Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
kolega.jankovic

Sepang 2013.

Recommended Posts

U vezi telemetrije i dijagnostike: iznenadio bi se ali pocetak 90-tih i sredina 90-tih je bila toliko inovativna u vezi elektronike i dijagnostike da bi ostao zapanjen. CAN-BUS magistrale, ECU sa promenljivim mapama, senzori razni, ABS, elektronska kontrola stabilnosti na 100 nacina, aktivno oslanjanje ihhhh. Sada nemaju dosta toga (zabranjeno) ili ograniceno. I dalje nemas dvosmernu telemetriju (podaci se samo citaju ne smes da vrsis podesvanje u toku trke), imas standardizovan ECU za sve, tako da F1 tapka u mestu vec par godina sto se toga tice. Osim naravno aerodinamike. Medjutim sledeca godina ce da bude zabavna. Mnogo toga se menja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Webber napušta Red Bull

mark-veber.jpg

Nakon svega što se izdešavalo na prošloj trci, kao i poslednjih godina, Mark Webber više nema nameru da ostane u istom timu u kome vozi Sebastian Vettel. Ovo tvrdi nemački list Bildt, koji u svom poslednjem broju donosi priču o sukobu vozača Red Bull. Ugovor koji ima Webber ističe sa poslednjom trkom ove godine, dok Vettel ima važeći ugovor do kraja naredne godine.

Već i ranije je pod znakom pitanja bilo potpisivanje novog ugovora, a nakon poslednje trke, to je i nemoguće - piše Bildt, pozivajući se na izjave Flavia Briattorea koji već dugi niz godina stoji iza menadžment tima koji vodi Marka Webbera. Australijanac je bio toliko ljut da je odmah nakon trke otputovao u Australiju, i isključio telefon, što je i najavio nakon trke u Maleziji, dok Vettel trenutno radi u sedištu ekipe na simulatoru.

Nakon izjave Webbera da neće nikome biti dostupan, i da će razmisliti o svojoj budućnosti, mediji su špekulisali da će napustiti Formulu 1 i da neće uopšte voziti narednu trku, međutim, to je demantovao otac Mark Webbera, rekavši da će se on pojaviti na narednoj trci. Očigledno je Webber razmišljao o periodu nakon završetka ove sezone i kada mu istekne ugovor.

''I ranije je bila napeta situacija, i bilo je teško da ova dva vozača ostanu u istom timu. Nakon poslednjeg incidenta to je nemoguće'' - izjavio je Flavio Briattore. Sa njim se slaže i Jenson Button: ''Čak i da sednu i izglade rečima ono što se desilo u Maleziji, to će i dalje imati ogroman uticaj na njih. Jednostvano to će se zadržati u njihovim umovima i neće moći prestati misliti na to'', izjavio je Button za medije u V. Britaniji.

preuzeto sa - Auto Blog

--------------------------------------

Razrešene nesuglasice između Vebera i Fetela?

veber-fetel.jpg

Jedan od čelnika Red Bula Helmut Marko tvrdi da su razrešene nesuglasice između vozača tog tima Marka Vebera i Sebastijana Fetela, koje su nastale posle trke za Veliku nagradu Malezije.

''Njih dvojica su se u međuvremenu rukovali čime je neprijatna situacija iz Malezije ostala iza nas. Veber i Fetel moraju da sarađuju. Sebastijan se izvinio još na konferenciji za medije jer je shvatio da je pogrešio'' – rekao je Marko. Izjava najbližeg saradnika vlasnika tima Ditriha Matešća zvuči prilično neubedljivo, a da li je on u pravu ili mi imamo razloga za sumnju u njegovu izjavu saznaćemo tek za dve nedelje kada je na programu trka za Veliku nagradu Kine (12. do 14. aprila).

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma to da je sve u redu sa njima dvojicom su samo sarene laze,nikao vise medju njima nece biti prijateljstva,sigurno ce biti duela izmedje njih dvojice na stazi,vozice kao dva posebna tima,nema sanse vise da mark weber slusa inzinjere i naradjenja tima,a neslazem se sa dzonijem da je hamilton zvezda tima,jeste da je on sjajan vozac,ali je i niko rozberg fantastican vozac i iz trke u trku napreduje i sve je bolji,

a sto se tice ferarrija,ni ja nisam volio nikad alonsa,al od kad je presao u ferari,gotivim ga,borben je,bori se,mnogo je bolji od mase,al bilo koji vozac da vozi u ferarriju,ja cu navijati za ferarri f1tim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novo Fetelovo izvinjenje

veber-fetel.jpg

Sebastijan Fetel se odmah posle trke za Veliku nagradu Malezije izvinio svom klupskom kolegio Marku Veberu zbog toga što ga je pretekao uprkos naredbi iz boksa da to ne radi, a nedelju dana vremena mu je bila potrebno da izvinjenje uputi i celoj ekipi Red Bula.

''Fetel se izvinio svakom članu tima pojedinačno zbog svog nepromišljenog poteza. Zna da ne može vrati vreme u nazad, ali je svestan da je pogrešio. Shvatio je da je ekipa na prvom mestu i da je biti deo tima glavni aspekt u trci za osvajanje titule'' – rekao je šef Red Bula Kristijan Horner.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg dečko spoooooro kapira. Treba ga razumeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema više naredbi u Red Bulu

Sebastian-Vettel1.jpg

Čelnici Red Bula odlučili su da ukinu timske naredbe posle skandala koji je izbio nakon što je Mark Veber morao da pusti Sebastijana Fetela na poslednjoj trci. Najpametnija moguća odluka koju su mogli da donesu u ovom trenutku.

Da vas podsetimo, Fetel je tražio od ekipe da ga Veber pusti kako bi pobedio, a Australijanac ga je na kraju trke častio srednjim prstom, a zatim je na podijumu bilo kao na sahrani… Sve to je rezultiralo ovakvom odlukom Red Bula, a videćemo da li će je ispoštovati do kraja sezone i da li će i ostali timovi u F1 krenuti njihovim stopama.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fetel bi ponovo učinio isto

veber-fetel.jpg

Neposlušnost Sebastijana Fetela, koji se oglušio o naređenje iz boksa Red Bula da ne prestiže kolegu iz tima Marka Vebera tokom trke za Veliku nagradu Malezije, napravila je pravu pometnju među ljubiteljima Formule 1. Neki se slažu sa Fetelovim stavom da je u pitanju nadmetanje, a neki su protiv toga smatrajući da je timski nastup najbitniji. Bilo kako bilo, nemački as je na toj trci trijumfovao, a besni Veber je bio razočaran što Red Bul nije kaznio neposlušnost timskog kolege. Usledio je odgovor Fetela koji je izjavio da bi verovatno ponovo isto učinio.

''Nisam želeo da ignorišem naređenje iz boksa. Čuo sam ga, ali ga nisam razumeo na pravi način. I izvinio sam se zbog toga. Da sam razumeo i razmislio o tome, da Mark ostaje na prvom mestu, verovatno bih isto učinio, pošto Veber nije zaslužio da pobedi'', naglasio je Fetel. Aktuelni šampion još uvek pamti poslednju trku prošle sezone kada se borio sa Fernandom Alonsom za titulu, a Veber nije hteo da mu pomogne.

''On me nikada nije podržao. Ekipa me podržava i mislim da obojica imamo podjednaku pomoć. Poštujem Marka kao vozača, ali u prošlosti je u nekoliko navrata mogao da pomogne timu, a nije to uradio'', zaključio je Fetel.

preuzeto sa - Auto Blog

--------------------------------

Red Bull dao Vettelu brdo novca zbog ''one'' pobede

Fetel%20Veber.jpg

Trenutno najbolji tim u svetu Formule 1, Red Bull, odlučio je da nagradi svog pilota Sebastiana Vettela za kontroverznu pobedu na prošloj trci - Velikoj nagradi Malezije.

Tragikomična situacija vezana za drugu trku nove sezone Svetskog šampionata se nastavlja. Nakon što je Vettel odlučio da ignoriše naredbu svog tima tokom trke, ista ga je nakon nešto manje od tri nedelje nagradila sa skoro milion evra (955.000 evra), iako ga je u narednih nekoliko dana posle trke kritikovala i osuđivala njegov potez.

Odnosi pomenutih vozača bili su i dalje su veoma napeti nakon tog poteza nemačkog pilota. Predviđeno je da piloti dobiju svoje bonuse za plasman odmah nakon trke, ali je zbog specifičnosti situacije Red Bull odlučio da to samo odloži. Ovu vest sigurno neće dobro primiti drugoplasirani u toj trci, a ujedno i žrtva Vettelove pohlepnosti i arogancije, Mark Webber, koji je i naslutio da bi se ovako nešto moglo i dogoditi. ''Sebastian je doneo odluku na svoju ruku, a kao i obično će proći nekažnjeno'', bile su Webberove reči odmah nakon trke.

Ne samo da nije kažnjen, već je i nagrađen!

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
Matešic dozvolio utrkivanje Fetelu i Veberu

 

veber-fetel.jpg

 

Vlasnik ekipe Red Bul Austrijanac Ditrih Matešic otkrio je da će vozačima njegove ekipe u nastavku sezone biti dozvoljeno da se slobodno nadmeću bez komandi iz boksa, a pričao je i o budućnosti Marka Vebera u njegovom timu.

''Fetel i Veber mogu slobodno da se takmiče do kraja sezone. Što se tiče Veberovog ostanka ili odlaska iz tima sve zavisi od njega. U zavisnosti od toga koliko bude pametan i u zavisnosti od ponuda koje bude imao biće rešena i njegova budućnost'' – rekao je Matešic. Koliko su reči vlasnika Red Bula istinite možda ćemo imati priliku da vidimo već u Barseloni kada je na programu trka za Veliku nagradu Španije.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Weber je druga rupa na svirali i tu nema šta da se priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites
''Bikovi'' će u jednom momentu videti crveno

 

veber-fetel.jpg

 

Nekadašnji vozač Formule 1 Džon Votson istakao je u intervjuu za BBC da je samo pitanje momenta kada će sve pući između Sebastijana Fetela i Marka Vebera.

''Cela priča iz Malezije je gurnuta pod tepih. Moje mišljenje je da ćemo tek videti posledice i to na trkama u drugom delu sezone. Bikovi će u jednom trenutku videti crvenu boju… Čim dođe situacija da Fetel i Veber budu u klinču, jer tim više neće davati naredbe. Ne možemo ništa drugo ni da očekujemo. Već vidim scenu u kojoj Veber ovako razmišlja: ''Šta me briga, uradio sam pravu stvar jednom, nisu mi dali da pobedim. Imam klupskog kolegu koga ništa ne interesuje i gleda samo sebe i koji se ne obazire na timske naredbe. Neću ni ja... I šta će onda da se desi?''

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pravi je Šerlok taj Džon Votson. Pa desiće se ono što se već jednom desilo, 2011. valjda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...