Jump to content
FAS Goran
Nikolicaca

Kupovina Smarta? / Smart automobili

Recommended Posts

znam da nije mesto ali ovo mi je omiljeni forum i ovde mi je najlakse da dodjem do nekih informacija iz prve ruke, mozda je neko od kolega imao iskustva sa ovim automobilom pa bih zamolio da mi napisete svoje misljenje o autu.

neki pricaju da je cvrst (jaci od punta?? sto mi je neverovatno) a drugi da u sudaru sa biciklom losije prolazi.. sad je jako jeftin i planiram da ga uzmem za potrebe po gradu (lak parking, mala potrosnja).. snimio sam nekog kabrioleta, automatik i tiptronik i ozbiljno se razmisljam.

 

 

Edited by neshaoct
update

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice sudara ima jako ozbiljan kavez tako da je dosta cvrst i bezbedan ;)

Sto se tice motora to vec mora neko kvalifikovaniji da ti objasni, ja sam cuo da im se na nekih 90 000 uglavnom radi generalna posto su takvi motori i da kosta oko nekih 500-600 eur ali opet veovatno neko zna vise od mene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo to sam cuo! :thumbup: da je kavez jako dobar.. a sto se odrzavanja tice, da je mali servis 70e a veliki 120e?? treba mi prava informacija, ovde smo nasi pa onaj ko ima ili je imao nece nista ulepsavati, pa bih voleo da cujem sve moguce mane..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodno benzinci su biiip jer se generalna često radi, a i ne troši ništa manje nego neki Punto i sl... navodno preporuka je uzeti cdi i voziti se kao car... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice bezbednosti u saobracajnoj nezgodi je OK. Medjutim, popravka posle nezgode je k'o "Svetog Petra kajgana" skupa. Gledao sam sudar Smarta i Mercedesa pri brzini od oko 50km/h, Mercedesu maltene nista a Smart puk'o k'o p... Delovi se razleteli na sve strane, sajdzija da ih sakuplja. Nisam za te varijante, mozda sam malo subjektivan jer volim limuzine. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Smarta nije problem u kavezu, on je prilicno cvrst. Kod njega je problem sto se zbog male mase, pri sudaru izuzetno naglo zaustavlja i odbija u suprotnom smeru, sto izaziva ogromne sile opterecenja na njegove putnike. Iako kabina ostaje maltene cela, putnici dozive teske povrede.

U gradskoj voznji su takvi udesi jako retki, pa nije neki problem. Problem je izaci sa Smartom na otvoreni put.

Prijateljica je imala relativno blago cukanje u gradu, pri maloj brzini i popravka je poprilicno kostala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ako trosi kao punto, nista od posla :D punto je ladja za njega :D mene jedino ta potrosnja privlaci, da ne bih vozio motor, ipak je auto dosta bezbedniji nego motocikl.. a opet izgleda prefinjeno autic, narocito ovi sa dosta opreme..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da li mi se cini ili samo na takve natrcavam u oglasima, ali benzinci su bolji s opremom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vec sama voznja Smarta je posebno iskustvo :), vozikao sam bas taj automatik/tiptronik. Ono je lakse voziti nego bajs, parkiras na petoparcu, ubica za po gradu, ali brate kao da si u batiskafu ;) :

Image_13577.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

bl-lol.gif

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

Ma vec sama voznja Smarta je posebno iskustvo :), vozikao sam bas taj automatik/tiptronik. Ono je lakse voziti nego bajs, parkiras na petoparcu, ubica za po gradu, ali brate kao da si u batiskafu ;) :

Image_13577.jpg

i kako ti se dopala voznja? osecam da se prevrce na krov u krivinama :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

iznenadjujuce je stabilan ;) a uvoze dosta benzinaca sa dobrom opremom kako bi na istu uhvatili i kupce zato sto su preko dosta jeftini pa dobro zarade ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja sam mislio da na autoputu uz malo jaci vetar ide u bankinu :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ludilo, ozbiljno, zvrk za zujanje i parkiranje po gradu, meni extra. Vozio sam ga samo po gradu i krkljancu, tako da za "prevrtanje" :) moras nekog drugog da pitas, mada nije bas tako naivan kao sto izgleda. Al u zgradi u podzemnoj garazi staje sa jos jednim autom na isto parking mesto ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo komsija onaj For two benzinac turbo! Imao je i klimu! Crni sa sivim krovom ,a unutra narandzasta tabla. Ja sam se odusevio kako ono ide, em je startan em je nula potrosac (po njegovoj prici). Celu noc smo ga gazili po gradu, ja osmeh sa lica nisam mogao da skinem. Ide kao lud, mozda je to i subjektivan osecaj bem li ga. Pokazivao mi je i video snimak kako ga na auto putu vozi 140km/h i to na ravnom vidi se...Ja bi voleo da ga imam u svakom slucaju. E da , i njemu je bila crkla turbina jos dok je na placu bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahaha za sada samo lepa iskustva sa smartom, bas me interesuje potrosnja po gradu, ako nije ispod 5 onda nije to to.. pa sad mogu da se nadju vec od 1800e, tako da neko ko ima skuter ili motor samo zbog potrosnje moze bez problema da ga zameni smartom :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ovaj komsija pricao da je smesna potrosnja i da sa valjda bese 3000din napuni rezervoar, ali nemogu da ti garantujem nista od toga da je istina jer nisam licno proverio. Znam samo da je neverovatno zabavan za voznju, da mnogo dobro ide, startan je bas i dosta bolje povlaci od punta 8v, da je bucan i da nema gepek, tiptronik i nema P opciju-parking kao svaki automatik nego je uvek u leru kada stanes, i da ide 140 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel moguce da bolje vuce od punta? pa onda je opasan zvrk :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj turbo ako se ne varam ima oko 70-75KS, a Punto ima 60 pri čemu Smart ima koju stotinu kila manje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...