Jump to content
FAS Goran
chikavili

Chikavilijev potpuno obican Suzuki SX4 4x4 GLX+

Recommended Posts

Vili očigledno ima značajno više ambicije od ovog nivoa vozila koji je predložen. Ja jedva čekam rasplet.

 

Za "tandrkanje troklipaša" nisi ni svestan koliko je to daleko od stvarnosti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam, verovatno ih nikad nisam ni video, nego, da ne gusimo temu coveku bezveze :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde da skratimo pricu i filozofiju, te da stvari postavimo jednostavnije...

Imam za maltene identicnu cenu u maltene identicnoj opremi 1,3T i 1,6T (i probao sam oba) - biram 1,6T. Vrlo jednostavno
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, ima jos jedna stvar koja nije direktno vezana za ovu pricu ali ima veze sa velicinom cilindra
Vozim motor, jednocilindras od 650ccm i resim da predjem na motor iste klase ali tvin od 650ccm - zbog vece snage, vece maksimalne brzine i mirnijeg i tiseg rada - zvuci super jel’ da? E pa kada sam seo na taj tvin, shvatio sam sta mu fali - moj kez na licu svaki put kada odvrnem gas! To jednostavno nije to ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema dileme da je Tucson i unutra malo veće vozilo, noviji je model od QQ. Dve bitne okolnosti. Motor Tucsona je malo jači.

Ali, ako se porede akcijske panoramske verzije ( pretpostavljam da se one porede, Premium Plus sa N-Connecta Sun Max ), mislim da im oprema ipak nije ista. Ima jedan bitan detalj na polju aktivne bzebednosti.

Taj Nissan ima AEB.

Istina, on nema ACC (nije ProPilot verzija opreme).

Ali, Tucson ni to nema (AEB), a ACC da i ne pominjem (do tog "detalja" kod Tucsona se "veoma teško" dolazi, vidi se to iz cenovnika koji to paket serijski ima (poslednji) i na koji paket ispod može da se doplati, ali i uz šta je "vezan", za još neke opcionale, bez kojih ga ne daju)

Ne kažem da je to "must have" (i sam sam prešao stotine hiljada km nego sam kupio prva kola koja su imala i "prokleti ESP", a da ne pominjem veoma dug period i bez ABS-a i bilo kakvog air baga ).

Nisu (svi) ti aktivni bezbednosti sistemi baš tako "glupi" (neki su svakako "upitni" ). A ako se kola kupuju za porodicu na neki peirod za narednih 5-10 godina, mislim da i o tome, ako je to razumno moguće, treba voditi računa (kada se kupuje novo vozilo).

p.s. izvinjavam se autoru teme što sve ovo napisah, nije hejt, već samo ukazujem na razliku opreme dva modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/24/2020 at 9:38 AM, nidza said:
Znači bolje manje cilindara nego više? default_D.gif 

default_D.gif

 

Provociraj, provociraj ;)

Poenta je bila u velicini cilindra, a taj jedan ima mnoge mane u odnosu na dva (kao sto sam i naveo - dva imaju tisi i mirniji rad, veca brzina i snaga)

 

[mention=16577]moron[/mention]

Nisam poredio ta dva paketa nego one koji mene interesuju. Kod Tucsona je bio mislim premium ili premium plus, tako nesto, a za Nisana sam zaboravio kako se zvase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moronapsolutno si pogresio, namerno ili nenamerno. Takodje spinujes bez potrebe. Nemam zelje da elaboriram na temu ako se moram ponavljati za iste stvari.

 

Prilicno sam pazljivo napisao prethodni post i ostavio mesta za izuzetke.

 

Sto se tice QQ vs Tucson, meni ubedljiva pobeda za Tucsona, opet ne zato sto je qashqai los auto, da mi neko ne skoci za vrat sada, imam utisak kao da je tucson klasa iznad, po prostoru i nacinu na koji se vozi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala fala svima :)

ht05.jpg

Osim preglednosti pozadi, sve je perfektno. Nije ni cudo sto ima kameru za parkiranje ;)

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta god novo i lepo da dolazi iza - ne znam zasto, ali meni prva asocijacija na ljude koji su dugo ovde, uvek ostaje auto sa kojima ih se secam sa pocetaka ili jos sa CBC... Evo od nas koji cukamo trenutno, tvoj bivsi crveni Puntic 1.9, Nidzin beli Stilo 1.9 80, Nesin prvi teget 5v Stilo 1.6, itd. :) 

Sa srecom Vili, puno bezbednih kilometara i u zdravlju da teras masineriju!

Kada se malo uvozas, pisi utiske o motorizaciji, zivo me zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan pa da, i ja ljude odavde uglavnom pamtim po tom prvom automobilu koji su vozili kada smo se upoznali :) 

Meni je svakako moj Punto ostao u jako lepom secanju i mozda najdrazi auto koji sam posedovao, a verovatno zbog kolicine vremena, energije i novca koji sam ulozio u njega da ga napravim po svom ukusu. Ovako kada kupis nov ili neki bolji auto, nije to to, ima uglavnom sve sto treba pa nije ni potrebno nesto se cimati oko njega, a uvek vise cenis nesto sto si sam stvorio nego sto si kupio gotovo.

 

Inace, kada sam resio da kupim novi auto, prvo sam pogledao Fiat 500X i Jeep Renegade, ali sam odustao zato sto bih za iste pare dobio manji auto sa slabijim motorom, a velicina gepeka mi je bila jedan od bitnijih uslova (treba negde spakovati kajak na naduvavanje, sator i slicno ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže, sa srećom ga vozio, uživao u njemu i putovanjima... odličan ti je izbor....:cheers:

 

sa druge strane,  pomalo je "dosadno" imati NOV auto, malo toga se može raditi oko njega...:D

 

a sa treće strane, mi sa polovnjacima, poznajemo mnoge majstore u okolini, a i mnogo šta oko auta...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, shuxx said:

malo toga se može raditi oko njega

Pa, možeš povremeno da nešto rastaviš i na novim kolima, tek da sagledaš kako su u fabrici uspeli to da sastave  :) Ako je novo, pa, nije gubavo ...

20 minutes ago, chikavili said:

prvo sam pogledao Fiat 500X i Jeep Renegade, ali sam odustao zato sto bih za iste pare dobio manji auto sa slabijim motorom, a velicina gepeka

Tucson je duži od navedenih za preko 20 cm, tako da je i logično da ima veću ponudu prostora za putnike i prljag. Po tom pitanju, on je zaista za primer u toj klasi.

Primera radi, ko vas sprečava da vidite da li su kočnice "stavljene" kako treba ... Novo je novo, pa, nekada i u fabrici "zajebu" ... Živ čovek nekada pogreši ... Možda stave pločice ili klipove "naopačke". Ili, slično. Nikad se ne zna ...

p.s. neću više da blatim temu  :)

IMG_20200621_190516[1].jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...