Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Moto GP: Počinje nova sezona

Recommended Posts

Pedrosa: Sreća pa nemam krila

 

motogp%20ped.jpg

 

Dani Pedrosa je pomalo srećno završio na podijumu u Argentini, verovatno nije ni mogao da veruje šta mu se dogodilo. Ali, točak Sansare se okreće, ili ako vam više odgovara, ako ne platite na mostu, platićete na ćupriji, pa je tako sa pozicije za podijum, Španac u Ostinu završio u pesku. ''Možda, da sam imao malo veći ugao da se nagnem, možda ne bih pao. Ali, sreća da nemam krila, pa da odnesem još nekog. Mnogo mi je više žao zbog Dovija, koji drugu trku za redom ni kriv ni dužan završava van staze'', rekao je Pedrosa. On je, isto kao i Valentino Rosi, potvrdio da nove Mišlenove gume nisu baš najkvalitetnije, ali to nije samo za njega, već i za sve ostale vozače.

 

Lorenco: Videćemo još grešaka

Horhe Lorenco je nakon trke u Ostinu nagovestio da će biti još grešaka i padova ove sezone. ''Biće više grešaka i padova nego u prethodnih četiri, pet sezona. Jednostavno, gume su nove, motor je drugačiji, grip je drugačiji i moraćemo svi da se naviknemo''. Lorenco je ponovo odbio da priča o eventualnom prelasku u Dukati. ''Nadao sam se da ću biti brži. Danas nije bio dan za pobedu, Mark je bio dominantan. Nadam se da ću mu biti bliži u narednoj trci'', jasan je Lorenco.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fantastični Rosi osvojio pol u Herezu

 

rosi%20pol.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, vozač Yamahe i aktuelni vicešampion MotoGP klase Valentino Rosi startovaće sa pol-pozicije na nedeljnoj trci u Herezu. Rosi je u kvalifikacijama ostvario najbolje vreme (1.38.736), ispred svojih najvećih rivala, Horhea Lorenca na drugom, i Marka Markeza na trećem mestu. Lorenco je uoči poslednjeg kruga držao lidersku poziciju, ali je odlični Rosi iskoristio poslednju priliku i nadmašio timskog kolegu, za svoju ukupno 52. pol-poziciju u karijeri. Aktuelni branilac titule na kraju je imao zaostatak od 0.122 sekunde, dok je pobednik prethodne dve trke u sezoni, Mark Markez, zaostajao 155 hiljaditih delova sekunde. Biće to prvi put još od 2009. godine da će popularni doktor na tri trke zaredom startovati iz prvog reda. Četvrto mesto u kvalifikacijama zauzeo je Andrea Doviciozo, peti je bio Maverik Vinaljes , a šesti još jedan vozač Suzukija Aleš Espargaro. Od sedme do devete pozicije plasirali su se još tri Španca - Dani Pedrosa, Pol Espargaro i Ektor Barbera, dok je deseti Kal Kračlou.

 

Markez: Napravio sam neke sitne promene

Mark Markez je rekao da će malo promeniti stil vožnje na trci u Španiji. ''Nije sve baš bilo tako tečno u Ostinu, iako sam pobedio. Zato ću promeniti neke sitne stvari, malo položaj, malo stil vožnje, malo neke sitnice na samom motoru''. Španac nije mogao da izbegne da prokomentariše prelazak Horhea Lorenca u Dukati. ''Ja nisam nadležan da komentarišem te stvari, to je vaš posao. Videćemo, ja imam ugovor sa Hondom, i ne verujem da će se tu nešto menjati, ali ipak je sve ovo biznis'', zaključio je Markez.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fenomenalan ceo vikend za Rosija je doneo i zasluzenu pobedu. Prva ubedljiva pobeda Rosija, posle nekoliko godina pauze.

Mozda malo dosadna trka, ali jako zanimljiv uticaj na nastavak sampionata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rosi je legenda,vozi covek,kao i pre 10 godina,przi za sve pare,odlicna,al pomalo i dosadna trka,zao mi Dukatija i njihovog vozaca Dovicioza,bas nemaju srece,iako imaju odlican motor

Suzuki sve bolji i bolji,al i Vinjales i Alex espagaro su fantasticni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što ste već rekli, evo samo malo detaljnije:

Perfektna vožnja: Doktor najbrži u Herezu!

 

148222-rossi%202016.jpg

 

Valentino Rosi je na dominantan način stigao je do prve pobede u MotoGP sezoni! On je bio najbrži na trci u španskom Herezu, ispred timskog kolege Horhea Lorenca, i Marka Markesa na trećoj poziciji.

Doktor je startovao sa pol-pozicije, i odmah stavio do znanja da je došao po trijumf u Herezu, prvi od 2009. godine. Perfektno je vozio od prvog do poslednjeg kruga, i na kraju završio trku sa 2.386 sekundi prednosti ispred Lorenca. O kakvom se podvigu radi, najbolji govori podatak da je Rosi ovde prvi put trijumfovao daleke 1997. godine, na motoru od 125 kubika. Ovo mu je bila ukupno osma pobeda u Herezu, što ga čini najboljim vozačem u istoriji ovog Gran Prija. Iza trojice najboljih vozača današnjice, plasirao se Dani Pedrosa, koji je imao odličan start, i u jednom trenutku čak se probio i ispred Markesa. Peti je bio Aleš Espargaro, ispred mladog Maverika Vinaljesa. Adut Dukatija Andrea Doviciozo odustao je na trećoj trci zaredom, ali je čast italijanske ekipe sačuvao Andrea Janone osvajanjem sedmog mesta. Bodove su još osvojili Pol Espargaro, Judžin Leverti i Ektor Barbera. Zanimljivo je da već nakon četiri trke u sezone, trojica vodećih vozača imaju ostvarene pobede - Markes dve, Rosi i Lorenco po jednu.

Naredna trka vozi se za dve nedelje u francuskom Le Manu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lorenco: Zadnja guma me koštala pobede

 

148369-lorenco.jpg

 

Horhe Lorenco je trku u Herezu završio kao drugi i zvanični svetski šampion nije bio prezadovoljan tim rezultatom. ''Rosi je bio brži, pogotovo u srednjem delu staze, a ja sam imao mnogo problema sa zadnjom gumom, imala je previše obrtaja, pregrevala se i nisam mogao da idem punom brzinom''. Verovatno, u nekim drugim uslovima, Horhe bi bio srećniji stotim podijumom u Moto GP. ''Srećan sam, nije da nisam, ali bio bih još srećniji da sam pobedio. Ova cifra znači da sam konstantan u ovoj kategoriji, ipak nije mala stvar jer su samo trojica pre mene to uradila'', rekao je Lorenco.

 

Markez: Rekli su mi da završim trku

Mark Markez nije mogao da vozi kao i obično u Herezu, ali je ipak obezbedio treće mesto. Dvostruki šampion je imao probleme zbog pregrevanja motora i guma, pa nije mogao da vozi punim intenzitetom. ''Rekli su mi da sam procenim, ali da je cilj da završim trku i da sakupim poene. Naravno da nisam presrećan, ali gospodin Nakamoto je tako rekao i to je bila logična odluka'', izjavio je Markez. Markez je i čestitao Yamahama koje su bile ispred njega, ali je obećao da verovatno neće tako ''olako'' proći u narednim trkama.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće biti 24 vozača sledeće godine

 

147311-moto%20gp%20argentina.jpg

 

Rešeno je pitanje poslednjeg mesta na Moto GP gridu sledeće godine na iznenađenje mnogih - tako što ga neće biti. Kako je objasnila Dorna, nema dovoljno ''kvalitetnih'' interesenata, iako se mnogo spekulisalo o tome da ih ima više. Prvi favorit je bio Sito Pons, ali od toga neće biti ništa. Trenutno na gridu ima 21 mesto, ali će ih sledeće sezone biti 23 povratkom KTM-a u kraljevsku plasu. Dorna tvrdi da je imala tri prijave, ali da nijedna od njih nije bila dovoljno kvalitetna.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavrsen Le Man. Lorenco ubedljivo zakljucio savrsen vikend, Rosi pokazao da i posle losih kvalifikacija chicha itekako ima sta da pokaze. Markez i Dovi vezbali sinhrono padanje. Zao mi Dovija i Ducatija, bas ih tera ove godine tezak maler.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

moto%20gp%20le%20mans.jpg

 

Doviciozo: Moram da mislim na drugi način

Jedan od nezaboravnih trenutaka u Moto GP istoriji dogodio se u Le Manu, Mark Markez i Andrea Doviciozo su pali u istoj krivini. Istina je da nije smak sveta, da ovaj put bar nije neko drugi oborio Italijana, ali i on priznaje da mora nešto da se menja. ''Brzina je tu, motor je radio dobro ceo vikend, ali problem je bio ugao naginjanja. Za dva stepena sam pogrešio, čini mi se da je isto bilo i kod Marka. Naravno da nisam srećan i da moram nešto da menjam'', rekao je Italijan. Podsetimo, pre nego što je pao u Le Manu, prvo je ničim izazvan Andrea Janone oborio kolegu u Argentini, a isto mu je uradio Dani Pedrosa u Teksasu.

 

Espargaro: Spasio sam dva pada u Le Manu

Vozač Suzukija Aleiš Espargaro rekao je da je spasao dva pada u Le Manu i jedva izbegao sudbinu Marka Markeza i Andree Dovicioza. ''Dva puta sam bio veoma blizu pada i za malo sam spasao situaciju. Imao sam i dosta sreće, jer su mnogi drugi vozači završili trku''. Espargaro je rekao da je malo zabrinjavajuće to da se problem sa gripom ne poboljšava iz trke u trku, čak naprotiv. ''To je veoma čudna stvar, na početku sam mislio da je sve u redu, izgledalo dobro, a onda u drugoj polovini trke je bilo skoro nepodnošljivo. Ne znam, to je nešto za analizu'', rekao je Espargaro.

 

Rosi: Razumem Vinjalesa

Valentino Rosi je rekao da potpuno razume mladog Maverika Vinjalesa koji ''odugovlači'' sa odlukom da pređe u Yamahu. ''Razumem ga, Suzuki je potpuno romantična priča. Veoma je interesantan trenutak za njega. Možda želi da postane kao Kevin Švanc i proslavi Suzuki''. Sa druge strane, Vinjales je rekao da će uskoro doneti konačno odluku da li da zameni Lorenca. ''Moram da razmislim o svojoj budućnosti, i moram da budem opušten i da znam da sam doneo pravu odluku. Svaki dan su neke sitnice jasnije i uskoro ću doneti konačnu odluku'', rekao je Vinjales.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super trka u Mugellu. Steta sto je rosiju riknula Yamaha, bila bi trka jos zanimljivija. Sve nekako, ali ovo je bas glup nacin da se ostane bez bodova :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što reče Vili:

 

Lorenco u foto-finišu pokorio Muđelo, Rosija izdala Yamaha!

 

lorenco%2032.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, vozač Yamahe Horhe Lorenco trijumfovao je na Velikoj nagradi Italije, pošto je u foto-finišu za 19 hiljaditinki pobedio Marka Markesa na Repsol Hondi. Lorenco je tako upisao petu pobedu u poslednjih šest godina u ''Muđelu'', a njemu i Markesu na podijumu se pridružio vozač Dukatija Andrea Janone. Miljenik domaće publike Valentino Rosi imao je trku za zaborav, pošto mu se dok se borio sa Lorencom za vođstvo pokvario motor. Lorenco je definitivno došao do jedne od svojih najznačajnijih pobeda u karijeri, pošto je Markes bio ispred njega na izlazu iz poslednje krivine. Međutim, vozač Jamahe je dao gas u samom finišu i uspeo da slavi praktično za dužinu točka. Upravo borba koju su Lorenco i Markes vodili u poslednjih nekoliko krugova je obeležila trku, a prethodno je posle samog starta slično bilo sa bitkom branioca titule i Rosija.

Na veliku žalost nekoliko desetina hiljada njegovih navijača u Muđelu, Doktor je trku završio već u prvoj fazi trke. Prethodni put Yamaha je na taj način devetostrukog šampiona izdao 2006. godine na Velikoj nagradi Italije. Janone je za podijum izborio pošto se probio posle lošeg starta i prvo izašao kao pobednik iz duela sa timskim kolegom Andreom Doviciozom, a potom i Danijem Pedrosom na drugoj Repsol Hondi. Pedrosa je kroz cilj prošao sa manje od dve desetinke zaostatka i morao je da se zadovolji četvrtim mestom, ispred Dovicioza, Maverika Vinjalesa na Suzukiju i vozača Jamahe Teh 3 Bredlijem Smitom. Najbolju desetoricu kompletirali su vozač Pramak Dukatija Danilo Petruči, Aleš Espargaro na drugom Suzukiju i test vozač Dukatija Mikele Piro. Na čelu generalnog plasmana Lorenco sada ima 115 bodova, deset više od Markesa, dok je Rosi treći sa 78.

Ovogodišnji Moto GP šampionat se nastavlja Velikom nagradom Katalonije 5. juna.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lorenco: Da sam se borio sa Rosijem, ne bih pobedio

 

149499-lorenco%20i%20rosi.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, vozač Yamahe Horhe Lorenco rekao je da je imao sreće na Velikoj nagradi Italije jer se borio sa Markom Markesom za pobedu. Lorenco je za 19 hiljaditinki pobedio vozača Repsol Honde na stazi Muđelo, a posle trke je istakao da verovatno ne bi slavio da su se na Markesovom mestu našli Valentino Rosi ili Andrea Janone. Mlađi od dvojice Italijana se pridružio Lorencu i Markesu na podijumu, dok je Doktor odustao zbog kvara motora dok se sa svojim timskim kolegom borio za prvu poziciju. ''Kada sam izašao iz poslednje krivine pomislio sam da gubim trku, ali sam potpuno neverovatno uspeo da stignem Markesa, tako da je ovo bila iznenađujuća pobeda. U Moto3 kategoriji često viđamo takve trke, ali ovo je kraljevska klasa i takvih finiša nema često. Da sam se borio sa Rosijem ili Janoneom, ne bih pobedila, bila je to luda borba'', istakao je Lorenco. 

Lorenco je istakao da se u samom finišu šeste trke sezone setio trke od pre 11 godina baš u Muđelu. ''Kada sam ostao iza Markesa u poslednjem krugu, pomislio sam da gubim trku i pokušao sam pomalo lud potez koji sam izveo na De Anđelisu u klasi do 250 kubika 2005. godine. Sećanje na to mi je bilo u glavi i rekao sam sebi: Što ne bi pokušao opet. I uradio sam to, ali sam otišao preširoko i on me je ponovo pretekao. U poslednjem krugu sam ponovo pokušao na kočenju, ali mi je zatvorio vrata da bi došlo do kontakta da sam pustio kočnicu. Odlučio sam da ostanem na drugom mestu, dostignem pravu brzinu u poslednjoj krivini i pokušam u cilju'', naglasio je Lorenco. Ovogodišnji Moto GP nastavlja se Velikom nagradom Katalonije 5. juna.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rosi: Muđelo težak udarac

 

rosi%20pol.jpg

 

Ove godine smo svedoci nečega što se zaista retko viđa, a to je da Valentino Rosi već nije završio dve trke. U Ostinu je izleteo sa staze, a u Muđelu ga je izdao motor i Doktor nije krio da je to veliki udarac za njegove šampionske ambicije. ''Ovo je veoma težak udarac i za moje šampionske ambicije i zato što mislim da sam ove godine brži i konkurentniji. Na treninzima se osećam veoma dobro. Grešili su i Lorenco i Markez, ali ovo je veoma težak udarac za mene'', priznao je Rosi. Situacija u prvenstvu je sada takva da je Lorenco 10 bodova ispred Markeza, a velikih 37 ispred klupskog kolege Rosija.

 

Vinjales: Brzo ću se navići

Maverik Vinjales je siguran da će njegov transfer iz Suzukija u Jamahu proći bez problema. Od početka sezone se pričalo, a sada je potvrđeno da će mladi Španac zameniti Horhea Lorenca, koji prelazi u Dukati. ''Sa Suzukijem ste uvek na granici i morate da ponekad umirujete motocikl. Kažu mi da je tako sa Jamahom, pa verujem da ću se lako privići'', rekao je Vinjales. Podsetimo i to da će Vinjalesa u Suzukiju zameniti Andrea Janone. Vinjales je 2013. bio šampion u Moto3 kategoriji i direktno je skočio u kraljevsku klasu.

 

Markez: Tu smo, u borbi za titulu

Vozač Honde Mark Markez smatra da je u borbi za titulu i da će on biti "u priči" kada se u Valensiji bude odlučivalo ime novog ili starog šampiona. Markez je u foto finišu u Muđelu izgubio od Horhea Lorenca, ali očigledno mu nije pao moral i nakon takvog poraza. ''Nikada u trci nisam uspeo da mu pomognem i na kraju sam platio cenu za to. Na kraju krajeva, bio je to sjajan šou za navijače. Tu sam, u trci za titulu, mislim da u ovom trenutku 10 bodova manje ili više ne znači mnogo'', rekao je Markez. 23-godišnjak je dodao i to da su za trku u Katalunju spremne određene promene za Repsol Hondu, koje bi trebalo da utiču na brzinu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luis Salom, vozac Moto2 klase je na zalost preminuo posle danasnjeg izletanja na treningu u Katalunji.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

auu,koji uzas,sad procita,mnogo mi zao,mlad vozac,medicinska pomoc mu je ukazana na stazi,a trebalo je odmah da ga voze u neku bolnicu

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moto GP staza u F1 formatu

 

150019-motogp.jpg

 

Posle hitnog sastanka bezednosnog panela, odlučeno je da se Moto GP trka u Katalunji vozi na stazi po F1 formatu. Narodski rečeno, to znači da će krivina 12, u kojoj je pao Luis Salom, biti usporena blagom šikanom. To je jednoglasno odlučeno na sastanku kojem su prisustvovali Janone, Markez, Doviciozo, Braća Espargaro...Nažalost, za Saloma je prekasno, a verovatno će se ovako voziti i sve naredne trke, ili će se bar uvesti pesak u izlasku iz te izuzetno brze desne krivine.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

--------------------------------------

 

Markezu pol pozicija u Katalunji

 

markez%20k.jpg

 

Vozač Repsol Honde Mark Markez osvojio je pol poziciju na sedmoj trci sezone u MotoGP klasi, Velikoj nagradi Katalunje. Markez je do svoje treće pol-pozicije u 2016. godini došao vremenom 1.43.589, dok je drugo mesto u kvalifikacijama pripalo vodećem u generalnom plasmanu, Horheu Lorencu na Yamahi. Sa treće startne pozicije krenuće Dani Pedrosa, a vodeću špansku četvorku kompletirao je Ektor Barbera. Valentino Rosi bio je peti, mladi Maverik Vinjales našao se na šestom mestu. Trka je na programu u nedelju u 14 časova, uz direktan prenos na Sport Klubu 1.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doktor doktorski. Osvetio se za Mudjelo :)

Ianone nastavlja sa obaranjem drugih vozaca sa staze. Ovoga puta je na meti bio Lorenco, koji i nije imao bas sjajan ritam. Stanje u sampionatu sve neizvesnije.

Odlicna trka inace.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dok su Rosi i Markez vodili borbu na vrhu, sledi novi peh za Lorenca. Osam krugova pre cilja, Janone je ga je dokačio prednjim točkom, nakon čega su obojica izletela sa staze. Vozač Jamahe nije krio bes, a MotoGP je najavio i istragu ovog incidenta. Finiš trke protekao je u znaku vodećeg dvojca Rosi - Markez. Markez se u nekoliko navrata našao ispred Italijana, ali Rosi nije dozvolio da mu izmakne pobeda. Kao treći završio je Pedrosa, dok je Vinjales stigao do još jednog zapaženog rezultata, i osvojio četvrtu poziciju. Svi vozači koji su se našli na podijumu, imali su majice sa natpisom ''Zauvek u našim srcima'', posvećene tragično nastradalom Salomu. Mark Markez je zahvaljujući izletanju Lorenca novi lider šampionata sa 125 bodova, Lorenco je drugi sa 115, Rosi na trećem mestu ima 103.

Naredna trka vozi se za tri nedelje u holandskom Asenu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rosi: Rukovanje sa Markesom ispravna odluka

 

150096-rosi%20m.jpg

 

Morala je da se desi tragedija kao što gubitak Luisa Saloma da bi Valentino Rosi i Mark Markes zakopali ratne sekire. Dva fantastična vozača rukovala su se nakon trke u Kataloniji i očigledno je da se ne kaju zbog toga.

''Ovo je bila jedina moguća i jedina ispravna odluka. Kada se dese stvari kao ova sa Luisom, sve ostalo nije važno, sve je tako malo. Mislim da će ovo biti nastavak našeg normalnog odnosa''. Rosi je nakon pobede u Katalunji dodao i to da je sport opasan i da su svi vozači svesni toga kada stave kacigu, kao i da još nije siguran da li može da se rukuje sa klupskim ''drugom'' Horheom Lorencom.

 

Porodica Saloma: Hvala svima na podršci

Porodica Luisa Saloma izdala je saopštenje nakon tragične smrti mladog vozača Moto2 klase. ''Porodica Luisa Saloma želela bi da se zahvali na bezbroj pisama podrške od kolega, prijatelja i fanova.

 

saloma.jpg

 

Takođe, želeli bismo da zahvalimo doktorima, koji su uradili sve što je bilo u njihovoj mogućnosti nakon ove tragične nesreće. I takođe, želeli bismo da zamolimo da poštujete našu privatnost u ovako teškom trenutku. Datum sahrane biće objavljen i svako ko želi da se oprosti od Luisa moći će da dođe na Palma De Maljorku'', glasilo je saopštenje. Sport Klub na žalost, mora da prenosi i ovakve vesti jer pored sve radosti koje nam donosi, Moto GP i F1 moraju sa vremena na vreme da nas podsete koliko su opasni. Ali, ovi momci stavljaju kacigu svaki put dobro znajući u šta se upuštaju.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moto GP u Asenu: Ruši se tradicija, hoće li Rosi nastaviti svoju?

 

rosi%2034.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, posle skoro 70 godina, trka u Asenu ove sezone neće biti vožena u subotu, već je prebačena za nedelju. Kompletnu akciju naVelikoj nagradi Holandije moći ćete da pratite u direktnim prenosima na Sport klubu 1. Prebacivanjem legendarne trke na ''Katedralimotosporta'' sa subote na nedelju srušena je jedna tradicija. Upravo zbog vožnje subotom, trka u Asenu je imala posebnu draž, ali pošto je u pitanju legendarna staza, izvesno je da je neće izgubiti pukim pomeranjem za jedan dan. Velika nagrada Holandije se oduvek vozila subotom, to je tradicija koja je započetai pre osnivanja Svetskog šampionata 1949.godine. Asen je jedina staza koja je neprekidno u kalendaru od tada, a prebacivanjem sa subote na nedelju trka je praktično spasena. Razlog zašto je trka vožena subotom bio je zbog blizine lokalne crkven startno-ciljnom pravcu i gradsk oveće nije želelo da dođe do situacije da ljudi žele da idu na misu, a to ne mogu da urade jer su putevi zatvoreni zbog trke. Iako se situacija od tada mnogo promenila, pa je i ranije moglo da dođe do pomeranja trke, tek prošle godine je doneta takva odluka.

 

Svake godine, Asen privlači 100.000 ljudi, zbog čega je i zaslužio da se zove ''Katedrala''. Staza je duga 4.545 metara i sastoji se od 12 desnih i šest levih krivina, što je čin ijednom od najizazovnijih u kalendaru Moto GP šampionata. Najviše pobeda u Holandiji ima Valentino Rosi - devet, od toga sedam u kraljevskoj klasi, uključujući dve u poslednje tri godine. Od aktuelnih vozača, uz Rosija samo dvojica su osetila slast pobede u najjačoj klasi - Mark Markes i Horhe Lorenco. Obojica Španaca upisala su pobede i u dve niže kategorije, a Asen su u njima pokorilii Dani Pedrosa, MaverikVinjlales, Alvaro Bautista, Andrea Janone i Pol Espargaro. Velika nagrada Holandije prva je koja ćebiti vožena posle tragičnog vikenda na stazi ''Katalunja'', gde je život izgubio Luis Salom. Kompletan Svetski šampionat se u prethodne dve nedelje oprostio od 24-godišnjeg Španca, a od početka ove svi su se vratili svojim obavezama pred novu tronedeljnu pauzu. Tako su otklonjene određene nedoumice po pitanju slagalice ko će gde voziti naredne sezone u kraljevskoj klasi. Kal Kračlou je potvrdio da ostaje u LCR Hondi, dok će trenutno vodeći u generalnom plasmanu Moto2 kategorije Aleks Rins sledeće godine braniti boje Suzukija. Japanski tim, koji se prošle godine vratio u elitu, odlučio se za potpuno novu vozačku postavu, pošto je prethodno objavljen dolazak Andree Janonea. Janoneov angažman u Suzukiju je onima koji pomno prate dešavanja bio jasan znak da mesta za Aleša Espargara nema. Stariji od braće Espargaro je sam priznao da pregovara sa Aprilijom, ali još nije postigao dogovor, mada se očekuje da će sve po tom pitanju biti razrešeno veoma brzo. Mesto u italijanskom timu već ima SemLous, koji je još prošle godine potpisao ugovor sa Gresinijem i Aprilijom. To je ujedno jasan znak da će Alvaro Bautista i Štefan Bradl ostati bez svojih mesta, pa će na narednim trkama morati da dokažu nekim drugim timovima da zaslužuju da ostanu u kraljevskoj klasi. Prva od njih je ona na “Katedrala”, na kojoj će svi morati da se dokažu. Akcija počinje u petak u 9 časova, pa vam preporučujemo da budete uz Sport klub u naredna tri dana, uživaćete.

 

Manijak briljirao prvog dana u Asenu

Prvog dana devetog trkačkog vikenda ovogodišnjeg Moto GP šampionata u holandskom Asenu, na oba slobodna treninga dominirao je vozač Dukatija Andrea Janone. Na prvom treningu Janone je postavio vreme 1:34.349, 226 hiljaditinki brže od timskog kolege Andree Dovicioza. Treći je bio Pol Espargaro, dok su favoriti za titulu bili daleko iza. Horhe Lorenco u Jamahi bio je šesti, timski kolega Valentino Rosi sedmi, dok je vodeći u generalnom plasmanu Mark Markez u Hondi bio tek 11. Čuvni Manijak bio je najbrži i na drugom treningu, postavivši još bolje vreme 1:33.591, ali je Valentino Rosi bio svega četiri hiljadita dela sporiji. Treći je bio Markez, četvrti Maverik Vinjales u Suzukiju, a peti svetski šampion Horhe Lorenco. U subotu se vozi treći slobodan trening sa početkom od 9,55 časova, četvrti od 13,30 i kvalifikacije koje počinju u 14,10, a trka je na programu u nedlju od 14 časova. Sve ovo možete posmatrati u direktnim prenosima na SK1.

 

Markez: Titula će se odlučivati u Valensiji

Vodeći u generalnom plasmanu Moto GP karavana Mark Markez predviđa da će se titula odlučivati na poslednjoj trci u Valensiji. Markez je poveo u generalnom plasmanu nakon pobede u Barseloni: ''Naravno da sam veoma srećan što vodim i što sam pobedio, ali to ne znači ništa. Veoma su male razlike i siguran sam da će se šampion odlučivati u Valensiji.'', rekao je Markez. Mladi Španac je rekao i to da će na trci u Asenu koristiti identičan motocikl onome kojeg je koristio na Katalunji.

 

Lorenco: Fokusiram se samo na budućnost

Šampion u kraljevskoj klasi Horhe Lorenco rekao je pred trku u Asenu da se fokusira samo na budućnost. Španca je na prethodnoj trci oborio Andrea Janone, pa je tako izgubio vođstvo u generalnom plasmanu, gde sada vodi Mark Markez ''Moglo je da bude i gore, ali ne fokusiram se na prošlost, fokusiram se samo na budućnost. Imao sam lepe uspomene u Asenu, pogotovo u nižim klasama i želim nove lepe uspomene'', rekao je Lorenco. Lorenco je dodao i to da ne bi voleo da pada kiša u nedelju, mada prognoza kaže da bi moglo da je bude.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doviciozu pol, Rosi odličan, debakl Lorenca!

 

151062-dovi.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, vozač Dukatija Andrea Doviciozo osvojio je pol poziciju pred osmu trku Moto GP šampionata, Veliku nagradu Holandije. Doviciozo je do prve pol pozicije ove sezone, a četvrte u kraljevskoj klasi, došao sjajnim krugom na stazi Asen u vremenu od 1:45.246 minuta. Italijanu će se u prvom redu na startu trke, u nedelju u 14 časova pridružiti Valentino Rosi na Yamahi i vozač Pramak Dukatija Skot Reding. Vodeći u generalnom plasmanu Mark Markes zauzeće četvrto mesto na startu, šest pozicija ispred branioca titule Horhea Lorenca.

Kvalifikacije na ''Katedrali'' pružile su mnogo uzbuđenja i iznenađujuće rezultate, ali su vozači koji su se našli u prvom startnom redu to apsolutno zaslužili. Prvo iznenađenje viđeno je već u prvom delu kvalifikacija, kada vozač Repsol Honde Dani Pedrosa nije uspeo da prođe dalje. Iskusni Španac je imao šesto vreme, odnosno ukupno 16, ali će u nedelju startovati sa 15. pozicije zbog pomeranja Andree Janonea na samo začelje zbog incidenta sa prethodne trke, kada je izbacio Lorenca sa staze. Na samom početku drugog dela, Markes je napravio grešku i izleteo sa staze, pa je morao da pozajmi skuter od jednog fotoreportera da bi otišao do boksa i seo na rezervni motor. Tokom 15 minuta glavnih kvalifikacija viđeno je mnogo promena na vrhu, da bi Doviciozo, koji je pratio Rosija, u cilju imao sedam desetinki prednosti u odnosu na Doktora. Rosi je ujedno bio jedini unutar sekunde od Dovicioza, a Reding je u cilju imao sekundu zaostatka u odnosu na vozača Dukatija. Markes je bez prvog reda ostao za nešto više od desetinke, pa je morao da se zadovolji četvrtim mestom, ispred Kala Kračloa na Hondi ekipe LCR i vozača Avintije Jonija Ernandesa. Vozač Yamahe Teh 3 Pol Espargaro u jednom trenutku je bio vodeći, ali je do kraja kvalifikacija pomeren na sedmo mesto, ispred svog brata Aleša i Janonea. Italijan je imao deveto vreme, ali mu zbog kazne ono ne vredi, pa će za jedno mesto biti pomeren Danilo Petruči na Pramak Dukatiju, dok će deseti biti Lorenco, ispred Maverika Vinjalesa na Suzukiju.

 

Asen u Moto GP kalendaru barem do 2026.

Velika nagrada Holandije imaće svoje mesto u kalendaru Moto GP šampionata barem do 2026. godine posle novog produžetka ugovora. Ovogodišnje izdanje trke na stazi Asen je 86. po redu, a prvo je koje će biti voženo nedelju. Asen je, inače, jedina staza koja je bila u kalendaru od prve sezone Svetskog šampionata u motociklizmu 1949. godine. Od tada, staza je pretrpela velike promene između trka 2005. i 2006. godine, kada je skraćena za oko dva kilometra da bi bila modernija. Sadašnji Asen je dug 4.545 metara i ima 12 desnih i šest levih krivina. Sadašnji ugovor između Asena i Dorne ističe po završetku ovonedeljne trke, a novi desetogodišnji potpisan je u nedelju. Ugovor je potpisan na tako dug period zbog planiranog ulaganja od 60 miliona evra za renoviranje staze u narednih pet do sedam godina. Poseban akcenat biće stavljen na bezbednost i nove tribine. Velika nagrada Holandije vozi se u nedelju, trke počinju u 11 časova, a moći ćete da ih pratite u direktnim prenosima na Sport klubu 1.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

auu kakva luda trka,najzanimljivija trka ove sezone,krenuli su po suvom,pa kisa pljustala,pa crvena zastava,pa ponovo start bez kise,pa ponovo kisa i na kraju trka se zavrsila po suncu.Dosta padova i to u posle restarta,prvo Pedrosa,pa Doviciozo,pa Rosi,koji je zamalo pobedio,al posle pada Rosija  prvu poziciju je zauzeo Markez dok ga nije Jack Miler obisao i sve do kraja vodio trku,i tako neocekivano i zasluzeno pobedio,treci je trku zavtsio Scot Reding

http://www.gpupdate.net/en/motogp-results/10361/race-2016-dutch-motogp-grand-prix/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocajna trka. Foteljasi su napravili s**nje prekinuvsi trku iako vozaci nisu hteli da se prekine i niko jos nije pao. Nakon prekida i restarta popadalo ili izletelo trecina vozaca. Katastrofa. Najbolje su prosli vozaci koji nisu imali m*da da se trkaju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...