Jump to content
FAS Goran
Sardun

Lancia Lybra - voda u kabini

Recommended Posts

Evo mene, nije me odavno bilo :)

Imam problem sa poplavom, mada nije velika voda al kad se stisne rukom ima je dosta. Bile su velike kiše sad kod nas pa mi se eto to dogodilo sad. Mene interesuje da li je još neko imao takav problem i kako ga je riješio, i gdje se nalaze odvodi vode da bi ih pročistio pošto kontam da su se odvodi zapušili pa da preliva tu negdje?

Pozdrav svima!

Da malo još pojasnim, voda se nalazi u predjelu za noge iza suvozačeog sjedišta, i onaj tepih ispod tapacira je stvarno natopljen vodom, kad se stisbe rukom ima je dosta, prvo sma mislio da je od kišobrana pa sam posušio peškirom sve fino, al eto, opet se pojavilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem, ali sa drugim autom.U pitanju je bila reno laguna.Voda mi je ulazila na vrata iza suvozaca izmedju tapacirunga i metalnog dela vrata. Uvek kada je padala kisa je bilo mokro, identicno kao kod tebe!Prvo sam mislio da mi je zapusen odvod(ona rupica na dnu vrata), ali nije!!!Skinuo sam tapacirung i video da je nekakva, izolaciona zastita ili sta li je to vec, malo se pomerila i sprovodila vodu, koja se slivala sa stakla, pravo na tapacirung, pa sa njega u auto!A to sam video tako sto sam se zatvorio u auto, a neko je polivao vodom po staklu tih vrata, i sve se lepo videlo!Pokusaj i ti tako, mozda je bas to!!! :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto palo mi je na pamet danas da skinem onu plastiku ispod prednjih brisača pa da probam da očistim malo, ako ima lišća (naravno da ima) alo PRC ne mogu da skinem brisače, odvijem ja šarafe sve lijepo al nema šanse da ih skinem, pa rekoh, bolje da pitam nego da potežem pa da polomim nešto..zna li neko kako se skidaju brisači cijeli, vjerujem da kad bih očistio malo odvode da bi sve bilo u redu...

Edit: opro sam auto, i provjerio po oko vrata je li ulazi negdje dok je drug prskao iz vanka, al ništa, a opet se malo nakupilo vode, predpostavljam da su odvodi zapušeni...e sad, da li se odvodi nalaze ispod ove gore spomenute plastike ili negdje drugo? POMAGAJTE LJUDI NAPRAVIĆU RIBNJAK IZA SJEDIŠTA :D

Edited by Sardun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas padne velika kiša i opet je mokro, bar da mi neko objasni gdje se tačno nalaze odvodi na Lybri da još i to provjerim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nemam ribnjak, a i nebih nikad auto sa šiberom uzeo baš zbog toga...mislim da je u pitanju keder, ne dihtuje dobro, sad sam stavio ispod kedera jednu gubu koja malo gura keder naprijed pa vrata bolje dihtuju. Čekam prvu veću kišu da vidim rezultate, mada sam probao sa pranjem auta i izgleda da je problem riješen juče...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je riješen upravo sa tom malom kumom, samo sam iza kedera zavuko ovu gumu tako da malo gura keder naprijed i sve je suvo sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sa kumom moze svasta da se zavrsi , ako se dobro zavuce..........samo da te kum il zena ne uvate :p

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kisa je padala vec dva dana.Prilikom paljenja auta primijetim na desna i lijeva strana okvira od sajbe mokra i ima tragova kao debele prljave crte.

kao da je krov prokisao 

i na mjestima u cosku neba ima peca mokrogra .Da naglasim da nemam nosace a na mjestima gdje se oni pricvrscuju imaju rupe jer nemam plastika da ih zatvorim.Auto imam 5 g. i ovo mi se do sad nije desilo. Zanima me da li imaju neki odvodni kanali pa da su se zapusili.

Auto je lancia lybra 1.9 jtd.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lajsne duž krova su pričvršćene šrafofima sa gumicom iz kabine (znači odozdo), da bi došao do njih moraš odvojiti nebo po ivicama. Kada to uradiš videće se trag ispod kog šrafa je curelo. Na pomenutom zameni gumicu ili ga jednostavno zategni. Obično pusti na prvom šrafu do šoferke tako da njega prvog proveri. Moguće da isti problem imaš i na suprotnoj strani.

Eto palo mi je na pamet danas da skinem onu plastiku ispod prednjih brisača pa da probam da očistim malo, ako ima lišća (naravno da ima) alo PRC ne mogu da skinem brisače, odvijem ja šarafe sve lijepo al nema šanse da ih skinem, pa rekoh, bolje da pitam nego da potežem pa da polomim nešto..zna li neko kako se skidaju brisači cijeli, vjerujem da kad bih očistio malo odvode da bi sve bilo u redu...

Edit: opro sam auto, i provjerio po oko vrata je li ulazi negdje dok je drug prskao iz vanka, al ništa, a opet se malo nakupilo vode, predpostavljam da su odvodi zapušeni...e sad, da li se odvodi nalaze ispod ove gore spomenute plastike ili negdje drugo? POMAGAJTE LJUDI NAPRAVIĆU RIBNJAK IZA SJEDIŠTA http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/D.gif

Verovatno je isti problem i kod tebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod lybre kao i kod ostalih auta potrebno je ocistiti odvode za kisu, koji se zaprljaju svim i svacim, kod svoje lybre sam ja to radio, skidaju se brisaci, moze to lepo da se izvede, nakon toga plastika i onda odvodi se nalaze u samim coskovima blatobrana na pocetku haube, mnogo je zajebano da se radi, ostri su limovi i 1 put sam ruke isekao posteno ali vredelo je, jesa sam bukvalno blata nalazio, jedno 3 cm...imaju gumene potiskivace i ispod njih su kao spuzve u najlonu koje dihtaju to sve lepo ali ne toliko da voda ne moze da prodje, zato malo hvali da se zaprlja...

Preporucio bih svakome da to uradi, kod mene je lybra s siberom i imao sam problem s vodom, ali nakon kad sam vazdusnim pistoljem produvao odvode, sve je bilo kako treba, a pre toga sam i sajbu skida i lepio nanovo...

Tako da je zajebano ko ne zna..sretan rad..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

 

Lancia Lybra, limuzina je u pitanju...

Nakon ovih obilnih padalina u Sarajevu, ulazim jučer u auto i vidim da je poplava... Voda je samo na strani suvozača (prednja i zadnja). Na strani vozača je sve odlično, suho k'o barut.

 

Odem u praonicu, prskao sa svih strana... Šajba, pragovi, itd. sve OK... Nigdje ne ulazi...

Danas skidali sjedišta i tepih da vidimo stanje... Izolacija je totalno znači mokra bila i počela se raspadati.
Sve što se raspalo smo izvadili i bacili... Očistio sam i odvodne kanale koji idu ispod haube sa kompresorom i šmrkom... Mnogo prljavštine je bilo... Mnogo...

 

I opet šmrk i kvašenje... Čak smo kvasili i po odvodima i sve je bilo OK.
Voda nigdje ne ulazi u automobil...


Ako nisam riješio problem, ima li neko kakvu soluciju ili ideju od kuda bi voda mogla ulaziti?

Hvala!

 

P.S. Svakako ću unutrašnji pod odraditi sa zaštitama, ali tu je mnogo posla, pa kad uspijem naći vremena ide i to :)

 

0-02-05-7aa5b77da375b607490037d3696684e5080bf6282062b927c32d911beb26b3b7_full.jpg0-02-05-2948413ccd12181e0a613c9ea578930eefaa3f9f8cb354cf01f7508a536f93a8_full.jpg

0-02-05-ab2f1ca46e70a7623a426459bf307aed6053c5582826d280b72c7ae83781a0d0_full.jpg0-02-05-e98d6c49770cd1da9f3d09cebe5fd27934ab7c41df73650fbd8d3d64fc306cfb_full.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapusili se odvodni kanali , oni sto idu ispod plastike brisaca pa ti je voda usla kroz ventilaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je, nije nista drugo. Ne propuste vodu i ona se skuplja, penje nivo do resetke za ventilaciju i samo jurne unutra :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neretko zna da bude problem u folijama koje se nalaze ispod tapacira vrata. Njihova svrha je baš da vodu/kišnicu koja neminovno mora proći između stakla i donjeg kedera usmeri u dno vrata odakle će oteći kroz rupe fabrički ostavljene u toj zoni.

Kada se skida tapacir zna da se poremeti/pocepa filija na nekom mestu pa da se voda sliva umesto u dno vrata ka unutrašnjosti kabine. 

Ako si nekada skidao tapacire a ponovi ti se ovo sa vodom proveri i tu foliju...

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moze biti i zacepljen odvod kondezata kliime. Tako je bilo nama na Puntu. Na Puntu on izlazi u motorni prostor iznad suvozacevih nogu. I tu se sljevalo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/9/2016 at 9:59 PM, Logitech said:

Pozdrav!

 

Lancia Lybra, limuzina je u pitanju...

Nakon ovih obilnih padalina u Sarajevu, ulazim jučer u auto i vidim da je poplava... Voda je samo na strani suvozača (prednja i zadnja). Na strani vozača je sve odlično, suho k'o barut.

 

Odem u praonicu, prskao sa svih strana... Šajba, pragovi, itd. sve OK... Nigdje ne ulazi...

Danas skidali sjedišta i tepih da vidimo stanje... Izolacija je totalno znači mokra bila i počela se raspadati.
Sve što se raspalo smo izvadili i bacili... Očistio sam i odvodne kanale koji idu ispod haube sa kompresorom i šmrkom... Mnogo prljavštine je bilo... Mnogo...

 

I opet šmrk i kvašenje... Čak smo kvasili i po odvodima i sve je bilo OK.
Voda nigdje ne ulazi u automobil...


Ako nisam riješio problem, ima li neko kakvu soluciju ili ideju od kuda bi voda mogla ulaziti?

Hvala!

 

P.S. Svakako ću unutrašnji pod odraditi sa zaštitama, ali tu je mnogo posla, pa kad uspijem naći vremena ide i to :)

 

0-02-05-7aa5b77da375b607490037d3696684e5080bf6282062b927c32d911beb26b3b7_full.jpg0-02-05-2948413ccd12181e0a613c9ea578930eefaa3f9f8cb354cf01f7508a536f93a8_full.jpg

0-02-05-ab2f1ca46e70a7623a426459bf307aed6053c5582826d280b72c7ae83781a0d0_full.jpg0-02-05-e98d6c49770cd1da9f3d09cebe5fd27934ab7c41df73650fbd8d3d64fc306cfb_full.jpg

 

 

 


Vidi da se nisu zacepili odvodi u dnu vrata pa da ne preljeva ispod tapacirunga vrata. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 21.01.2017. at 10:05 PM, edinko said:


Vidi da se nisu zacepili odvodi u dnu vrata pa da ne preljeva ispod tapacirunga vrata. 

Gdje su ti odvodi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...