Jump to content
FAS Goran
chikavili

Chikavilijev potpuno obican Suzuki SX4 4x4 GLX+

Recommended Posts

Posle prvih 400km iskljucivo gradske voznje, board pokazuje 8.6 l/100km, a realna potrosnja izracunata je oko 8.8 l/100km sto uopste nije lose s' obzirom da je nesto povisena potrosnja predvidjena u pocetku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, treba uzeti u obzir da je meni 75% gradske voznje zemun i novi beograd, gde nema mnogo guzve, brda i dolina ;)

Iskreno, ja sam ocekivao i vise, pa sam prijatno iznenadjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mane koje sam do sada zapazio:

- tvrd je, ali mi ne smeta posto nije nista tvrdji od Punta, a i razumem da mora biti tvrd zbog visine

- tvrd menjac - na ovo sam se vec navikao

- meke disk plocice pa uzasno prljaju prednje felne

- relativno mali gepek, ali ocekivano za velicinu/klasu automobila. Inace, gepek je svesno smanjen kako bi se obezbedio optimum prostora za putnike na zadnjoj klupi.

- sedalni deo zadnje klupe je mogao da bude pod malko vecim uglom. Ovako se sedi mnogo uspravno (doduse ja nemam nameru da sedim pozadi ;))

- nemogucnost automatskog zatvaranja prozora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sve predhodne automobile vozio na plin. Eto prvi put sam kupio nova kola i htedoh dizela dao 2000 e vise samo za razliku u motoru i opet se vozim po 154 din. a cena plina prava sitnica 74 din. Mislim da je jedan ugradio u novog SX4 zavoli plin jos dok mu je auto bio pod garancijom i nije izgubio garanciju. Cena bila oko 600 e koliko mi se cini, ali to bih morao licno da ga pitam da proverim. Plin je spas za dzep.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja problem sa pitanjem garancije, pa ni majstora koji bi ga ugradio. Jedino jos nisam odlucio da li mogu/zelim u ovom trenutku da dodam jos i tu investiciju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je moguće sačuvati garanciju, plin je šteta ne staviti. Što pre se odlučiš, više se isplati.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je problem za bocu na njemu posto mu je leziste rezervnog tocka izuzetno plitko i puno povisuje pod , a i ventilacije za bocu izbija skoro iznad zadnjeg lonca pa na atestu hoce da kenjaju. Cilindricna nije resenje jer uzima ceo prtljaznik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je Martini, to mi i jeste najveca prepreka. Prtljaznik je i onako rlativno mali.

Share this post


Link to post
Share on other sites
IMG_9026.jpg Ova je moj favorit ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je ovo katastrofa prljavo, sta tek ja da kazem ;) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, moram da se slozim sa vama oko te konstatacije, ALI!!!!! :D

Da sam ja samo kojim slucajem dobio atest za anatomsku bocu i da nisam morao da stavljam cilindricnu, pa ja danas ne bih vozio sta vozim!!! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ja uvek koristim te navlake posto imam velike sake i dugacke prste, pa su mi svi volani tanki :D

(ali uvek koristim one malo kvalitetnije, "Pilot" i slicno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naravno, korisna stvar po meni. Malo dok se ne naviknes na debljinu ali zato je posle i lepsi osecaj a i cuva volan. Ja sam uvek zamisljao svoju kupovinu Novog auta, kako bih pre salona stao na pumpu i kupio navlaku volana i 2mirisljave jelkice i parfemce za ventilaciju, jer nepodnosim miris novog auta :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahahahahaha :laughing: :laughing: :laughing:

Zato kupujem polovan :laughing:

Cika vili, to je sasvim obicno ne obican auto, iza tvog aparata. Pro, bro!!! yo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke, sa srecom te sluzio! Je l se gasi puntisin blog ili ostaje za spomenar?  :book:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako da ti iskomentarišem vozilo :) Mnogo mi se sviđa SX i posebno ta boja mu dobro stoji. U zdravlju da te služi  i da se lepo navozaš sa njim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...