Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Vladica93

Bravo 1.6 - naknadna ugradnja JTD motora?

Recommended Posts

cao svima,interesuje me jedna stvar...da li je moguce ubaciti u fiat bravo 1.6 16v ,96 godiste (motor od alfe 1.9 jtd od 110 ili 116 ks)???hvala unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je moguće, ali se ne isplati jer treba da menjaš sve, ne samo motor. Imaš li menjač od tog JTD-a? A, nije ni menjač jedino što ti treba...ni blizu.

Prodaj Bravo 1.6 i kupi onaj sa JTD motorom. Manje para će te koštati razlika u njihovoj ceni (jer je onaj sa JTD motorom mlađi) nego pare koje bi uložio u bilo koju intervenciju tog tipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista je stvar. Ne isplati se, nije pametno nikako, treba brdo stvari, nije to samo izvadim jedan i stavim drugi motor.

Prodaj Brava 1.6, dodaj malo više para i kupi Stila JTD 115.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fora je sto sam sredio auto skroz...jedino me zeza plin nesto pa sam zato planirao da zamenim motor ili da menjam auto...nije mi sekvent plin pa hoce da detonira i malo mu veca potrosnja:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e a ja sad imam malo drugacije pitanje...imam neku konbinaciju da kupim mareu 2.4 jtd za neke manje pare,pa me interesuje jel komplikovano ubaciti u nju 1.9 jtd ??? i isplati li se to ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta vam je ljudi, nije bre to jugo odviješ par šrafova i par creva za vodu i jednu žicu i ajmo motor napolje. U novija kola sve je to izvodljivo, ali mora se sve prebacivat i motor i menjač i kompletna elktroinstalacija pa tabla pa ta prepravka izađe kolko se može kupiti ceo fiat bravo.

Dakle može svaka kombinacija ukoliko je vlasnik spreman da ulaži 2000+eur. Jesam malo lupio ali ne mnogo. Precizno se ne zna jer ja ne znam nikog da je tako nešto radio, a neverujem ni vi da znate da je neko tako nešto radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rece kolega bukvic, ukratko i prosto receno-MNOGO velika glavobolja! Jedino da imas oba auta pa da pakujes jer ti treba hiljadu stvari, razlikuju se trapovi, verovatno menjaci a oni povlace i poluosovine, hladnjaci, el instalacija, ecu, pa onda i brava za paljenje, itd.... A i najbitnije je to da je se skoro nesto menjalo oko atesta, tako da je sada i pitanje da li to uopste moze da se uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas nekog prijatelja koji je dobar majstor,svakako je izvodljivo. Ako si siguran da ti je dobar prijatelj i nece te odrati,nego ti pomoci.

A i Bravo JTD sa standard mapom od 115ks bi bio zvijer,a da se cipne no comment. Ja sam gledao Fiat Tipo JTD ! Cak sam gledao staru Ladu 1300, sa ubacenim TDI motorom iz Golfa 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodaš 1.6, kupiš tog 1.9 JTD i čipuješ ga i podigneš mu snagu da ide još bolje od tog od 116ks i to je najjeftinije rešenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...