Jump to content
FAS Goran
borat

Kako odviti uništen šraf?

Recommended Posts

htedoh da promenim filter vazduha kad pogledam glava jednog srafa skroz pojedena,bukvalno samo mali krug u velikom ima li tu nekog spasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili...

Ako je to sve cvrsto okolo, nemoj da razbijes plastiku... Napravi rez cekicem i ravnim srafcigerom, da udje jedno milimetar, milimetar i po...ovako...

cxca10203.jpg

zabodi srafciger, iskosi ga malo i kuckaj polako cekicem...

Znam da se na ovaj nacin cesto zavrcu i odvrcu filteri goriva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili... :D

Nema vece srece kad te nesto ovako spotakne, a ti ga resis na neki "svoj" nacin...prozboris koju rec sa zlotvorom, opsujes, i budes ponosan na sebe :D

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može da se zavari matica na tu propalu glavu i odviješ kao čovek ključem. Može da se zavari co2 aparatom, neće da istopi ništa uz malo vode i smisla za rad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekstra odgovori,inace sam koristio kad treba sve ove metode po potrebi ali me bas zanima da li ove fore samo skoro svaki balkanac zna ili to inace ljudi znaju i koriste...

Ipak mislim da se mi rodimo sa tim nekim "predizpozicijama" za snalazenje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ode tamo gde radi auspuh, tamo imaju sigurno.

Majstore, nisi jedini majstor nemoj da se odmah ljutiš ima ovde još majstora koji po nešto znaju. Ja sam naveo jednu proverenu ideju i to realnu i ako neuspe nijedna koju ste predložili ima i ovu koju će mu neko napravit. E sad možda ima nekog prijatelja ili rođaka koji još ima aparat, a mi to svako neznamo i netreba da znamo, bitne su ideje kako može. U ostalom ova tema može još nekome poslužiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom imao takvu situaciju i sraf sam odvrnuo super lepkom. Nije skroz oblajznuo nego je imao malcice citavih kanalica gde ulazi srafciger ali nedovoljno da uhvati srafciger i odvrne. Onda sam uzeo loctite power gel i iscedio u sraf pa uzeo stari srafciger i gurnuo u lepak. Sacekao 5 minuta da se dobro stegne srafciger za sraf i tako odvrnuo. Mislio sam da nece da se skine ostatak lepka sa srafcigera ali sam i to uspeo. Mada je najbolje da odes do nekoga da ti pecne aparatom za varenje maticu za sraf i eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako je krupan navoj moze super lepkom a ako je sitan masinski navoj u siluminu moze samo da ga razbusi...

Edited by Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekog će da boli. Još ako se razmaše eto belaja. Vidiš strah u papiginim očima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za adekvatan pristup je porebna informacija o koraku navoja na srafu?

...i jos da li je levi ili desni, masinski ili konusni... :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zazbusi mu "kapu" tako da uzmes burgiju te sirine kao kapa srafa i kad mu skines kapu mocices da skines poklopac i odvijes ga smrt klestima.

Edited by Dragan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko duuuugo skida.

Dok zameni filter ulje ima da omatori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako je krupan navoj moze super lepkom a ako je sitan masinski navoj u siluminu moze samo da ga razbusi...

A da proba da ga navrti u 12000rpm mozda se odvrne sam :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz svima.. Hteo sam da promenim plocice...E sad, kad sam krenuo da odvrcem ona 2 torex srafa sto drze klesta kociona, jedan je skroz oblajznuo. Ima neko neki predlog sta da mu radim? Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...