Jump to content
FAS Goran
Brestachan

Korišćenje polise osiguranja?

Recommended Posts

Da li je moguce, ukoliko ostanem bez polise usled saobracajne nezgode u kojoj sam ja krivac, da se uzme nova polisa?

Ako ne samo polisa, da li moze da se ponovo registruje vozilo i na taj nacin da se resi taj problem?

Znaci, da li je moguca nabavka nove polise na bilo koji nacin osim da cekam da mi istekne registracija, pa prilikom nove registracije da se osiguravam opet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Ajde ti nama pojasni koji TAČNO problem imaš pošto bez polise ne možeš ostati ukoliko si je uredno platio pri registraciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mozes da izvadis duplikat uvek, sto si zamrsio pitanje tako, ili te ja nisam ukapirao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, evo primera: Prosao sam na put koji nema pravo prvenstva prolaza i udarilo me je drugo vozilo. Ja sam kriv. Moja polisa pokriva troskove drugog vozila, popravku svog placam sam. I ostajem bez polise, jel...

Moje pitanje je da li mogu sutra da odem u tu i tu osiguravajucu kucu i da uzmem drugu polisu, platim koliko treba da platim i resim problem nemanja polise?

Mislim da i prvi put nije bilo mnogo komplikovano, ali nadam se da je sad jasnije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem zasto ostajes bez polise?!

Polisa ti ostaje do isteka registracije. Ako ne daj boze opet napravis neku stetu opet se ista aktivira.

Jedino te ceka posle malus tj povecanje cene polise za sledecu registraciju ( za jednu stetu +50% a ako opet zabrljas 100%)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahaaaaaaaaaaaa! Ja sam bio ubedjen da ostajem bez polise, tj. da se ona jednom iskoristi i to je to... Svi me ubedjuju da ostajem bez nje, da nemam vise osiguranje od odgovornosti, ja opet sa druge strane znam da je OBAVEZNO osiguranje i da ne mogu tek tako da ostanem bez njega, ali kad ti vecina trubi, zapita se covek...

Mnogo hvala! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoretski, kad uplatiš jednu polisu možeš se lupati svaki dan do njenog isteka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam tako razumeo tvoje pitanje, mislio sam da si izgubio polisu (papir) pa ti je to problem. Kao sto su ti i rekle kolege, da izgubis polisu u tom smislu ne mozes nikako, jednostavno ti vazi godinu dana, s tim sto ces na sledecoj registraciji platiti skuplje osiguranje zbog ovog udesa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam kupio auto izgleda da mi prodavac nije dao polisu osiguranja, svi papiri su tu ali nje nema, danas sam pola auta okrenu. Zvao sam prodavca kaze da nije ni kod njega. Na koji nacin se uzima duplikat polise i dali je taj duplikat potpuno vazeci kao i orginal?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako znas koje je osiguranje bilo.Odes kod njih,das saobracajnu i oni ti odstampaju duplikat u roku od 5 minuta.Apsolutno je vazeci kao i orginal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru.

Ovo je neka agencija, kontaktiracu prodavca sutra da ode tamo gde je registovao stila da im trazi duplikat, koliko sam skontao je obicna fotokopija primerka polise koja je kod njih samo overena pecatom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Želeo bih da pitam, šta raditi, ako se polisa izgubi, a ne znam gde je osigurana tj u kojoj osiguravajucoj kući? Hvala... 

Edited by Forca

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Forca said:

Pozdrav svima. Želeo bih da pitam, šta raditi, ako se polisa izgubi, a ne znam gde je osigurana tj u kojoj osiguravajucoj kući? Hvala... 

Mislim da je najbolje informaciju tražiti u Udruženju osiguravača Srbije. Oni mu dođu kao neki centar gde se slivaju sve informacije, uključujući i one o bonusima i malusima tj. preko njih je uspostavljen centralizovani sistem. Npr. ranije ako ste imali štetu za koju ste bili odgovorni, vi ste jednostavno sledeće godine mogli promeniti osiguravajuće društo i nikom ništa tj. ovi novi ne znaju šta ste vi ranije radili. Danas je situacija drugačija. Svi su povezani preko Udruženja i razmenjuju informacije. Možda bi najbolje bilo da se ode direktno kod njih, jer teško da će preko telefona ili mail-a neko dati informaciju, barem su moja iskustva takva. Direktno kod njih sa ličnom kartom i saobraćajnom dozvolom, možda i daju informaciju, mada se sa tim birokratskim institucijama nikada ne zna. U svakom slučaju, mislim da je to prava adresa.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...