Jump to content
FAS Goran
Kuvalja

Stilo mjet 140hp Abarth

Recommended Posts

stvarno odlično izgleda, mada je dosta novaca i uloženo da ne bi bilo dobro. al ajd lepotu da stavimo po strani nego reci kakve su impresije u vožnji noću sa tim novim fenjerima? kako biju, jel ima velike razlike itd? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo :thumbsup: . Koliko repa operacija sa projektorima, stavio si i xenone pretpostavljam?

Meni rece da bi bilo 100 EUR ako bi mogao da iskoristi moje postojece balaste (projektori, par H1 xenon sijalica i ruke).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa velika je razlika sa projektorima sada, mnogo vise i jace je osveyljen put, a dugo kad se upali bude dan :)

Ivane odradjeno je sve komplet, xenon 4300k+morimioto+repracija stakala i zastita na kraju= 140€

Vidi, ne znam da li mogu tvoji projektori, posto u to vreme kada si ih ti uzimao svi su bili DC, a sada su AC, a ac sialice nece da rade sa dc balastima, ali to ce ti Bane potvrditi ako odes da vidi situaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis balasti ;) . Znam sve, sumnjam i ja da ce oni moci, to poskupljuje celu operaciju za citavih 20 EUR za par balasta :) .

Jedini razlog sto do sada nisam ugradio projektore je sto imam nove farove, dobar xenon set i sto je najvaznije dobro svetlo na putu. Tako da bi se cela zaje*ancija otvaranja farova i ugradnje projektora ticala uglavnom estetske prirode i izgleda.

Kako si resio dugo svetlo, tj. planiras li sta na mesto fabricke H1?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da misliso sam na balaste.

Dugo sam ostavio i moje do kuce, kad sam se parkirao, nije mi se svidelo kako zute sijalice kvare svetlost iz projektora pa sam ih otkacio, mozda ubacim neke H1 led ili nesto slicno da se slaze sa projektorima a mozda i nista, videcu nek prodje neko vreme, nikakva dnevna svetla ne dolaze u obzir, imam xenone pa nek svetle, kad crknu zamenim ih i cao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, Morimoto je sasvim dovoljan sto se intenziteta i rasporeda svetla tice. Takodje i na dugom kada podigne klapnu, ne bi nesto dobio sa dodatnim parom halogenih H1.

Gledam i kod sebe, kad na otvorenom putu prebacim sa srednjih na duga svetla, jedino dobijem jos malo zutila u daljini i znaci mi u brzoj voznji. Za neku normalnu voznju magistralom, recimo, sasvim je dovoljno i srednje svetlo. Sa projektorom tek, jos manje znace.

Za dnevna svetla takodje podrzavam, retko kada se uklope u dizajn i izgled auta, uglavnom ode u gedoru. Mada, sa druge strane, pristede struje u dnevnoj voznji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

f32f4e88a133c5fe96fedced8789d84a.jpg

Odradis nesto ovako samo u LED varijanti,meni to stoji samo kad palim auto,na kontaktu. I gasi se cim se upali pozicija ( prstenovi )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican si posao napravio oko reparacije farova i projektora. Definnitivno to je sledece sto radim na autu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jos malo da se ulozi u estetiku i kraj, samo nesto se lomim da li masku bez znaka ili da ostavim ovu sa znakom, Sava mi baca rovca da je ovako bolje, videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neces u neki ekstremniji styling (a znam da neces) i ako auto naginje ka stock variijanti, meni je u tom slucaju uvek lepsa maska sa znakom.

Pogotovo sto je 3v Stilo vec sam posebi dizajnerski prilicno kompletan i u fabrickim izvedbama (felne, kacket, pragovi) i izgleda odicno.

Tako da bih se ja, recimo, slozio sa Savom :) , cisto licno misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuvalja, evo drugarska, brzinska simulacija:

 

IMAG1946.jpg   VS  IMAG1946.jpg

 

Otvori obe, brzo klikci sa jedne na drugu, pa nam javi impresije :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo i ja sad uporedjujem, lepo izgleda i bez znaka, a u kombinaciji sa projektorima.

Uz obican far mi ne bi bas islo, ovo je vec druga prica.

Kuvalja, otvori Poll, pa da se svi lepo izjasnimo a ti pregledaj procente :) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jbt Ivane sta mi sad uradi, cas ovako lepse, cas onako

Kad dodjem kuci pa cu sa kompa da smenjujem ove dve slike, slazem se da maska bez znaka ide bolje uz projektor nego bez. A znas da necu da prevagnem na onu stranu, uvek mi je oem lepse ili blago unapredjen oem kao ovi projektori...

@srefankmn kod pedje i nese iz indjije, inace jako korektni a pritom jeftini momci.

@DinoG hvala

@beli_Punto uvazavam glas, i ja se bas lomim... Videcu jos prvo da sednu pragovi koje jos nisam pokupio od farbara, i folije od 40%, pa onda da vidim kako bi na sve to maska legla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je i ovako i onako, al nekako mi izgleda prazno bez nekog obelezja napred..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...