Jump to content
FAS Goran
diskusija

Grande Punto 1.3 MJet 75 ph

Recommended Posts

da da jesam vec i da ne verujes nema tj svi su mi predlozili da stavim cep sa kljucem i kao to je to!!! reci koje revolucionarno resenje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi može čep sa ključem + alarm sa dugmetom na poklopcu rezervoara i da bude najbolje rešenje. Ja na Astri imam centralnu koja zaključava i poklopac rezervoara, ali deluje da bi ga lakša poluga otkinula(čak sam i video kod majstora kako moraju da otkidaju to jer je crkla centralna na tom mestu) i ispod je čep bez ključa dok na Stilu nema zaključavanja poklopca, ali ima čep sa ključem koji solidno drži, mada ako bi se neko zainatio lako bi oba obio :laughing:

A što se potrošnje tiče sipaj pun, preći 500km pa opet sipaj i preračunaj se i tako par puta i dobijaš prave rezultate :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

(čak sam i video kod majstora kako moraju da otkidaju to jer je crkla centralna na tom mestu) i ispod je čep bez ključa dok na Stilu nema zaključavanja poklopca, ali ima čep sa ključem koji solidno drži

U vezi ovog "otkidanja" - ako ti zatreba, na Stilu postoji kanap za otvaranje poklopca rezervoara u vanrednim situacijama (nalazi se ispod desne obloge gepeka). A vidis, na ovim verzijama kao sto je moj, poklopac rezervoara se otvara centralnom, a cep se samo srafi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi svima kad se skine obloga u gepeku, ručno pomeri motorčić i otključa poklopac. Sili nema mesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(čak sam i video kod majstora kako moraju da otkidaju to jer je crkla centralna na tom mestu) i ispod je čep bez ključa dok na Stilu nema zaključavanja poklopca, ali ima čep sa ključem koji solidno drži

U vezi ovog "otkidanja" - ako ti zatreba, na Stilu postoji kanap za otvaranje poklopca rezervoara u vanrednim situacijama (nalazi se ispod desne obloge gepeka). A vidis, na ovim verzijama kao sto je moj, poklopac rezervoara se otvara centralnom, a cep se samo srafi.

Konkretno ovo što sam napisao je bilo na tečinom G3 karavanu, nije moglo nikako da se dopre(ili majstor nije znao/hteo da zna) kako se otvara iznutra tako da je radila poluga i otvorila se iz prvog bez oštećenja ostatka vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlakše zabode šrafciger i otarabi. Svi bi morali da imaju relativno lak pristup baš zbog činjenice da ponekad zataji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi ali ja nemam taj problem da ne mogu da otvorim nego da ne mogu da zatvorim tj zakljucam!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:laughing:

Ni prva ni zadnja tema, koja se na momenat otrgne kontroli njenog pokretaca ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

;)

A pogledaj samo tek par delova predstavljanja Fiat Una naseg drugara Baneta i videces da je na tvojoj temi sve u najboljem redu:

http://www.fiat-lanc...440#entry836174

http://www.fiat-lanc...540#entry858202

Share this post


Link to post
Share on other sites

juuuuuuu juuuuuuu juuu ju cega sve ovde ima :)))))

da da tema je bas ostisla na dugacko i nasiroko ali opet "obradjivalo" ono sto treba

a ha ha ha haaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko dobar recept za lazanje ? I gde ima da se kupe lepe i tanke kore da ne opterećuju želudac ?

Bilo je dosta sunca za vikend , mogao si da baciš slike napravljene po dnevnom svetlu. Takve su najlepše.

Ja sam kupio čep i imam poseban ključ za njega i kad treba na brzinu da dolijem ne gasim auto i vucaram ključ od 150 e na sve strane tj ne dajem ga nikome u ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi druze ja bih mozda pre mogao da ti nadjem neki zeludac nego kore tako da slaba vajda :))))

e ma da to sam i ja razmisljao da mu zveknem neki katanac i to je to(taj cep sa kljucem) i resim se svih briga.

moj GP nosi fabricke 175/65-R15 i jako je mala ponuda tih dimenzija a vec 185/65/R15 ima koliko hoces pa ne znam da li ce ta mala razlika u dimenziji nesto mnooooogo uticati na potrosnju, udobnost. da li ce razbijati trap itd. ima tigar Sigura 4800 din mislim da je to skroz ok guma,a ove sve malo kvalitenije izmedji 6500 i 7500 din. pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice zakljucavanja rezervoara to je tako. znaci: centralna brava zakljucava sva vrata i gepek, a vratanca od rezervoara i dalje mogu da se otvore. ajde kontao nesto nije u redu tj ne radi medjutim vidim sve u najboljem redu(nista ni slomljeno i ne zapinje). ne budem lenj raspitam se malo i imam sta cuti: uopste nema mogucnost zakljucavanja rezevoara. kao uteha mi je sto ima neko metalno sito u rez pa kao ne moze niko na parkingu da mi digne gorivo ali zato moze da mi uradi masu tog drugog!!! videcu ako ikako budem mogao naci bilo koji cep sa kljucem koji odgovara stavljam bez razmisljanja.

potrosnja??? i ja se najiskrenije nadam da to nije ni blizu tako jer sam ponajvise kupio zbog toga da mi bude ekonomican.

sutra idem do Ns to mi je malo otvoren put pa cu da vidim sta i kako. inace nisam uopste neki zestok vozac cak sta vise svi mi govore da cu ja postaviti rekord po nekoj najminimalnijoj potrosnji :)

Super ti je punto, a sto se cepa tice uzmi od punta dvojke i napakuj to da se zakljucava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mani se Sigure traje ko mali servis (skraćena verzija) imaš Barum, Semperit u toj dimenziji za 300-800 din više ili u većoj 185 za 11 -600 din više, Uniroyal 1000 do 800 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ diskusija

Ne može ova tema da ti bude jedina koju posećuješ na forumu, ne može od ove teme da se pravi ''kupusara'' jer tako dobijemo sadržaj foruma koji nije pregledan, a džabe i najkvalitetnije informacije po sadržaju ako niko ne može da ih pronađe. Dakle, za tehničke probleme imaš poseban deo foruma:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showforum=18

Tamo pitaš u već postojećim temama ili otvaraš novu (ako takva već ne postoji) oko onoga što te zanima.

Isto tako imamo temu za gume, majstore, koje ulje sipati i sl. Jednostavno, ne može se sve trpati u temu na kojoj smo. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro dobro ljudi nema nikakvih problema samo recite sta i kako.. jer covek ovde moze da dodje do jako jaaaako korisnih iformacija tako da nije na odmet sve lepo sortitati gde i sta treba :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi imam jedno pitanje generalno vezano za fiat vozila tj ne znam kakva je razlika izmedju fiat-a sa plavim znakom i fiat-a sa crvenim znakom(moj konkretno ima crveni) mada nisam primetio nikakvu razliku ni kod onih sa plavim pa eto rekoh da pitam :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam, crveni znak je predstavljen 2007. sa novim Bravom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, pa se Zabari vratili originalnoj boji znaka, te 2007 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... za fensere :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...