Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Moto GP: Počinje nova sezona

Recommended Posts

svaka cast obojici,ali volim sto je markez postao sampion,fantastican je,a i oduvek sam navijao za repsol hondu

decko samo ima 20 godina,a uspeo je vec u prvoj godini takmicenja u moto GP, da uzme titulu

jedino mi zao danijela pedrose,uvek se bori,ima konkurentan motor,al nije ni jednom uzeo sampionsku titulu,pa voleo bi da sledece godine bude sampion,zasluzio je,al treba i malo vise da se potrudi i da da pobedi direktno na stazi i mocnog markeza i lorenca

Share this post


Link to post
Share on other sites
Doviciozo: biće bolje sledeće godine

 

105673-doviciozo.jpg

 

Andrea Doviciozo očekuje da će imati više sreće u Dukatiju sledeće sezone nakon što je imao 2013. za zaborav. ''Mislim da možemo da budemo zadovoljni prvim testovima u Valensiji. Promenjene su neke sitne stvari, kao kočnice, dodavanje gasa, i neke sitnice na ramu i rezultati su već vidljivi.'' Doviciozo je jedan od onih strpljivih i ćutljivih vozača koji samo "rade svoj posao", i njegovom strpljenju kao da nema kraja.

''Mislim da je strpljenje ključ svega. Ne možete da odustanete od nečega prvi dan ako ne valja. Mislim da Dukati može da pomogne meni i da ja mogu da pomognem Dukatiju i biće boljih rezultata neredne godine'', zaključio je Doviciozo.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Preliminarna lista vozača za 2014.

 

moto%20gp.jpg

 

Za nama je neverovatna sezona, u kojoj je Mark Markez ispisao istoriju i postao tek drugi ruki koji je osvojio titulu. Čini se da će, kao i u 2013. osim njega, ponovo Lorenco, Pedrosa i Rosi biti kandidati za pobede. Naravno, biće kao i uvek, prijatnih i neprijatnih iznenađenja. Biće novih vozača i onih koji su promenili timove. Da ne dužimo previše, evo liste vozača i timova koja, podsećamo, još nije defintivina i kompletna:

 

#4 Andrea Dovizioso ITA Ducati Team (Ducati *)

#5 Colin Edwards USA NGM Mobile Forward Racing (FTR Yamaha)

#6 Stefan Bradl GER LCR Honda MotoGP (Honda *)

#7 Hiroshi Aoyama JPN Power Electronics Aspar (Honda)

#8 Hector Barbera SPA Avintia Blusens (FTR)

#9 Danilo Petrucci ITA Iodaracing Project (TBA)

#17 Karel Abraham CZE Cardion AB Motoracing (Honda)

#19 Alvaro Bautista SPA Go&Fun Honda Gresini (Honda *)

#26 Dani Pedrosa SPA Repsol Honda Team (Honda *)

#29 Andrea Iannone ITA Pramac Racing (Ducati *)

#35 Cal Crutchlow GBR Ducati Team (Ducati *)

#38 Bradley Smith GBR Monster Yamaha Tech 3 (Yamaha *)

#41 Aleix Espargaro SPA NGM Mobile Forward Racing (FTR Yamaha)

#44 Pol Espargaro SPA Monster Yamaha Tech 3 (Yamaha *)

#45 Scott Redding GBR Go&Fun Honda Gresini (Honda)

#46 Valentino Rossi ITA Yamaha Factory Racing (Yamaha *)

#59 Niccolò Canepa ITA Iodaracing Project (TBA)

#63 Mike di Meglio FRA Avintia Blusens (FTR)

#68 Yonny Hernandez COL Pramac Racing (Ducati)

#69 Nicky Hayden USA Power Electronics Aspar (Honda)

#70 Michael Laverty GBR Paul Bird Motorsport (PBM/ART)

#93 Marc Marquez SPA Repsol Honda Team (Honda *)

#99 Jorge Lorenzo SPA Yamaha Factory Racing (Yamaha *)

To Be Confirmed Paul Bird Motorsport (PBM/ART)

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rosi: prvih šest trka odlučuje

 

rosi%20yamaha.jpg

 

Valentino Rosi je rekao da će prvih šest trka sledeće sezone biti odlučujuće oko toga da li će voziti u Moto GP klasi i nakon 2014. Njemu tada ističe ugovor sa Jamahom, a mnogi se pitaju da li su nešto lošiji rezultati bili samo proizvod nešto lošijih motora u poslednje tri godine

''Verovatno ću posle Muđela doneti odluku. Videćemo kako protekne prvih šest takmičenja, pa ću doneti odluku. Naravno da bih voleo da nastavim i posle 2014. ali samo pod uslovom da budem konkurentan'', jasan je Rosi 34-godišnji Rosi je promenio i šefa svog tima, pošto je otpustio dugogodišnjeg ''kompanjona'' Džeremija Burdžesa.

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Markez primio krunu

 

markez%20kruna.jpg

 

Mark Markez je primio zvanično krunu kao šampion Moto GP klase na gala večeri u Monaku.

20-godišnjak je postao posle Kenija Robertsa Seniora tek drugi ruki koji je došao do titule u kraljevskoj klasi. Drugi je bio Horhe Lorenco, a treći Dani Pedrosa. Osim Markeza, svoje krune su primili i njegovi zemljaci Pol Espargaro, koji je osvojio titulu u Moto2 klasi i Maverik Viljales, koji je u dramatičnoj poslednjoj trci pokupio lovorike u Moto3 klasi. Markez je samo dan pre toga bio u prostorijama Honde, gde je primio posebnu nagradu te kompanije. On je istakao i šok zbog gubitka Dorijana Rombonija koji je stradao na trci koja je, ironično, održana u čast tragično nastradalom Marku Simončeliju.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Rosi: Lorenco je najbolji

 

opel%20adam%20rossi%2011.jpg

 

Valentino Rosi je rekao da smatra da je Horhe Lorenco najbolji vozač Moto GP-ja danas, a jedan od najboljih svih vremena.

''Bila je sjajna atmosfera u timu tokom cele godine, i malo nismo imali sreće sa povredama. Možda smo malo razočarani što nismo osvojili titulu, ali to nam daje samo još veći motiv za sledeću sezonu. Horhe je jedan od najboljih, za mene je najbolji''. Rosi je dodao i to da smatra da je Mark Markez dovoljno ''dobar i drzak'' da bi postao jedan od najboljih i najdekorisanijih vozača u istoriji Moto GP-ja, ali da to mora i da dokaže. Doktor je na kraju potvrdio informaciju da će posle prvih šest trka sledeće sezone objaviti da li ostaje u Moto GP karavanu i nakon 2014. kada mu ističe ugovor sa Jamahom.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Pogledajte Gresini Hondu

 

gresini%20honda.jpg

 

Predstavljena je Gresini Honda koju će ove godine u Moto GP klasi voziti Alvaro Bautista i Skot Reding.

''Skot je mlad, ali ima već iskustva, tako da mislim da je to dobitna kombinacija. Takođe ima onu pozitivnu sportsku drskost, što mi se posebno sviđa.''

Fausto Gresini već zna šta da očekuje od Bautiste, koji započinje treću sezonu u timu. ''Od njega uvek znate da će izvući maksimum iz onoga što mu date. Mislim da je dobro za njega što sada dobija ozbiljnu konkurenciju, vući će jedan drugog napred'', zaključio je Gresini.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Moto GP šampion Markez polomio nogu

 

marc.jpg

 

Svetski Moto GP šampion Mark Markez polomio je nogu tokom treninga u sredu i zbog toga će propustiti testiranja na ''Sepangu'' tokom naredne nedelje. Španski motociklista se povredio u Ljeidi, koja se nalazi nedaleko od njegovog rodnog grada Servere. Ubrzo je prevezen u bolnicu u Barseloni, gde je povredu desne fibule sanirao dr Ćavijer Mir. Prema rečima lekara, operacija neće biti potrebna. - Sinimci su pokazali da nije došlo do oštećenja ligamenata i da nema potrebe za operacijom. Očekujem da će oporavak trajati tri do četiri nedelje - rekao je dr Mir, a prenosi sajt Moto GP. Markez, koji je u ponedeljak napunio 21 godinu, već je počeo da ide na magnetnu terapiju. Iako će propustiti testove u Maleziji i Australiji, očekuje se da bude spreman za prvu trku u sezoni, u Kataru, 23. marta.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Markez: neću biti potpuno spreman, ali voziću

 

marc.jpg

 

Šampion Moto GP klase Mark Markez rekao je da se neće potpuno oporaviti do prve trke sezone u Losailu sledećeg vikenda, ali da će definitivno biti tamo. Podsetimo, Španac je polomio nogu na jednoj trening nezgodi u februaru i nakon operacije, pojaviće se u Kataru.

''Kost polako zarasta, ali sada je jasno da neću biti potpuno spreman. Ipak, biću u Losailu, videćemo kako će ići. Krenuću sa zaostatkom u odnosu na ostale, ali možda je tako i zanimljivije.'' Markez je najavio da će dozirati pojavljivanje na slobodnim treninzima: ''Pritisak je ogroman, sada sam ja šampion i sada svi jure mene. Probaću da doziram pojavljivanje na slobodnim trenonzima. Moraću da pazim, prikupili smo dovoljno podataka na Sepangu'', zaključio je Markez.

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Markezu pol pozicija i pored povrede noge

 

111168-mm.jpg

 

Braniocu titule u Moto GP šampionatu Marku Markezu nije smetalo što je na treninzima uoči početka sezone polomio nogu. Španski motociklista je u kvalifikacijama za trku za Veliku nagradu Katara obezbedio pol poziciju zahvaljujući najbrže odvoženom krugu, u vremenu 1:54.507 minuta. Osim vozača Repsol Honde u prvom startnom redu biće i Alvaro Bautista iz GO&FAN Honde Gresini i Bredli Smit iz Monster Jamahe Teh 3.

U drugom redu biće Andrea Doviciozo iz Dukatija, Horhe Lorenco iz Jamahinog tima i drugi vozač Repsol Honde Dani Pedrosa. Štefan Bradl iz LCR Honde krenuće sa sedme, Kal Kračlou iz Dukatija sa osme, a Aleš Espargaro iz NGM Forvard rejsinga sa devete pozicije. Kao deseti startovaće devetostruki svetski šampion - Valentino Rosi. ''Doktor'' koji vozi za Jamahin tim imao je 0.645 sekundi zaostatka u odnosu na Markeza. Prva trka u sezoni u najjačoj klasi, na stazi ''Losail'' počeće u nedelju, u 20 časova po srednjeevropskom vremenu, odnosno 22 sata po lokalnom.

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I konacno Doktor Rossi ponovo u pravom elementu. Jeste zavrsio drugi, ali se borio za vodecu poziciju sa Markezom do poslednjeg metra. Pocetak sezone najavljuje zestoku borbu bar 5-6 vozaca za titulu. Padovi dvojice od favorita samo pokazuju da su ovu prvu trku svi vozili na samoj ivici maksimuma.

Markezu svaka cast na voznji i pobedi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rosi oduševljen, Markes hoće još duela sa Rosijem

 

mm%20rossi.jpg

 

Trka u Kataru bila je najbolja moguća reklama za Moto GP i najava da nas očekuje još jedna fascinantna sezona. Valentino Rosi je završio drugi iza Marka Marka Markeza, ali i pored toga bio je nasmejan kao nekad nakon dešavanja u Losailu. ''Bilo je veoma teško krenuti sa 10. mesta, ali smo uspeli mnogo toga da popravimo za jedan dan. Bila je ovo prava trka stare škole, stalno se dešavalo nešto, ali je sve bilo u granicama sporta.''

Rosi je samo imao reči hvale za Marka Markeza, koji pokazuje sve predispozicije da ugrozi, pa i obori njegove rekorde. ''Znao sam da me očekuje velika borba, ali to je ono što ja volim i to je ono što svi volimo. Deli nas 14 godina, ali imamo istu želju za pobedom'', zaključio je Doktor.

 

Markes: hoću još duela sa Rosijem

 

Mark Markes je bio zadovoljan pobedom na prvoj trci sezone u Kataru a posebno zadovoljan činjenicom ispred koga je bio. ''Važno je da sam na početku ostao u konkurenciji i tako imao šansu da napadnem na kraju. Nije mi bilo lako kada sam video kada su Horhe i Štefan pali, ali uspeo sam da budem smiren.'' Markez jedva čeka sledeću trku u Ostinu, kada će se potpuno oporaviti od povrede noge. ''Da, jedva čekam sledeće trke. Idem tamo sa 25 bodova u džepu i to je veoma važno za mene. Nadam se da će biti još ovakvih trka na kraju sezone i da će biti još duela sa Rosijem'', rekao je zvanični šampion.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Lorenco priznaje krivicu

 

111266-lorenco.jpg

 

Vozač Jamahe i jedan od najboljih u Moto GP šampionatu Horhe Lorenco priznaje da je on kriv za pad tokom trke u Kataru.

''Napravio sam grešku i zaista je prošlo mnogo vremena od kada sam poslednji put tokom trke uradio tako nešto. Ipak, mi nismo savršeni, ljudska smo bića i pravimo greške. Gume su bile drugačije prošle sezone i temperatura je bila niža'' rekao je Španac. U prilog ovome govori i podatak da je Lorenco poslednju nesreću doživeo u Valensiji 2012. godine. On je istakao da je morao da bude pažljiviji i da je sve okolnosti morao da uzme u obzir. ''Bio sam previše brz u krivini i gume to nisu podnele. Velika je šteta što sam izgubio važne bodove, dok su favoriti poput Markeza, Rosija i Pedrose osvojili važne poene'' dodao je Lorenco.

Dvostruki šampion je istakao da je sezona duga i da ćemo već u Ostinu videti kako će se favoriti snaći na stazi.

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
VN Amerike: Markez dominirao, Lorencova početnička greška

 

markez%2043.jpg

 

Mark Markez je dominirao tokom celog vikenda u Ostinu, a odličnu vožnju potvrdio je pobedom u trci za Veliku nagradu Amerike (43:33.430 minuta). Iza vozača Repsol Honde i branioca titule u Moto GP šampionatu bio je timski kolega Dani Pedrosa, kao i Andrea Doviciozo iz Dukatija. Trku u Teksasu obeležili su i loši plasmani bivših šampiona, Valentina Rosija i Horhea Lorenca. Vozači Jamahe bili su osmi, odnosno deseti. Osim pomenutih vozača, bodove su osvojili i Štefan Bradl (LCR Honda), Bredli Smit (Monster Jamaha Tek3), Pol Espargaro (Monster Jamaha Tek3), Andrea Janone (Pramak), Aleš Espargaro (NGM forvard), Niki Hejden (Dukati), Hiroši Aojama (Drajv) M7 Aspar, Joni Ernandez (Enerdži Pramak), Karel Abraham (Kardion AB) i Ektor Barbera (Avintija rejsing). Markezu je ovo druga pobeda u sezoni i samim tim je vodeći u plasmanu sa 50 bodova. Iza njega su Pedrosa sa 36 poena, Rosi sa 28, Doviciozo sa 27, Aleš Espargaro sa 20... Lorenco je posle dve trke osvojio samo šest bodova.

 

Start trke u Ostinu obeležila je velika greška Lorenca. Španac je imao petu poziciju na početku, ali je prerano krenuo. Ostali vozači su ga samo ispratili pogledom i sačekali da dobiju znak za start. Vozač Jamahe je ekspresno kažnjen i morao je da prođe kroz pit-lejn. Naravno, to ga je koštalo pozicija, pa je u šestom krugu bio na 19. mestu. Vodeći u tim trenucima bio je Markez, a iza njega je bio Pedrosa. Iza su bili Janone, Rosi, Bradl... I dok je Lorenco postepeno napredovao, timski kolega iz Jamahe, Rosi je ''padao'', pa je u 11. krugu bio na osmom mestu. U međuvremenu je Kal Kračlou izleteo sa staze i kako je kasnije saopšteno polomio je ruku. Zanimljiva je bila bitka za treće mesto i na pet krugova do kraja poredak je bio Markez, Pedrosa, Doviciozo, Bradl, Janone... Lorenco je u tim trenucima bio deseti. U poslednjem krugu, Markez je bio prvi, Pedrosa drugi, a Doviciozo treći. U Moto 2 trci pobedio je Maverik Vinjales iz tima Pons HP 40, dok je u Moto 3 konkurenciji slavio Džek Miler iz Red Bul KTM Ajo.

Naredna trka će se voziti u Argentini, 27. aprila.

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odavno nisam gledao dosadniju MotoGP trku :(

 

Pretpostavljam da su Lorencova greska na startu i Rossi-jev katastrofalan izbor guma (na pola trke, jedva da je ista ostalo od zadnje gume) imale svoj udeo u neinteresantnosti trke.

 

Markez postaje pomalo dosadan - ne ume da pogresi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kračlou propušta Argentinu

 

kraclou.jpg

 

Vozač Dukatija Kal Kračlou propustiće trku u Argentini zbog povreda šake koje je zadobio u Teksasu. ''Žao mi je što ću razočarati tim i navijače, ali u ovom trenutku je najbolje rešenje da propustim ovu trku i da se spremim za Herez. Moj prst je i dalje dislociran i imam previše bola u desnoj ruci da bih vozio'', rekao je Kračlou.

Kračlou je rekao da se i dalje muči sa povredom lakta, koju je zadobio u Silverstonu prošle godine. Kako su objavili iz tabora Dukatija, zameniće ga Mikele Piro dok će Andra Doviciozo zauzeti normalno svoje mesto.

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trka u Argentini bila prilicno interesantna. Nova staza, pravljena namenski za motorcikle i po volji motorciklista, opravdala je ocekivanja - dosta borbi i preticanja.

Markez, naravno najbolji na Hondi, a za njim klupski drug Pedrosa, pa zatim dve Yamahe - Lorenco i Rosi. Yamaha ide sve bolje, ali i dalje joj vrlo malo fali da parira Hondi.

Rosi i pored odlicne voznje i brzih krugova, zbog 2 svoje greske i jedne Bradla (kada je Rosija isterao sa staze), nije mogao bolje od 4. pozicije. Dobra stvar je sto je sada jasno da je Rosi raspolozen i konacno ponovo konkurentan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Markez je nezaustavljiv!

 

112888-markes.jpg

 

Branilac titule u Moto GP šampionatu Mark Markez nastavio je da ''teroriše'' konkurenciju. Španski motociklista, član Repsol Honde slavio je i u trećoj trci u sezoni, za Veliku nagradu Argentine. Kroz cilj iza Markeza, koji je bio na pol poziciji danas su prošli timski kolega Dani Pedrosa (+1.837 sekundi), a iza je bio dvojac Jamahinog tima, Horhe Lorenco (+3.201) i Valentino Rosi (+4.898). Markez je trenutno vodeći u plasmanu, sa maksimalnih 75 bodova. Slede Pedrosa sa 56 i Rosi sa 41.

U Moto 2 trci pobedio je Esteve Rabat iz Mark VDS Rejsing tima, a u Moto 3 konkurenciji Romano Fenati iz Skaj Rejsing tima VR46. Naredna trka u šampionatu na programu je 4. maja u Španiji, u Herezu.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj Markez vozi klinac kao lud! Ko i Rossi kad je dosao u kraljevsku klasu, bez straha! Samo pun gas, svaka mu cast! :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Šampion počistio konkurenciju i u Herezu

 

mark-markez-honda-herez1.jpg

 

I na četvrtoj ovosezonskoj trci Moto GP šampionata prvi kroz cilj je prošao aktuelni šampion Mark Markez koji je na Velikoj trci Španije stazu u Herezu pred više od 100 hiljada gledalaca ubedljivo trijumfovao ispred konkurencije. Mladi Španac na svojoj Repsol Hondi je vodio od starta do cilja i u pojedinim momentima imao je čak i više od pet sekundi prednosti u odnosu na prvog pratioca.

Drugi kroz cilj sa 1.431 sekundom zaostatka prošao je Valentino Rosi na Jamahi, dok je treće mesto pripalo Daniju Pedrosi, drugom vozaču Honde, koji je sa Italijanom vodio veliku borbu za drugu poziciju. Bodove su još osvojili i to ovim redom Horhe Lorenco, Andrea Doviciozo, Alvaro Bautista, Aleš Espargaro, Bredli Smit, Pol Espargaro i Štefan Bradl.

Svojom 36. pobedom u profesionalnoj karijeri odnosno četvrtom u sezoni Markez je došao do maksimalnih 100 bodova u generalnom plasmanu, Dani Pedrosa je skupio 71, a Valentino Rosi 59 poena.

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve cesce pomislim da je Markez u stvari robot... posto vozi apsolutno bez greske :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Markes želi manju dominaciju

 

113181-markes.jpg

 

Nedodirljivi Mark Markes nije srećan zbog svoje dominacije u Moto GP šampionatu ove godine, nije mu dovoljno zanimljivo. Mladi Španac je slavio u sve četiri trke ovogodišnjeg šampionata Moto GP, a posebno je dominirao na poslednje dve trke u Ostinu i Heresu.

''Voleo bih da više trka bude kao što su bile one u Argentini ili Kataru, ali kada imate sumnje pokušavate da dođete do prednosti, koju potom održavate. Očekivao sam da će u Heresu biti kao u Argentini, posle borbe sa Danijem i Rosijem. Bio sam malo i zabrinut pri kraju trke zbog Danijal, zato što je na poslednjem treningu bio sjajan sa istrošenim pneumaticima i zato sam pokušavao da se odvojim što više'', istakao je Markes.

Očekivalo se da će najveći konkurenti Markesu biti Dani Pedrosa i Horhe Lorenco, ali je to ipak veteran Valentino Rosi. ''Doći će dan i trka kada će ovaj niz morati da budem prekinut. Za mene je najbitnije da onog trenutka kada se to desi osvojim što više bodova u borbu za titulu i da pokušam da završim na podijumu kada već ne mogu da pobedim'', naglasio je Markes.

Ovogodišnji Moto GP šampionat nastavlja se Velikom nagradom Francuske u Le Manu 18. maja.

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...