Jump to content
FAS Goran
IgorBG

Fiat Bravo 1.8 - zvuk iz motornog prostora, neko klepetanje...

Recommended Posts

Naime auto se od srede jako cudno cuje. Prva stvar je bila neko sistanje ali to je trajalo recimo 2 nedelje pre ovoga i gubilo se u medjuvremenu. Tome nisam bas pridavao veliki znacaj dok u sredu kad sam krenuo sa posla nisam cuo jedan jako cudan zvuk sto do sad nisam cuo. Na videu od 0:13 do 0:16 se jasno cuje taj zvuk kao neko klepetanje to se desavalo i u voznji i dok sam stajao u leru,auto nije izgubio na snazi i slicno vuce sasvim normalno kao do sad,motor i dalje ima miran rad i i dalje se uz ove zvukove cuje isto kao pre, sad ono sistanje je konstantno koje se povecava uz jaci gas. Neko neku ideju sta moze da bude da ne idem kod majstora bas kao totalni duduk? :) Zvuk dolazi rekao bih sa gornje strane motora negde tu otprilike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao nameru da snimam da se vidi nego sam hteo samo zvuk da izdvojim. :D Hvala za prvu ruku samo jel moguce da svecice imaju veze sa ovim zvukom? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da probas :p Oke,videcemo sta ce majstor da kaze kad ga oteram. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazi,ne dam na glavu :) Inace koliko je preporucljivo da ga vozim u ovom stanju ili uopste nije preporucljivo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas vozen auto svega 20 km sam presao kad mi se upalila lampica za akumulator kod sajma,dodjoh nekako do Vuka gde sam stao kod drugara i da upalim ne moze,samo jednom pokusao da zavergla kao kad je prazan akumulator. Posle 1h stajanja upalio normalno i posle 50m stao i ugasio se,rece jedan covek sto tu radio,alternator riknuo sto izgleda i jeste na kraju. Inace vise nema klepetanja sad se samo cuje kao neko zujanje. Jel ima neko predstavu koliko kosta ta popravka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je samo alternator rikavela, racunaj tu na do 100 eura. 80-ak drugi reparirani, a sa garancijom i tu oko 20 za ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru i nadam se da je samo to. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako da napisem sta se desilo i sta je bio problem,alternator se skroz raspao,da lisu mi novi njihov jer nije imalo svrhe ovaj popravljati. Dakle kad vam krene neko tiho sistanje pri ubrzavanju i da se pojacava u skladu sa ubrzavanjem to je alternator,kad krene klepetanje uz sistanje sto se sve odrzava i na motor da se trese i menja zvuk svog rada tad imate mozda jos nekih 20km da predjete pre nego sto rikne skroz,kad rikne skroz onda se cuje izrazeno jako sistanje. :) Servisirajte dok jos sisti i pre nego sto se desi ovo sto i meni da se skroz raspadne. :D Nadam se da cu pomoci sa ovim nekom ubuudce. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuje se nekakvo lupkanje,ne znam sta i odakle. Pokusavao sam da utvrdim neki simpotom ili nesto i sledece sam dobio.

Kad auto stoji nista se ne cuje kad dam gas u leru nista se ne cuje,u toku voznje kad pustim u leru samo se 1 culo nesto jakooooo slabo. Dok vozim cuje se,kako povecavam gas ubrzava se takt ali slabije se cuje,kad kocim motorom tad se cuje najjace to ce se cuti i u videu. Ali deluje mi kao da kad auto izbacim iz brzine ne cuje se a cim pustim kvacilo cuje se opet to lupanje. Pa ako neko po zvuku moze da kaze sta je neka kaze. :)

 

Evo i videa pa pucajte :D
Kad se cuje jako tad sam pustio gas i motor je sam kocio,kad se cuje slabije tad sam davao gas.

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da  dodam, malopre sam provozao opet auto,definitivno nesto ima veze sa kvacilom jer kad pritisnem kvacilo lupkanje momentalno prestaje a kad je u brzini cuje se,ne stalno ali cesto. Spolja se cuje poprilicno glasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes li ustanoviti iz kog pravca dolazi zvuk,da nije sa prednje leve strane...?

Ako ima veze sa kvacilom onda bi to moglo biti da se cuje korpa kvacila.

Imas li jos nekih problema,naprimer kad kreces da se trese dok skroz ne pustis kvacilo?

Nije iskljuceno ni da se cuje homokineticki zglob.

Najbolje da odes do majstora da pogleda,mozda covek odmah nadje u cemu je problem umesto da mi ovde pogadjamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini simptom je taj da kad pustim kvacilo da se zvuk cuje kad pritisnem ne cuje. Ventilator jeste ukljucen,radi mi grejanje non stop,iskljucio sam njega i opet isto. Ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim odakle,danas cu videti da utvrdim da neko vozi polako a ja da vidim odakle se cuje. Homokineticki nije sigurno,desni se cuje u krivini samo i nisu isti zvukovi,ovaj ima prazninu izmedju 2 lupkanja a homo nema a i da se cuje tako cuo bi se valjda non stop ne bi prestao kad pritisnem kvacilo. Ako je korpa jel mora ceo set da se menja i koliko dugo moze ovako da izdrzi? :D To cu i uraditi nego cisto da znam okvirno sta je i koliko opasno jer mi je prva misao bila ode motor. :)

Edited by IgorBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro je ,cini mi se bila tema a i sam sam imao slican problem davno,lupkanje u voznji,bas slicno ovome i nepravilno.

Problem-popusteni  srafovi na tocku :)

 

Proveri i to za svaki slucaj pa ako bude do toga, castis :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto se cuje samo kad je pusteno kvacilo problem je definitivno negde u prenosnom sklopu, pocevsi od seta kvacila pa do menjaca. Problem tesko da ces resiti preko foruma tako da pravac servis ;)

Послато са GT-I9070 користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta reci...vise se ne cuje O.o Malo sam ga poterao jace  2,3,4 i stade u nekom trenutku  sa zvukom. :o Inace primetio sam da mi je na ulazu u zadnji lonac pusta dim tj.busan mi je lonac,ne znam jel to moze ikakve veze da ima sa onim zvukom osim promene zvuka na auspuhu ali eto cisto da napomenem.

Ticma cuje se jakoooo malo kad kvacilo nije pusteno prakticno ne primetno i ne uvek ali pustanjem kvacila se povecavao zvuk. I eto sta sad ne mogu ni da odem kod majsotra kad se vise ne cuje a svakako sam hteo. =.= Pogledacu srafove malo kasnije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

centralni lezaj u menjacu naj verovatnije on.... korpa se ne cuje tako i tresao bi prilikom kretanja da je bilo sta u sklopu kvacila homo kineticki nije sigurno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se cuje na leru dok stojis, kakve veze srafovi od tocka imaju sa tim?!? ;)

 

 

Kad auto stoji nista se ne cuje kad dam gas u leru nista se ne cuje...,. Dok vozim cuje se,kako povecavam gas ubrzava se takt ali slabije se cuje,

 

.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok moja greska lose sam razumeo ali ako stisnes kvacilo dok auto ide u tom slucaju opet rasterecujes samo spoj korpa lamela zamajac a sve drugo nastavlja da se okrece (osim ako ga pri tome ne izbacis iz brzine) tako da . . .

Послато са GT-I9070 користећи Тапаток 2

centralni lezaj u menjacu naj verovatnije on.... korpa se ne cuje tako i tresao bi prilikom kretanja da je bilo sta u sklopu kvacila homo kineticki nije sigurno...

Pretpostavljam da mislis na lezaj spojnicke?

Послато са GT-I9070 користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li proveravao drzace motora i auspuha? Centralni sraf na tocku? Poluosovinu? Nesto mi ovo ne lici na menjac nikako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Drzace motora nisam jer toliko vec ne znam :) Pa ovako otpao mi je zadnji lonac veceras dakle to iskljucujem. :D Srafove cu da vidim sutra ili kad dohvatim vremena. Inace nije se danas ceo dan culo nista i onda pocelo opet veceras pred sam dolazak kuci. Dok ne skupim koji dinar pa ne odem kod majstora mislim da necu utvrditi sta se cuje. :) Vec tu poluosovinu bih i uvrstio u mozda problem,sa menjacem nemam problema,menja sasvim normalno i bez problema a ni kvacilo se ne ponasa cudno pri menjanju,jedino to sto je zvuk (kad ga ima) slabiji kad pritisnem kvacilo.   Hvala vam svima na odgovorima kad odradim to kod majstora pisacu opet ovde :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...