Jump to content
FAS Goran
Red Dragon

Lancia Lybra 1.8 - udario klip u svećicu?

Recommended Posts

klip da udari u svecicu to je na tom motoru ne moguce cak ne postoji nikakava sansa da se to desi. Havarija kao ova je nastala samo ako se neko strano telo naslo na celu klipa i na taj nacin udarilo u svecicu. Verovatno komad ili cela pecurka ventla, ili mozda nesto sto je uspelo da upadne u motor putem usisa sraf, podloska, matica, ili nesto slicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć sam oterao auto kod majstora, trebalo bi da je počeo da ga rastura. Zvaće me čim skine karter. Tvrdi da su otišli aksijalni ležajevi na radilici i da je imala luft, da se usled tog lufta oštetio leteći ležaj na prvom cilindru i da je onda klip udario gore u svećicu. Čovek je radio u delti i kaže da je već viđao takve havarije i da nisu retkost na 1.8 motorima. Kaže mi da su dolazili automobili sa mnogo manje pređenih kilometara, sa 50000-60000km. Pošto sam oterao po preporuci auto kod njega i pošto je dobar prijatelj mog brata neće mnogo da mi uzme za ruke, a opet čujem da je odličan majstor. Zamenće mi i set kvačila, jer je već i to pri kraju.

Šta je sve moguće i nemoguće namam pojma, kad otvori videće šta je u pitanju. I ja sam pomislio da je to prosto neverovatno, jer je konstukcijski takva glava da ne bi trebalo da može da udari u svećicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma slikao sam sa mob tel posto sam na poslu, a svećica mi je ostala u autu, tako da je nemam sad ovde.

Danas ću je uzeti pa je slikam aparatom.

Ma ovo je auto što imam na profilnoj slici :) Dva sam imao, prešao oko 400 000km sve ukupno bez ikakvih kvarova, takoreći, nikada me nisu izdali na putu! Jedan je otišao na otpad pošto se totalno raspala limarija (78. god) a drugi sam dao bratu kad sam uzeo libru i još uvek ga vozi bez problema, malo je mlađi od prvog (85. god) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

za nase uslove da... definitivno najskuplja popravka ne moze da predje 50e...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javljam se sa novim informacijama. Otkinuo se ventil, i ostao zaglavljen u onom lezistu pored peteljke. klip sav izubijan, majstor mi kaže da sam imao sreće što nije probio klip ili pukla klipnjača pa probila blok. Sutra ide na obradu glava, menjam garnituru klipova i karika i leteće ležajeve. Sva sreća pa su cilindri perfektni i nigde nije ništa oštećeno što se tiče bloka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

glava mora da se dize nije tu u pitnjau sammo svecica

verovatno je ventil ispao u upao dole u kompresioni prostor samo sto to ti sad ne vidis...

jbg...

sreca pa nisi isterivao opiljke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uredi ti malo i glavu kad je vec dole. Ono, vodjice, gumice, sicevi, proveri kakve su opruge, itd.

Jbt, ima da ti motor bude kao nov posle ovoga.

Javi nam bilans radova posle svega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glava će da bude full odrađena, sve što bude trebalo. Novi klipovi i karike, mislim da će biti ko zmaj kad se sve to lepo napakuje :)

Nadam se da će u subotu već biti u voznom stanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gusare, kolika je komplikacija na tom motoru da mu malo ispoliraju usis? Moze li to u opste na tom sistemu dovoda goriva i paljenja?

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije velika komplikacija ali ne vidim razlog da radi poliranje dovoljno je da dobro opere glavu...

da proveri sve uljne vodove i ostale delove motora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma cujem klinci po kraju stalno pricaju o tom poliranju i svadjaju se, "kod ovog motora ima efekta kod ovog nema". Tvrde neki da se dobija na snazi. Bem li ga, ne razumem se u to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne poliram ništa, mislim da je 130ks sasvim dovoljno :) Još glava kad bude gotova, nova garnitura klipova i karika, biće ko nov! Inače mi majstor kaže da su cilindri fenomenalni, i radilica takođe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš mi je drago da je sve ispalo OK, sad lagano dok sve legne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zahtev za admina da promeni naziv teme u adekvatnu da ne bi bilo zbunjivanja bez veze jer smo definitivno zakljucili da je nemoguce da klip udari u svecicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam vlasniku teme, imam 1 pitanje a na neki načim ima veze sa ovom temom. Pitanje- da lije ovaj motor identičan kao i moroe iz punta HGT? Hvala...

Edited by Hidro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto. 

 

zahtev za admina da promeni naziv teme u adekvatnu da ne bi bilo zbunjivanja bez veze jer smo definitivno zakljucili da je nemoguce da klip udari u svecicu...

 

Stoji već upitnik na kraju naslova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...