Jump to content
FAS Goran
Kuvalja

Stilo mjet 140hp Abarth

Recommended Posts

@Ivan

 

evo sad uhvatih malo vremena da detaljnije opisem, posto mi stakla spolja nisu bila u bas losem stanju nije bili potrebe za grubljim smirglama od 600,800,1000 i 1200 vodene, inace se krece sa 320 na slajferici, a ja sam ovoo sve na vodu rucno ismirglao i onda samo krep trakom i novinama zastitio u krug i zadnji deo fara i na tako matirano staklo se baca lak, kaze lik kod kojeg sam to vidjao da su ranije pre laka bacali prajmer za plastiku ali ne znam iz kog razloga im se bez njega pokazalo bolje.... evo da vidis i sliku izmatiranog

 

11ba15c8dffe2b7c0a27435621f670af.jpg165febd11c9af0847698a977d0f3e6af.jpg

 

efa0c0bb2ef116d7148a87ffb73028e8.jpg5f053f6855aac4fe14171d9884da462e.jpg5317b344d8afbf31447e3aa9a1eba013.jpg

 

Druga slika je iz komore kad je tek nanesen lak a ove ostale kad sam sutra dan preuzeo farove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na slikama i opisu, odlicno izgleda, a nadam se i da je tako nanet lak otporan na kamencice i sitna ostecenja. Koristan info u svakom slucaju.

A ova prva slika kada si izmatirao farove - kao neki Stilo sa oglasa :lol: .

9 hours ago, Kuvalja said:

najmutniji je bio reflektor oko solje projektora, moguce da se ona mnogo greje i pali fabricki reflektor

Meni ovo nesto i ne pije vodu, jer se daleko vise zagreva far sa klasicnom sijalicom sa vlaknom od 55W na srednjem svetlu. Jeste da je sam projektor fiksiran za reflektujuci deo, ali se opet mnogo manje zagreva ksenonska sijalica. A opet, ne vidim sta bi jos mogao da bude uzrok, ako je far dobro zatvoren...

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, nstyner said:
Koliko izađe trajekt do Krfa?

Do Lefkimia gde ima oko sat vremena putovanja koji je na jugu iznad Kavosa za dve osobe i auto povratna oko 50€ a do Krfa putuje se oko 1:45 izadje oko 90€.

Nadam se da nece pucati od kamencica, to je prvo sto sam pitao i ovaj lik kaze daon nema problema sa tim, ali eto imacemo informaciju od mene kroz neko vreme.
Sto se tice xenona i njegovog grejanja bas sam ubedjen da se greje i vise od H sijalice, ali eto prvom prilikom cu da izmerim laserskim termometrom obe sijalice pa javljam.
Kad sam brisao fabricke reflektore kod dugog je sve bilo ok, a na oborenom gde pipnem krene da se ljusti sjaj, e sad mozda je i do toga sto dugo retko svetli a oboreno je uvek upaljeno...

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Ivan said:
Meni ovo nesto i ne pije vodu, jer se daleko vise zagreva far sa klasicnom sijalicom sa vlaknom od 55W na srednjem svetlu. Jeste da je sam projektor fiksiran za reflektujuci deo, ali se opet mnogo manje zagreva ksenonska sijalica. A opet, ne vidim sta bi jos mogao da bude uzrok, ako je far dobro zatvoren...


Meni se ista stvar dogodila na GT-u par meseci nakon ugradnje projektora. Samo sto je to mnogo brze islo kod mene i morali su na ponovno otvaranje.

Zanimljiva stvar je da su mi na 159 farovi radjeni kod yuhice pre 2 god i takodje ubacen morimoto, i ja tu izmaglicu nemam. Jedina razlika je sto kod mene ne idu ukrasne maskice (?)

A projektor mi je u ovakvom stanju

 

cd295eba5aeefddc9f5f15c73262d785.jpg


I dalje to svetli lepo, mnogo bolje od GT-a iz nekog razloga, ali su progoreli za razliku od stilovih.
A ovo je sad na zidu poredjenje mojih farova s kojima sam zadovoljan i Kuvaljinih novih


3491f947d164eac466c631e6f715ba6c.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su tvoji ovi levo koji inače sijaju odlično onda će kod Kuvalje da bude dan dan! 

Svaka čast još jednom na urađenom. Baš lepo izgledaju farovi a sijaju sigurno vrh!:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da njegovi su levo, a moji stari su bili za toliko slabiji od njegovih.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Kuvalje hotspot maltene idealan (tacno tamo gde treba), cesto vidjam da je tolano "razroko" ako ljudima poture bofl.

2 hours ago, Kuvalja said:

Sto se tice xenona i njegovog grejanja bas sam ubedjen da se greje i vise od H sijalice, ali eto prvom prilikom cu da izmerim laserskim termometrom obe sijalice pa javljam.

Ako nekad budes dokon, to bi bilo super da uporedimo. Moguce da zavisi i od sijalice, za one moje stare WellDone (standardnih 35W) sam ubedjen da su manje zagrevale far od obicnih 55W sa vlaknom, na osnovu prilicno stvari. Sa tim sijalicama je auto bio 8 godina i reflektoru nista ne fali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To smo mi stelovali-zakretali sijalicu dok nismo izvukli najvise sto mozemo, svi ti projektori za H1 xenon su cista kina i sijalica uvek ima lufta da se mrda, nije kao leziste fabricko za halogenu da postavis i ne mrda. Ne bi se ni moji reflektori gulili da ih nisam presao krpom, na oko je delovalo kao da nema sanse da se desi bilo sta.
Ima drugar negde taj laserski pa cu da uporedim temperaturu mog dugog i ako mogu kratkog, posto je pitanje kako i gde da naciljam kroz projektor, a nacicu i nekog ko ima samo xenone bez projektora pa cemo imati sve tri vrednosti...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farovi su stvarno top. Svaka cast kako si ih uradio:) Malopre sam video auto kod vise. Nego, ona bela djulijeta, ne znam da li je vlasnik placa vozi ali stvarno mami uzdahe:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imamo zajednickog drugara, koji je od njega uzimao kola i uvek je bio zadovoljan, a ta bela djulieta koliko znam nije na prodaju nego je za sebe doterao...

I da voli alfe, imao je svasta.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji velika sansa da ce ti je prodati ako si ozbiljan kupac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Italija, prava kilometraza, kupljen na aukciji, trebalo bi da ima svu dokumentaciju od preko..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozbiljan jesam, svakako cu svratiti do placa da popricam sa gazdom. Cene po oglasima bas variraju, cak i po 2 hiljade. Za ovu bih rekao da je najaca verzija opreme, motora a i ima automatski menjac. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I opet jos jedan servis, opet ista kombinacija shell+ufi, zamenjen i levi homozglob, i oba zadnja lezaja.
Juce stavljen zimski set, od ove godine 16" na gt felnama, gume semperit speed grip3 pa cu videti kako ce se pokazati
I ozvucenje je komplet promenjeno, svi zvucnici zamenjeni plus dodat vufer, stavljeno je sve fabricki, kompletan stilov hi fi sistem, i pored i ovako solidnog ozvucenja ovo je daleko bolje, cistiji zvuk, i visoki i niski tonovi su sad dodatno izrazeni.3498da07ef1c3cfd9062a5a63b00e51a.jpgbdc9d6cf6515b015b8896ef6afd32457.jpg39879a3c3fdf9cc8f36a194bd5845812.jpg7b9f8f3660a508f1e536716dd01f5cc3.jpg6c2663464887fd5ed64090bc895a2a2f.jpgc483ef50e7caa5095b59e546daa1f98a.jpg1717548413c72c349cbea88e70dc7aff.jpg

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh sto su lepe gume kad su nove :)

Nije mi jasno oko zvucnika, sta si imao, a sta si sada stavio...i novi sistem je od stila ali kojeg, sta kako?

 

PS - A JA???!!!??? kao konfuzno pisem i tesko me razumeti hi hi hi :lol:

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto sve ti Mica objasnio.
Ti i ja se bas ne razumemo :D
Stilo postoji sa standardnih 6 zvucnika i postoji doplata za hi fi sistem od 280w, a to je 6 zvucnika jacih + vufer sa pojacalom, sada svi izlazi iz navigacije idu u pojacalo pa iz pojacala u sve zvucnike, vizuelno se razlikuju po vecim magnetima i sivoj boji ove plastike, a standardni su crni.
Neko te zvucnike zove abarth zvucnici, i ako to nema veze sa vezom, nema svaki abarth hi fi system.
Neko ubacuje samo te zvucnike i zadovoljan je, neko ubaci samo vufer i opet je zadovoljan, ali to nije to ako ne ide sve u kompletu zato sto ovi zvucnici zahtevaju pojacalo koje se nalazi kucistu vufera....
Uz zvucnike sam uzeo fabricku instalaciju od gepeka do kutije osiguraca, tu se spaja sve dzek na dzek i tepih koji ide preko vufera, onaj sto smo metali tebi tj u tvoj gepek, mislim u gepek tvog auta, kako god da se izrazim zvuci zudno

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...