Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Moto GP: Počinje nova sezona

Recommended Posts

Moto GP Nemačka. Zarko osvojio pol poziciju,mada je i pao minut pre kraja tako da više niko i nije mogao da postavi bolje vreme zbog žutih zastava

 

E4P24dZXwAU8ZjU.jpeg E4P24dZXwAASfYS.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarko na polu u Nemačkoj

 

zarko01.jpg

 

Vozač Pramak Dukatija Žoan Zarko počeće trku za Veliku nagradu Nemačke sa pol pozicije. Francuz će jubilarni 25. put trku početi sa prvog startnog mesta, šesti put u kraljevskoj klasi.

Zarko je najbrže vreme postavio u završnici kvalifikacija, da bi potom doživeo pad. Najbrži krug izvozao je za 1:20.236. Na taj način prekinut je niz vozača Yamahe Fabija Kvartarara, koji je na prethodnih pet trka zauzimao pol poziciju.

 

Drugo mesto zauzeće upravo Kvartararo. Lider šampionata je dugo imao najbolji rezultat, ali ga je u završnici za 11 hiljaditinki nadmašio sunarodnik. Treće mesto pripalo je Alešu Espargaru, koji je štopericu zaustavio na 1:20.446. Biće to prvi put posle 21 godine da će u prvom startnom redu biti jedan vozač Aprilije, koja se u kraljevski klasu vratila kao konstruktor 2015. Slediće ih Džek Miler, desetostruki uzastopni pobednik na Sahsenringu Mark Markes i Migel Oliveira. Iza njih će startovati Horhe Martin, Pol Espargaro i Takaki Nakagami. U četvrtom startnom redu biće Frančesko Banjaja, Aleks Rins i Aleks Markes.

 

Aktuelni šampion Đoan Mir trku u nedelju će početi sa 17. pozicije. Maverik Vinjales zbog žute zastave nije vozio brzi krug, pa će početi trku sa 21. mesta. Nisu uspeha imali ni vozači Petronas Yamahe. Posle pada Franko Morbideli je zauzeo 18. mesto, a Valentino Rosi 16. Očekuje se da određeni vozači budu kažnjeni, što zbog žutih zastavica, što zbog toga što su se u pojedinim momentima zaustavljali nasred staze. Trka je na programu u nedelju od 13:55 uz prenos na SK2.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Markes pobedio posle 581 dana i ostao kralj Sahsenringa

 

markes sahs 2021.jpg

 

Kako prenosi Sport Klub, vozač Repsol Honde Mark Markes došao je do svoje prve pobede posle 19 meseci pošto je slavio na osmoj trci Moto GP šampionata, Velikoj nagradi Nemačke. Osmostruki svetski šampion je 11. put u nizu slavio na Sahsenringu, od toga osmu u kraljevskoj klasi, i ostvario najbolji rezultat otkako je na otvaranju prošle sezone doživeo prelom nadlaktice zbog čega je bio devet meseci van staze. Markes se u Saksoniji upisao 57. pobedu u najjačoj kategoriji, a 83. ukupno. Markes je kroz cilj prošao sa 1.5 sekundom prednosti u odnosu na Migela Oliveiru iz KTM Racinga, dok se na trećem stepeniku podijuma našao vozač Yamahe Fabio Kvartararo. Francuz je bio više od pet sekundi iza Oliveire na kraju trke.

 

Kao i na prethodnim izdanjima Velike nagrade Nemačke, Markes je i ovoga puta u promenljivim uslovima izveo masterclass, iako se još nije u potpunosti oporavio od povrede. Španac je startovao sa pete pozicije i posle starta se probio na drugu poziciju, iza Aleša Espargara na Apriliji. Njih dvojica su vodili veliku borbu u prvih nekoliko krugova, ali stariji Espargaro nije mogao dugo da pruža otpor vozaču Repsol Honde, koji se potom brzo i lako odvojio na više od sekunde.

 

Sam početak trke nije nagoveštavao da će baš Oliveira biti najbliži Markesu, ali je portugalski motociklista uspeo sjajno da se probije. Pokušavao je da smanji zaostatak, u jednom trenutku je prišao na osam desetinki, ali je popustio u poslednjih nekoliko krugova. Kvartararo je bio najbolji među ostalima, posle sjajne borbe sa Džekom Milerom na Dukatiju, koji je do kraja trke izgubio još dve pozicije - od Breda Bindera na drugom KTM motoru i svog timskog kolege Frančeska Banjaje. Espargaro je bio sedmi, ispred vozača Pramak Dukatija Žoana Zarka, aktuelnog šampiona Đoana Mira i svog mlađeg brata Pola. Drugi vozač Suzukija Aleks Rins, koji se još oporavlja od preloma ruke, zauzeo je 11.mesto, a preostali bodovi otišli su Horheu Martinu, Takakiju Nakagamiju, Valentinu Rosiju i Luki Mariniju. Trku za zaborav imali su vozač Petronas Yamahe Franko Morbideli i Maverik Vinjales na fabričkoj Yamahi, koji su konstantno bili na začelju, a kroz cilj su prošli kao 18. i 19.

 

Srećom, na Sahsenringu je viđeno malo incidenata- u jednom su posle kontakta pored staze završili Danilo Petruči i Aleks Markes, dok je izletanje imao i Luka Savadori. Kvartararo na čelu generalnog plasmana sada ima 131 bod, 22 više od Zarka, a 31 od Milera. Moto GP šampionat nastavlja se već sledećeg vikenda u Asenu Velikom nagradom Holandije, a potom sledi letnja pauza.

 

Markes: Znao sam da je ovo taj dan

 

Mark Markes je veoma emotivno govorio posle svoje prve pobede posle skoro dve godine u MotoGP šampionatu. On je slavio na stazi Sahsenring u Nemačkoj gde ima sada 11 trijumfa. Mark nije imao trijumf posle skoro 600 dana. Imao je tešku povredu ruke zbog koje je propustio čitavu 2020. godinu, a iza toga mu povratak veoma teško pada. Ipak slavio je na katedrali motosporta i na svojoj omiljenoj stazi gde nema poraz.

 

''Istina je da je ovo jedan od najvažnijih i najtežih trenutaka u mojoj karijeri. Znao sam da imam šansu. Nije bilo lako na mentalnom nivou jer dolazim iz teške situacije, sa tri nule uzastopne, ali znao sam da je ovo taj dan. Rekao sam sebi pred ovaj vikend da ću probati da se borim za bodijum, da budem blizu vodećih. Rekao sam sebi da ako uslovi budu pravi krenuću po pobedu'', rekao je Mark Markes. On je dodao da je najviše pritiskao u trenucima kada je počinjala da pada kiša, kaže da je rizikovao kao i da ga je Migel Oliveira naterao da ide do krajnjih granica. ''Teško je biti fokusiran zbog svih sećanaj koje te stižu. Sve te situacije koje su mi se desile su mi bile na umu. Ali, uspeo sam opet. Bili smo u teškoj situaciji, ali probaćemo da budemo na istom nivou''.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarko: Za mene je dobro što je Markes pobedio

 

Zoan-Zarko 001.jpg

 

Francuski motociklista Žoan Zarko izjavio je da je za njegove šanse da osvoji titulu u Moto GP šampionatu dobro što je na trci za Veliku nagradu Nemačke najbolji bio Mark Markes iz Repsol Honde. Markes, osmostruki svetski prvak u motociklizmu, slavio je ubedljivo ispred Migela Oliveire i Fabija Kvartarara.

 

''U ovom šampionatu uvek postoji misao da će Mark pobediti. Sreća za mene je što je on propustio neke trke na startu sezone, pa njegova pobeda na stazi Zahsenring meni ne oduzima mnogo poena u šampionskoj trci. Nisam dopustio Fabiju da napravi veliku razliku, tako da je za taj proračun za mene dobro što je Mark pobedio'', izjavio je Žoan Zarko. ''Migel Oliveira je u odličnoj formi i ima 55 poena iz tri trke. Treba da budem oprezan i da mu ne dozvolim da osvoji previše poena'', rekao je 30-godišnjak iz Kana. Zarko je trenutno drugi u generalnom plasmanu sa 109 bodova, 22 manje od vodećeg zemljaka Fabija Kvartarara, a devet više od trećeplasiranog Džeka Milera. Markes, koji se vraća posle povrede ruke koja je zahtevala višestruke operacije, trenutno je deseti sa 41 bodom.

 

Espargaro: Markes mi je otvorio oči

 

Pol Espargaro nije bio zadovoljan svojim izdanjem na trci za Veliku nagradu Nemačke u Moto GP šampionatu. Osvojio je tek deseto mesto sa 14 sekundi zaostatka u odnosu na pobednika Marka Markesa, njegovog klupskog druga u Repsol Hondi. Do trijumfa Markesa, Honda je prolazila kroz težak period u 2021. godini. Nisu uspeli da se domognu nijednog podijuma, najbolji plasman ostvario je Japanac Nakagami u Herezu, kada je bio četvti. Espargaro smatra da bi od Velike nagrade Nemačke sve trebalo da krene bolje za japanskog proizvođača.

 

''Posle Markovog trijumfa jasno je da imamo motocikl koji može da pobeđuje. Markes mi je otvorio oči. Naravno njegovi vozački kvaliteti su neverovatni, ali ne bi uspeo da nema kompetitivnu mašinu. Moram da izvučem 100% mogućnosti iz motora, onako kako je on to uradio'', istakao je Espargaro. Španski vozač je istakao da u narednom periodu i on mora da se dokaže. ''Pokušaću da kopiram Markov način vožnje, da uhvatim njegove linije. Od ovog trenutka više nema izgovora. Moram da radim ono što on radi ili sam jednostavno suviše spor za ovaj motocikl'', rekao je Espargaro.

 

U generalnom plasmanu Moto GP šampionata Espargaro zauzima 12. mesto sa 35 poena. Ubedljivo vodi Fabio Kvartararo sa 131. bodom.

Naredna trka u Moto GP kalendaru je Velika nagrada Holandije 27. juna, a čitavu akciju sa staze Asen moći ćete da pratite u direktnim prenosima tokom celog vikenda samo na kanalima Sport kluba.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Doktor'' pred Asen: Da shvatimo šta se desilo u Nemačkoj

 

Valentino-Rossi 2020.jpg

 

Valentino Rosi je na Velikoj nagradi Nemačke zauzeo tek 14. mesto, a sledi mu Velika nagrada Holandije u Asenu. Ako ''Doktor'' želi da prekine četvorogodišnji post u pobedama u MotoGP šampionatu možda je ovo baš prilika. U Holandiji je Valentino Rosi trijumfovao osam puta u MotoGP klasi i zato bi mogao da se nada nešto boljem rezultatu predstojećeg vikenda. Možda je ovo Doktoru i poslednja sezona u svetskom šampionatu u motociklizmu pa je i Asen verovatno najbolja prilika da ga vidimo na najvišem stepeniku pobedničkog postolja. Bio bi to još jedan romantični vikend u MotoGP posle pobede Marka Markesa u Nemačkoj.

 

''Moramo da shvatimo šta se desilo u Nemačkoj i da radimo dobro i da napravimo promene pre nego što izađemo na stazu. Asen je sjajna staza za mene i volim njenu konfiguraciju. Tamo uvek uživam i uvek mi je emotivno kada tamo vozim. Moram da ostanem pozitivan, da se koncentrišem na poslednju trku pred letnju pauzu i da napravim dobar rezultat u Asenu'', rekao je Valentino Rosi za saopštenje za medije Petronas Yamahe.

 

Američki motociklista menja Morbidelija u Asenu

 

Američki motociklista Garet Gerlof zameniće povređenog Franka Morbidelija u timu Petronas Yamahe na trci za Veliku nagradu Holandije. Italijan neće učestvovati u trci predstojećeg vikenda zbog povrede kolena, koja ga muči već neko vreme. Umesto njega, voziće Gerlof.

Amerikanac će se prvi put takmičiti u Asenu. Međutim, neće prvi put sesti na Yamahu YZR-M1, koju je već vozio na treninzima u Valensiji, kada je menjao Valentina Rosija. ''Uzbuđen sam zbog prilike koja mi se ukazala. Nisam neko ko beži od izazova, tako da sam spreman da izađem na stazu. Ovo je nova staza za mene, izgleda zanimljivo, odgovara mom stulu vožnje. Radujem se što ću ponovo voziti Yamahu M1. Videćemo šta će biti, ali osećam se dobro. Želim da zahvalim timu što su mi pružili ovu šansu. Neće biti lako, ali daću sve od sebe'', rekao je 25-godišnjak.

 

Sve treninge, kvalifikacije i trku iz Asena možete da pratite na kanalima Sport kluba.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mark Markes poleteo sa motora u Asenu

 

Na drugom treningu u Asenu, vozač Repsol Honde Mark Markes doživeo je nezgodan pad po kišnim uslovima. Nije izgledalo naivno, ali srećom, prošlo je bez većih posledica:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vinjales rekordom do pola u Holandiji

 

 

Vozač Yamahe Maverik Vinjales sa pol pozicije će početi trku za Veliku nagradu Holandije, pošto je postavio rekord staze u Asenu. Španac će u nedelju startovati ispred timskog kolege Fabija Kvartarara. Kvalifikacije je obeležila borba vozača Yamahe. Na deset minuta do kraja Kvartararo je do prvog mesta došao rekordnim vremenom. Ipak, stigao je odgovor Špnaca u završnici. Na dva minuta pre kraja Vinjales je postavio novi rekord staze u Asenu i izborio se za pol. Vinjales je najbrži krug izvozao za 1:31.814, dok je Kvartararo šropericu zaustavio na 1:31.886.

 

Španac će trku sa prve pozicije početi 24. put u karijeri, 13. u kraljevskoj klasi. Biće to njegov prvi pol ove sezone. Uz dve Yamahe u prvom startnom redu biće Frančesko Banjaja (1:32.116), koji je kvalifikacije počeo u Q1. Slediće ih Takaki Nakagami, Žoan Zarko i Migel Oliveira. Iza njih će startovati Aleks Rins, Džek Miler i Aleš Espargaro. U četvrtom stratnom redu biće Đoan Mir, Pol Espargaro i Valentino Rosi.

 

Mark Markes doživeo je novi pad u završnici Q1 i trku će početi sa 20. pozicije.

 

 

Trka je na programu u nedelju od 14 časova, uz prenos na SK4.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

 

Edited by neshaoct
update

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvartararo pobednik Velike nagrade Holandije

 

Quartararo 2021.jpg

 

Vozač Yamahe Fabio Kvartararo pobednik je Velike nagrade Holandije, devete trke ovogodišnjeg Moto GP šampionata. Mladi Francuz je na legendarnoj ''Katedrali motociklizma'' upisao četvrti trijumf ove godine, a osmi u karijeri. Najbliži Kvartararu na poslednjoj trci prvog dela sezone bio je njegov timski kolega Maverik Vinjales, dok je kao trećeplasirani kroz cilj prošao Đoan Mir na Suzukiju.

 

Velika borba za trijumf u Asenu je izostala, pošto ju je Kvartararo rešio u svoju korist u ranoj fazi trke. Francuski motociklista je sjajno startovao, a odmah je Frančesko Banjaja na Dukatiju počeo da ga izaziva. Njih dvojica su se nekoliko puta smenjivali u vođstvu, da bi od sedmog kruga Kvartararo počeo da se odvaja od rivala i niko nije mogao da ga zaustavi na putu do trijumfa od tada. Iza njega nekoliko vozača se borilo za preostala mesta na podijumu, a Banjaja je ispao iz konkurencije vrlo brzo pošto je izgubio korak za Kvartararom jer je dobio kaznu dugog kruga zbog izlazaka van okvira staze. Najviše od toga je profitirao Vinjales, koji je pao na četvrtu poziciju na startu, iza Kvartarara, Banjaje i Takakija Nakagamija, kojeg je nekoliko grešaka mnogo koštala.

 

Vozač Yamahe, koji navodno želi da raskine ugovor sa japanskim timom i ima dogovor sa Aprilijom za sledeću sezonu, imao je nešto manje od tri sekunde zaostatka u odnosu na Kvartarara, a Mir je bio skoro isto toliko iza njega. Aktuelni šampion je za 37 stotinki prednosti u odnosu na Žoana Zarka na Pramak Dukatiju stigao do podijuma, a njih su sledili vozač KTM rejsinga Migel Oliveira i Banjaja. Sedmi je na kraju bio Mark Markes na Repsol Honde, koji se sjajno probio posle starta sa 20. pozicije, ispred Aleša Espargara na Apriliji, Nakagamija i svog timskog kolege Pola Espargara. Drugi vozač Suzukija Aleks Rins zauzeo je 11. mesto, i to pošto je pao na začelje posle kontakta sa Zarkom, a tokom trke je viđeno još nekoliko incidenata, pa su pored staze završili redom Džek Miler, Valentino Rosi i Iker Lekuona.

 

Posle četvrtog trijumfa, Kvartararo na prvoj poziciji u generalnom plasmanu ima 156 bodova, a slede ga Zarko sa 122 i Banjaja sa 109. U Moto GP šampionatu sada sledi letnja pauza do Velike nagrade Štajerske na ''Red Bull ringu'' 8. avgusta.

 

 

Vinjales: Netačni navodi o Apriliji, moguć odlazak iz Yamahe

 

Španski motociklista Maverik Vinjales odbacio je navode da će seledeće sezone voziti za Apriliju, ali nije negirao mogućnost da napusti Yamahu. U subotu se pojavila informacija da su Vinjales i Yamaha postigli dogovor o raskidu saradnje pre isteka ugovora, a španski mediji najavili su da će 26-godišnjak voziti za Apriliju 2022.

''Ne, to nije tačno'', rekao je Vinjales na pitanje da li prelazi u Apriliju. ''Sada imamo letnju pauzu, pa ćemo videti. Postoji opcija da odem iz Jamahe, razmišljam o tome od početka sezone, jer ovde nisam uspeo da pokažem sav svoj potencijal. Ali ne mogu da vam kažem više''. Vinjales je još u januaru prošle godine dobio novi, dvogodišnji ugovor sa Jamahom do kraja 2022. Tokom prošle sezone bilo je evidentno da postije nesporazumi između dve strane, a sve je kuliniralo poslednjih sedmica. U nedelju je Vinjales trku za Veliku nagradu Holandije završio na drugom mestu, iza timskog kolege Fabija Kvartarara.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema mi logike da Vinjales predje u Apriliju,jesu ove godine konkurentni ali uvek je bio problem novac tesko će oni toliko dati za vozača

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dani Pedrosa se vraća - vozi na Red Bull ringu

 

216471-Dani-Pedrosa.jpg

 

Španski motociklista Dani Pedrosa dobio je specijalnu pozivnicu za Veliku nagradu Štajerske i voziće svoju prvu trku za KTM. Pedrosa je na Velikoj nagradi Valensije 2018. godine završio trofejnu karijeru, a potom je preuzeo ulogu test vozača austrijskog tima. U poslednje dve i po godine je više puta naglasio da ga ne zanimaju ''vajld karte'', ali se očigledno predomislio, čim će se naći na stazi tokom trkačkog vikenda na Red Bull ringu počevši od 6. avgusta.

 

Kompletnu svoju karijeru u kraljevskoj klasi, koja je trajala 13 sezona, španski motociklista je proveo u Hondi, a u tom periodu je ostvario 31 pobedu i ukupno 112 puta se našao na podijumu. Ukupno 11 puta je bio među petoricom najboljih u šampionatu, tri puta je bio vicešampion, a isto toliko puta trećeplasirani. U najjaču kategoriju je, inače, stigao 2006. kao trostruki svetski šampion, osvojivši jednu titulu u klasi do 125 kubika i dve u klasi do 250.

 

Otkako je završio trkačku karijeru i preuzeo ulogu test vozača imao je ključnu ulogu u razvoju modela KTM RC16, koji je debitovao u šampionatu na Velikoj nagradi Valensije 2016. Od Pedrosinog dolaska vidi se jasan napredak, što se posebno vidi u činjenici da je KTM postao pobednički motocikl. Prvi trijumf austrijskom timu doneo je Bred Binder na Velikoj nagradi Češke prošle sezone, tokom koje je Migel Oliveira još dva puta uspeo da se nađe na najvišem stepeniku pobedničkog postolja, ali kao vozač Teh3 tima. Portugalac je potom prešao u fabrički tim i slavio je na Velikoj nagradi Katalonije pre nekoliko nedelja.

 

''Neverovatno je zanimljivo biti deo ovog projekta i što sam mogao da podelim svoje iskustvo sa ljudima u timu. Korak po korak davali smo sve od sebe i sada mi je interesantno da se ponovo trkam jer to daje drugačiju perspektivu u odnosu na standardni test. Mnogo vremena je prošlo od moje poslednje trke i, naravno, mentalitet za samu trku je mnogo drugačiji u odnosu na test. Moj fokus tokom trke biće da testiram određene stvari na motoru u trci. Želim da razumem zahteve koje bi vozači mogli da imaju za različite treninge i različite tehničke dodatke'', rekao je Pedrosa i dodao: ''Gledajući od kuće mogao sam da osetim napretke na motoru i samom trkanju, ali da bih bolje razumeo Moto GP sada, nove tehnologije i kako se trkati i koristiti strategije protiv drugih odlučio sam se za ovu specijalnu pozivnicu. Teško je pričati o mojim očekivanjima pošto sam dugo bio van trkanja. Možda će sve kliknuti, možda ne, ali ćemo pokušati da uživamo u trkačkom vikendu koliko god možemo''.

 

Trka za Veliku nagradu Štajerske predstavljaće početak drugog dela sezone, posle letnje pauze, a ona je na programu 8. avgusta. Akcija na stazi Red Bull ring počinje dva dana ranije.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kal Kračlou voziće najmanje 3 trke za Petronas Yamahu umesto povređenog Morbidelija.Inače Kračlou je test vozač za Yamahu tako da bi trebao da bude konkurentan

E7Xv1HxWUAAKSoh.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajni Martin uzeo pol u Špilbergu, Kvartararu poništen krug

 

 

Kako prenosi Sport Klub, pol poziciju pred Veliku nagradu Austrije je uzeo Horhe Martin. Drugi će trku početi Frančesko Banjaja, a treći je Fabio Kvartararo. Horhe je imao krug 1:22.994, dok je Frančesko Banjaja zaotsajao 44 hiljadita dela sekunde. Fabio Kvartararo je imao 79 hiljaditinki zaostatka i to će biti prvi startni red u nedelju. Četvrto mesto je zauzeo Džek Miler, peto Đoan Mir, a šesti je Žoan Zarko. U prvih deset su još Aleš Espargaro, Mark Markes, Maverik Vinjales kao i Takaki Nakagami. Valentino Rosi je imao tek 17. vreme, a povratnik Dani Pedrosa 14.

 

Kvartararo je u prvom izlazu na stazu bio najbrži, a pratio ga je dvojac na Dukatiju Džek Miler i Horhe Martin. Mark Markes je tada imao najlošije vreme i skoro dve sekunde zaostatka za Fabiom. Iza toga je rukavicu bacio Frančesko Banjaja koji je imao jedno od najboljih vremena u Špilbergu. Zatim je Horhe Martin odgovorio i sa krugom 1:22.994 došao do prve pozicije. U samoj završnici je delovalo da će Fabio Kvartararo doći do pol pozicije i čak je na trenutak bio na prvom mestu. Ipak direkcija trke je posle tog rezultata brzo reagovala i poništila taj rezultat zbog toga što je u jednom delu staze Francuz prešao liniju u krivini. Dobar krug je u samom finišu počeo i Mark Markes ali je on ipak pao i prošao je nepovređen.

 

Raul Fernandes spreman za MotoGP, potpisao za Teh3

 

Španski motociklista Raul Fernandes će od naredne sezone voziti u MotoGP kategoriji Svetskog šampionata u motociklizmu. On je potpisao ugovor sa ekipom Teh3 KTM. Posle samo jedne sezone u Moto2 kategoriji Raul Ferandes ide u MotoGP. On trenutno vozi za ekipu KTM Ajo, a preći će takođe na motocikl austrijskog proizvođača. Biće deo Teh3 ekipe koja koristi motocikle KTM i koja je satelitski tim za fabrički KTM. On će biti u ekipi sa Australijancem Remijem Gardnerom sa kojim je i u ekipi KTM Ajo i sa kojim se bori za titulu u Moto2 kategoriji.

 

''Iskreno sam veoma zadovljan zbog ove prilike. Mnogo učim i mnogo uživam u Moto2 i došao sam u poziciju da uđem u MotoGP. San je svakog vozača da dođe u tu klasu. Najvažnije je da se fokusiram na ovu sezonu i da dam sve što imam do poslednje trke i da probam da se borim za titulu. Ako se ne desi u redu, sve se dešava sa razlogom i uvek treba da gledaš pozitivne stvari. Ruki sam ove godine i hoću da zatvorim ovo poglavlje i da počnem ponovo 2022. gde ću tražiti dobar osećaj na motociklu i iznad svega želim da uživam'', rekao je Raul Fernandes.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teh3 KTM odradio odličan posao sa vozačima za sledeću godinu. Horhe Martin odličan danas.Komentatori na SK pomenuše da je Morbideli potpisao za fabričku Yamahu,čeka se samo potvrda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moto 3 odlična trka. Pobedio Akosta vodeći u šampionatu,tek u zadnjoj krivini osvojio prvu poziciju.Inače trka vožena po promenljivim uslovima,većina vozača je počela trku na kišnim gumama bilo je nekoliko i na gumama za suvo.Staza se sporo sušila tako da vozači sa gumama za suvo nisu imali vremena da ih iskoriste.

E8Qp3exXMAAnAfd.jpeg

E8Qp9_6XEAE86lv.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...