha rekao je da ga tera na otpad do kraja meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ti si mogao da ga oteras na otpad i dobio bi 150 evra i bez nervoze :realmad:. Ne vidoh da li je registrovan ili ne mada to nista ne znaci vazi samo za pandure ako ga zaustave :whistle: ali kako vidim koje misljenje imas o kupcu pitanje je da li kupac ima i vozacku uopste mozda samo ono PSP za motokultivator :rant: Bolje da si imao Dijanu bar bi je pretvorio u pomocno vozilo i tako bi je vozio bez tablica .Znaci sledece prodavanje kola pamet u glavu.

Javi da li si nesto uradio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nista nisam uradio, u supu mi rekli da nemaju veze sa tim, ako se nesto desi treba da dokazujem da nisam ja vozio i da imam svedoke. Auto je registrovan jos 20 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ne postoji ona neka opcija da se stavi zabrana na registraciju i otudjenje u SUP-u. Bar da ga sprecis da produzi registraciju na tvoje ime preko neke agencije koja ima dobre veze.

Neko mi je pricao o tome ali ne znam kako se to radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze on da produzi i registruje auto bez vlasnika, tako da mozes da sedis i da cekas da dodje i da ti trazi prenos, e onda ga prevaspitas

sta god da on napravi, ti imas ugovor da si auto prodao i nemas sta da brines

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ama imam ugovor na papiru koji nije overen nigde, i to me najvise brine. Ako nesto napravi, lako cu ja njega da nadjem, imam njegove podatke, nego sto bi posle bilo cimanje po sudu i dokazivanje da nisam vozio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugovor je ugovor iako nije overen (placen) u slucaju da se nesto desi, ti pokazes taj ugovor, das izjavu policiji da si coveku prodao auto uz dogovor da dodje u toku nedelje da prenese auto, i da se nije pojavio i ti si svoju odgovornost skinuo ...

ne razumem o cemu si razmisljao i zasto si u trenutku prodaje bio opusten, a sad si tako napet oko tog prenosa

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ama imam ugovor na papiru koji nije overen nigde...

Ne mora da bude overen.

I ja sam kupio auto sa avatara bez overenog Ugovora. :thumbup: I prošli isto tako. I onaj pre njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zašto ti njega ne nađeš (kad već imaš podatke) pre nego što napravi neko sr*nje? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, da se razumemo, auto je stajao na drugom kraju grada kod brata, jer ja zbog posla nisam bio u mogucnosti da budem tu kad ljudi zovu da pogledaju auto. Taj dan kad je brat prodao auto njima, ja sam to vece slomio nogu i sa slomljenom nogom sad ne mogu nista da uradim, a razmisljao sam da idem da ga trazim. Maler potera kad se najmanje nadas.

Da sam ja bio tu u trenutku prodaje, naravno da im ne bih prodao, brat me je naknadno obavestio ko su. Ccc jednom poverim nekom nesto da uradi za mene, i sjebem se. Nauk za sledeci put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... preko neke agencije koja ima dobre veze.

Ne moze on da produzi i registruje auto bez vlasnika, tako da mozes da sedis i da cekas da dodje i da ti trazi prenos, e onda ga prevaspitas...

Moze brate u zemlji Srbiji. Samo ne verujem da ce cigos da plati ti uslugu.

Evo slucaj koji je imao moj jedan poznanik. Prodao covek auto i dogovor je bio za dva dana da se nadju da urade prenos. Kupac vozi auto u drugi grad, pa da ne bi placao privremene table, dogovor je bio da ga otera tamo skine tablice i dodje da srede papire. Oterao on auto i vise se nije javio, a njemu posle nekoliko meseci pocela da stize svaki dan cestitka od Parking servisa. Bas je imao mnogo problema oko toga, jer PS ne zanima nikakav ugovor vec na koga je registrovan auto.

Mislim da je ovde u pitanju druga stvar. Vozice ga ovaj neregistrovanog, dok bude mogao da ide, a onda ce ga prodati nekom otpadu. To zakljucujem na osnovu svog iskustva kad sam ja prodavao jednog svog neregistrovanog krsa (tablice su i dalje bile na autu), zvala me je gomila Roma. Kad sam im rekao da insistiram da se uradi prenos ili da skinem tablice i da ga odjavim, odma' su odustajali od kupovine. Svi su hteli da ga voze neregistrovanog, tablice da imaju da ne bodu oci policiji, a da ostane na moje ime. "Kume, ma meni treba samo da ga vozim tu po lokalu, da skupljam sirovine i tako..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bude li mi stiglo bilo sta, prvo cu legalnim tokovima da pokusam da resim stvar, da dokazem da nisam ja, a onda zna se, idem na vrata i uzimam kola. Kraj price.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini ako sam te sad mozda uplasio, jbg, u najboljoj nameri pisem. Nadam se da neces imati problema.

Verujem ja da ces ti uspeti da dokazes da si prodao auto i da je neko drugi odgovoran, za slucaj da bude nekih problema. Nego je problem u cimanju oko tog dokazivanja. Nema tih para da se ne bakces sa takvim stvarima.

Zato ti ipak probaj jos koji put tog lika da pritisnes za prenos ako je moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ja bih nasao vozilo, skinuo tablice, pa bi ti se majstor i sam javio... :) A, ako se ni onda ne javi - lepo prijavio izgubljenu saobracajnu, izvadio novu i zatim (uz tablice) odjavio vozilo (jeste cimanje, al' bi ti i zadovoljstvo bilo veliko)...

Mislim da je ovo dobar nauk svima - nema sutra cemo i slicno, odmah po pogodbi u neku od agencija, ugovor, porez i kraj...

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...