Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Ivan BG

Marea Weekend 1.8 16v HLX + TNG

Recommended Posts

Narano da cu je predstaviti, nego zajebava me ovo lose vreme pa je ne mogu oprati a da je slikam prljavu ne ide, pogotovo za predstavljanje.

Eto samo kratko, Marea Weekend je '98-o godiste, bordo boje, sa motorom 1.8 16v, sa ugradjenim i atestiranim plinskim uredjajem, u HLX opremi je.

Po EPER-u proizvedena je marta '98, prva registracija joj je bila 2000-te, gde je cucala do tada pojma nemam.

Odmah da kazem po satu je presla 165500km, a tamo po belom svetu koliko je presla pojma nemam, vlasnika u Srbiji je imala dva, ovaj poslednji od koga sam je uzeo je '48-o godiste i vise mu je blejala u garazi nego sto ju je vozio (tako on kaze a ja je jesam zatekao pranjavu u istoj), al ko ce ga znati. Za masu koju ima ide i bolje nego sto sam ocekivao.

Znam da ce neko odmah da kaze, pa to je najlosiji motor koji se ugradjivao, o manama sam se pomalo raspitivao, neko kaze odlican je neko kaze ne valja.

Moj kolega sa posla je imao istu ovakvu sa istim motorom i opremom, i za malo vise od 100.000 km koliko je bila kod njega, na motoru promenio je sve cetiri bobine, dva puta radio prednji trap i dva velika servisa i osam malih i to je sve, a prodao je sa 330.000km i sadasnji kupac je jos vozi. Tako da sam po njegovom savetu i prelomio i uzeo je. Ne bude li valjala icice u oglase i gotova stvar.

Generalno je u boljem stanju nego sto je Punto bio, jedino to sto je starija od njega, nije udarana, nema trunke korozije (na Puntu je bilo po patosu), bolje ocuvan enerijer nije iznjakan - izdrndan, kompletna je u prvoj boji, sva stakla su joj cela (kod mene na Puntu je sofekra bila slomljena), kvacilo nerealno mekano, odvaja tacno na sredini (na Puntu me je cekala zamena istog na sledecem malom servisu) a najbitnija stvar je ima ugradjen plinski uredjaj sa atestom.

U dva auta sam ranije ja plin ugradio i nikada mi se nije isplatio jer sam auto iz ovih ili onih razloga ubrzo prodao, tako da sam sada rekao, ja ga vise nikada ne ugradjujem.

I bre ima mesta koliko hoces a i cetvoro vrata, opet u odnosu na mog Punta, muka mi bilo od ustajanja, a imam dvoje dece i kada treba negde da se ide ne znam kuda cu sa stvraima, nema vrata pozadi a gepek malecni. Punto je momacki auto.

Od opreme ima sledece:

- Metalik boju

- Kvake, retrovizore, branike, lajsne u boji karoserije

- Tonirana stakla

- Aluminijumske felne 15 ice (6-o krake)

- Pranje farova

- Farove sa socivima

- Maglenke u braniku

- Kozni MF volan, podesiv po visini

- Automatsku klimu

- Pokazivac spoljne temperature

- Tablu sa obrtomerom (ali ona polukruzna)

- El. retrovizore sa grejacima

- El. podizace prozora na svim vratima (sva cetiri)

- Plisani enterijer

- Deljivo zadnje sediste 2-3, sa dva naslona za glavu

- Vozacevo sediste podesivo po visini kao i u lumbalnom delu

- Fabricki kasetofon

- 6 zvucnika

- Centralnu bravu sa daljinskim zakljucavanjem

- Fabricki alarm (ukljucuje se automatski kada se auto na kljuc daljinski zakljuca)

- ABS

- Servo volan

- Air bag za vozaca

Mozda ima jos nesto ali nisam primetio, tek je par dana kod mene. Nije mi jasno, kao najjaca oprema a samo jedan air bag.

Na kraju i nije bilo kratko ali sta je tu je. :harhar:

Pozdrav

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matori pa ti si ozbiljan igrac :D

Salim se, svaka cast, dobar je to auto, ja sam ganjao pre punta ali dizel naravno...to je vec bilo zajebano, jer taj auto sa dizel motorom ovde kod nas nema bez 400-500 hiljada km, to se jasilo do smrti pa doslo kod nas...benzince nisam ni gledao, ali kapiram da njih ima solidnih jer nisu popularni koliko i dizeli pa se stoga manje i voze...

U svakom slucaju srecna kupovina/zamena, da posluzi dobrano...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matori pa ti si ozbiljan igrac :D

Salim se, svaka cast, dobar je to auto, ja sam ganjao pre punta ali dizel naravno...to je vec bilo zajebano, jer taj auto sa dizel motorom ovde kod nas nema bez 400-500 hiljada km, to se jasilo do smrti pa doslo kod nas...benzince nisam ni gledao, ali kapiram da njih ima solidnih jer nisu popularni koliko i dizeli pa se stoga manje i voze...

U svakom slucaju srecna kupovina/zamena, da posluzi dobrano... ;)

Hvala, hvala. Vidjam ti one poklopce stalno. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i neka slicica, cisto da docaram ono sto sam gore napisao. Jedna slika govori vise od hiljadu reci, a ovde ima tri slike. :laughing:

16032013442.jpg 16032013443.jpg 16032013444.jpg

Izvinjavam sto je masina prljava.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Edo.

Videcemo s' vremenom da li sam pogresio.

Do koje mere je ocuvan govori i cinjenica da sam uz nju dobio tri kljuca (jedan crverni - master i dva plava sa daljinskom komandom zakljucavanja) od kojih su dva fabricki zapakovana sa sve code karticom u kesicu, nova ne koriscena, a ovaj koriscen je stvarno odlicno ocuvan.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka je sa srecom, ja mislim da si dobar izbor auta napravio. Auto mi odlicno izgleda, bas deluje sacuvano a i u kompletu je , nema sta da se cimas posle da kupujes felne, skije itd... Ja kada sam prvi put provozao mareu bio sam odusevljen kvalitetom voznje koji pruza. Kada sam je gledao u prolazu nikad mi nije tako delovala.. :D Kakva je kombinacija bila ako nije tajna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super kupovina,jako volim mareu jer je jedan od retkih lepih karavana jos ako je kao tvoja HLX oprema... :smoke: Nek ti je sa srecom,da te sluzi dobro i da se navozas :cheers: Samo da joj ispoliras te felne i bice jos lepsa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi hvala Vam na pozetivnim komentarima, ja za sada mogu da kazem da sam prezadovoljan, pu pu da je ne ureknem. :thumbup:

Veceras je u cugu presla skoro 250km, sipao sam joj na potpuno praznu bocu plina za 1500 dinara, nesto preko 19 litara i ladno je plina bilo dovoljno, t.j. nije ga nestalo, stigao sam kuci na plinu.

Tih 250 km cine: 50km strogo po gradu, guzve veceras - semafori, 110km auto puta - brzina od oko 120km\h, bilo je i na momente 140-150km\h i ostatak otvorenog puta sa brzinom od oko 80km\h, sa cetiri odrasle osobe i relativno punom gepekom.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo.. nek je sa srecom i da te dobro sluzi! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matori pa ti si ozbiljan igrac :D

Salim se, svaka cast, dobar je to auto, ja sam ganjao pre punta ali dizel naravno...to je vec bilo zajebano, jer taj auto sa dizel motorom ovde kod nas nema bez 400-500 hiljada km, to se jasilo do smrti pa doslo kod nas...benzince nisam ni gledao, ali kapiram da njih ima solidnih jer nisu popularni koliko i dizeli pa se stoga manje i voze...

U svakom slucaju srecna kupovina/zamena, da posluzi dobrano... ;)

Hvala, hvala. Vidjam ti one poklopce stalno. :harhar:

Pa prestani samo da gledas :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep primerak maree, cak ima i kozni volan :) nek te dugo sluzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na lepim zaljama. Valjda ce se stabilizovati ovo blesavo vreme, pa da je operem, slikam i predstavom kako valja. Ja sam za sada njom zadovoljan, sve sto sam ocekivao ona ispunjava, nema vise vratolomije i jahanja preko prednjih sedista za prolaz pozadi. A i finasijski sam progledao, cena plina je 73,90, a benzina 148,00.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke, sada vec bivsi kolega puntadzijo! Neka te dobro sluzi i da je ove godine na leto testiras do mora i nazad, onako u full karavanskom komforu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promeni avatar da mi ne rusis reputaciju :harhar: .

Nek te lepo sluzi marea :thumbup: .....voziti zelenog punta je veliki izazov, shvatam ako nisi mogao da izdrzis taj pritisak :harhar: , salim se malo. Dobro je sto se drzis italijana, marea je dobar auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj što ste se menjali je već rešio da ga otuđi :thumbdown:

http://www.polovniau...fiat_punto_hlx/

Vec ga je skinuo sa oglasa, a prodao nije sad sam se cuo sa njim.

Promeni avatar da mi ne rusis reputaciju :harhar: .

Nek te lepo sluzi marea :thumbup: .....voziti zelenog punta je veliki izazov, shvatam ako nisi mogao da izdrzis taj pritisak :harhar: , salim se malo. Dobro je sto se drzis italijana, marea je dobar auto.

Koliko para, toliko muzike, po meni je Fiat sasvim OK kao auto. A da, pritisak jeste bio veliki, ali na zadnja vrata koja nije imao :harhar: , tako da sam ga najvise zbog njih promenio.

Ako je danas operem, slikacu je pa menjam avatar - ipak jedan je Greenpunto.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

500-ti post u mojoj temi.

Palo malo kupanje, nista detaljno posto je ovo vreme blesavo i za utorak su sveg najavili.

Evo slika:

24032013447.jpg 24032013448.jpg 24032013449.jpg 24032013450.jpg 24032013451.jpg 24032013452.jpg 24032013453.jpg 24032013454.jpg 24032013455.jpg 24032013456.jpg 24032013457.jpg 24032013458.jpg 24032013459.jpg 24032013460.jpg 24032013461.jpg 24032013462.jpg 24032013463.jpg 24032013464.jpg 24032013465.jpg

Izvinjavam se na kvalitetu slika, posto je slikano telefonom.

Peta vrata su metalik plava, predhodnom vlasniku je neki lopov :ph34r: razbio staklo na istim, ne bi li mu pokrao sve iz gepeka, pa je covek kupio cela vrata umesto da uzme samo zadnju soferku, kako rece jeftinije mu je bilo. Originalna vrata mi je pokazao, cela su, nisu udarena, samo im fali staklo, kad budem bio u prolazu verovatno cu ih uzeti, mada opet ne znam sta bih sa njima, dal se zahebavati sa premestanjem stakla ili ofarbati ova vrata.

Za sada samo njom zadovoljan, lepo vuce, koliko sam primetio ulje mi ne trosi, za 1000km koliko je kod mene, cini mi se da na meracu stoji na istom mestu...ali opet videcemo kad prodje neki km vise, kada se bolje upoznamo.

Eto toliko, pozdrav.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si razmišljao da zadnja vrata presvučeš karbon folijom?

Imaš dva dela preko kojih bi išla folija i pretpostavljam da bi sve to odlično izgledalo.... :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...