Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
skesic

Stilo 1.9jtd 8v

Recommended Posts

Predstavljam vam svoje prvo vozilo, u pitanju je stilo jtd sa serijskih 115ks,2005.godina...

Auto je kupljeno vec davnog jula 2010. sa 142 000km sa osnovnim paketom opreme...

Na 172 000km remapiran je kod SMchiptuninga na 148ks, 362nm a od skora i na 172ks i 446nm, sve sa mjerenjima...Nekih vecih kvarova nije bilo, radjen je veliki servis, kvacilo neposredno nakon prvog remapa, ostalo sitnice tipa stabilizatori, plocice i slicno...Sve u svemu, zadovoljan sam...

IMAG0015.jpg IMAG0076_1.jpg

IMAG0796.jpg IMAG0797.jpg

IMAG0802.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koju si ovo aftermarket multimediju ubacio i kako si zadovoljan sa istom?

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep stilo, sa srecom da te sluzi :thumbsup:

Ala si ga ti izmapirao, uf...kako se ponasa sad sa 170ks i ovoliko nm, kako ide, koja je razlika u potrosnji, da li dimi i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neki snimak medju ubrzanja 80-120kmh u 3,4, 5 brzini i neki 0-100 da vidimo kako potezu tih 170+ konjica... :D:p:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multimedija je vw originalna, trazio sam dugo da ubacim nesto prikladno a onda sam uzeo prvo sto sam nasao, zadovoljan sam, sve radi odlicno...

Bukvalno trga u svim brzinama, treca je stravicno jaka, najteze mi je startovati :)

Mogu reci, mozda je to subjektivno, ali je mnogo veca razlika prelazak sa 148 na 172 nego 115-148...Dima bude pri patosiranju, ne puno cak je i Srdjan potvrdio da je ocekivao mnogo, mnogo vise, potrosnja je za sada veca oko 0,5-1l, ali po trenutnoj potrosnji koja bude recimo u 4-oj pri ravnomjernom drzanju gasa na 60 3-3,2, cini mi se da se cak moze smanjiti...

Edited by skesic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš da mu nabaciš samo neke 16tice lepe da bi bio u fulu, ove mi deluju male baš za njega :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš da mu nabaciš samo neke 16tice lepe da bi bio u fulu, ove mi deluju male baš za njega :thumbup:

 

Ove su bile za fabricku mapu a ne za ovu...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon dugog vremena jedan mali update.Pocetkom godine, stilo je dobio sm hibrid turbo,GT 2056.Sada to izgleda ovako.
 

cxcb6916.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolest  :laughing:

Samo mi kaži kakvo kvačilo koristiš? Čudo što i menjač već nije pokidao s obzirom da mu je neki limit 260Nm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvacilo je serijsko,valeo set vec nekih 120k km od zamjene, radilo se dosta mjerenja na valjcima, pod najvecim mogucim opterecenjima, nijednom nije proklizalo.
260 ili 360nm?Ne bih bas rekao da mu je to limit.Uskoro planiram prelazak na 6b zbog kracih brzina, mislim da cu tako poboljsati performanse, pa ce se vidjeti stanje starog.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pričao sam sa Ivanom.ik oko menjača i čini mi se da naš petobrzinac ima oznaku 260(ili do 260Nm), dok jači 16v 310 ako se dobro sećam. Ne bi me to čudilo da su stavili sve knap za menjače.

Ako budeš prelazio na šestobrzinski menjač obavezno kači slike zamene i šta je sve moralo da se radi, ja već baš dugo razmišljam o tome.

A za kvačilo mi je baš drago što drži toliku snagu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

205.8 ks 8v JTD?    

ne mogu da vjerujem.

 

pa koliko onda moze JTDm 16v da se nabrusi :D

Zasto mislis da ces poboljsati performanse sa 6stepenim mjenjacem?   ja imam taj 6b mjenjac,prva je prekratka, nekad  mi se cini da bi na 400m bio dosta brzi da ima 5 brzina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna je to konjaza za taj motor,rekao bi cak da je i previse. A sto se tice 6-to brzinskog menjaca,mnogo su krace brzine,samo bolji osecaj,ali sesta je zakon za putovanja. A i velika je igranka,mnogo para za takav poduhvat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko radio testiranja 6b mjenjaca ili zna, I II III IV gas do 4500-4700o na koliko obrtaja vraca u sledecoj brzini i kolika je brzina u 4oj pri tim obrtajima.Pravi raspon snage mi je od 3000-4700 i hocu da to sto bolje iskoristim za 402.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...