Jump to content
FAS Goran
chikavili

Chikavilijev potpuno obican Suzuki SX4 4x4 GLX+

Recommended Posts

Samo da javim svima onima koji su me odvracali od kupovine ovog automobila sa "on mnogo trosi!", da je prosek iskljucivo gradske voznje ispod 9l/100km iako uopste nisam nezan na gasu, a ni motor jos nije ni razradjen kako valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da je kod njega što se tiče plina najveći problem prostor, ali kada bi imao plin, vozio bi se skoro pa duplo više za iste pare... Jesi li ga vozio na autoputu do sada? Ovako vidim da je zahvalan za sve terene, svi se muče da pređu na Košutnjaku sa betona na travu, pa manevrišu vazdan, a ti na kraju opušteno sa njim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam nesto imao prilike. Jedino na gazeli, ali tu je uglavnom guzva, pa nisam isao preko 140. A do 140 dolazi jako lako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno sam ga isterao malo na otvoren put. Nije buio auto-put, ali magistrala ka Zrenjaninu. Poterao sam ga do 150, ide sasvim lepo, lezi lepo i odaje osecaj sigurnosti (za razliku od Punta pri toj brzini), a oseca se da moze jos bez problema (samo nije put za takve akcije). U 5. brzini na 120, potrosnja mu je smesna - ne znam tacno koliko, ali se vrlo brzo vidno odrazilo na prosecnu potrosnju.

Preticanje mu lepo ide od ruke, samo da je u visokim obrtajima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I konacno auto-put!

Prosecna brzina 130km/h (po GPS-u), izuzetno dobro lezi na putu i ide savrseno. Jace bocne udare vetra oseca, ali manje nego Punto. Poterao sam ga do 160 po GPS-u (oko 170 po brzinomeru) i osecaj je odlican. Nije cak ni previse bucan kako sam ocekivao (jeste bucan, ali nista strasno). Jako lepo ubrzava i pri vecim brzinama i lako pretice... samo ga treba drzati u visokim obrtajima.

Do 120 potrosnja je smesna, a nakon toga pocinje da raste.

 

Posle 900km gradske voznje + 200km otvorenog puta + 250km auto-puta = potrosnja 8.1L/100km

 

Takodje sam prezadovoljan sedistima iako sam moram da priznam, bio jako skeptican. Uopste nisam bio umoran posle visecasovnog puta, niti su me ledja bolela (a imam problem sa kicmom)

 

I ipak jedan mali incident - kako sam izasao na auto-put, istog trenutka je doleteo kamencic iz tocka automobila ispred i puko po soferci. Napravio mi ogrebotinu duzine oko 4mm i dibine oko 0.5 mm :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim korektna potrošnja za benzinca te veličine i motorom tih karakteristika, a i trebalo mu je malo auto puta da prodiše :thumbup: 

Šteta za šoferku, ali od toga i od nesavesnih vozača i suvozača koji ne paze kada otvaraju vrata nažalost nema spasa  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Živo me interesuje kad bi uspeo da sedneš za 500L Nacionale pa da uporediš sa SX4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitke Vili, ako ga budeš pazio i mazio kao Punta, služiće te godinama.  :turned: 

Kad smo već kod Punta... Šta se dešava sa njim, jel ga prodaješ, komadaš u delove pa prodaješ, šta planiraš ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otisao Punto, pre nedelju dana... onako u kompletu, samo su weitec opruge skinute i prodate posebno.

 

Sto se tice 500L, svakako bih voleo da ga probam pa da vidim :)



 

I ipak jedan mali incident - kako sam izasao na auto-put, istog trenutka je doleteo kamencic iz tocka automobila ispred i puko po soferci. Napravio mi ogrebotinu duzine oko 4mm i dibine oko 0.5 mm :(

Svratio danas do glass servisa da pogledaju i rekli mi da to nije nista i da se opustim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za koliko je otišao Punto ?  :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E biiip...tacno covek da se ubije, nov auto, sve novo i onda tamo neki majmun napravi stetu. Lerma tezak :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

I ipak jedan mali incident - kako sam izasao na auto-put, istog trenutka je doleteo kamencic iz tocka automobila ispred i puko po soferci. Napravio mi ogrebotinu duzine oko 4mm i dibine oko 0.5 mm :(

Svratio danas do glass servisa da pogledaju i rekli mi da to nije nista i da se opustim ;)

 

U novembru prosle godine na obilaznici oko Beograda isti princip kamen udario u soferku, to je tako puklo kao da ce se cela soferka raspasti. Stanem sa strane gledam u soferku ni jedan jedini trag na njoj bukvalno nista, reko dobro je dobro sam prosao. Posle jedno 7 dana krenem na posao i parkiram kola ispred firme, odradim smenu i nazad kuci sedam u kola i imam sta i da vidim pukla soferka. Linija od jedno 35-40 cm u gornjem levom uglu.

Edited by Sh@rance

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno nisi dobro video. Moguce da se pukotina pojavila negde na obodu soferke, pa se kasnije prosirila.

Kod mene je staklo zagrebano, nema pukotine. Ako se i pojavi, osigurano je pa se ne brinem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino ako nesto nije bilo ispod kedera pa nisam video ostatak soferke je bio 100% citav. I meni je osiguranje pokrilo soferku. Uzeo sam orginalnu iz ovlascenog servisa nisam hteo onu zamensku iz glass servisa. Posto poznajem vlasnike nisam hteo da je menjam do Februara do isteka registracije da nebih menjao registracionu nalepnicu, zamenio sam je 5 dana pred istek registracije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

obicno sam protiv presvlaka al ove su cucnule boli glava... svaka cast supruzi. Jel ovo original neki ili nesto po meri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Supruga krojila ?

Ili krojene po meri ? 

Na ovih par fotki izgledaju odlično.

Cifra i nasloni za glavu odrađeni ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krojene po meri i izuzetno kvalitetne, supruga platila ;)

 

Posto sam i na Puntu radio presvlake na istom mestu i bio prezadovoljan kvalitetom, izgledom i svim ostalim, resio sam da ne menjam majstora. U pitanju je poznata radionica u Piramidi na Novom Beogradu. Jesu malo skuplji, ali sa razlogom.

 

Evo kako je to izgledalo na Puntu:

 

i_am_legend.jpg

 

Inace ni ja nisam neki ljubitelj presvlaka, ali ovi ljudi stvarno dobro rade svoj posao, pa se maltene ni ne provali da su presvlake.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošteno, odlično su legle...

 

off: Mene konstantno zeza presvlaka na vozačevom sedištu na sedalnom delu sa leve strane gde je ona ručica za podizanje sedišta, stalno mi se izvlači, a vidim na ovoj slici od tvog Punta da je kod tebe to bilo dobro uklopljeno i uvučeno unutra.. Jesi li ti to rastavljao nešto ili ima neka caka da se to lepo uvuče unutra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

off: Mene konstantno zeza presvlaka na vozačevom sedištu na sedalnom delu sa leve strane gde je ona ručica za podizanje sedišta, stalno mi se izvlači, a vidim na ovoj slici od tvog Punta da je kod tebe to bilo dobro uklopljeno i uvučeno unutra.. Jesi li ti to rastavljao nešto ili ima neka caka da se to lepo uvuče unutra?

 

Pa jesam malo popustio srafove od ovih bocnih plastika, kako bi sto bolje uvukao i namestio. Na Puntu sam sam postavljao, ali za Suzuki sam platio njima da mi postave, posto ima mnogo delova, zackoljica i zayebancija, a oni su vec iskusni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove u suzukiju su extra, a ove u puntiću i nisu baš nešto... Doduše možda izgledaju bolje uživo.

 

Nego reci mi samo da li imas AirBag u sedištu? Da li rešavaju tu varijantu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...