Jump to content
FAS Goran
diskusija

Grande Punto 1.3 MJet 75 ph

Recommended Posts

Pozdrav forumasi :)))

Evo ovako ja sam od juce postao ponosni (ili ne to ce pokazati vreme ) vlasnik Grande Punta pa sam sada hteo od vas da cujem neke impresije, iskustva, zapazanja i sve vezano za ovaj model. Poprilicno se razumem u automobile ali sa Fiatom stv nisam imao puno dodira ali ispala povoljna kupovina i ja ga pazario. Malo o autu konkretno : FIAT Grande Punto 1.3 MultyJet Dynamic 75ph godiste 2008 presao 92000 km i to pravih kupljen od prvog vlasnika (poznanika). Interesuje me da li je to velika kilometraza za ovaj auto ili ne. Hteo bih da radim servis (tj mali servis) ali ne znam ni koje ulje ide u te motore ni koliko i sl pa molim oko pomoci. Unapred Hvala. DISKUSIJA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitam na kupovini :) Odličan auto i motor si izabrao. Što se kilometraže tiče znam par ljudi koji su uzeli kola sa 220kkm i zadovoljni kao da su uzeli nova tako da ti to sve govori koliko su kvalitetni i koliko prelaze. Verujem da ćeš se lepo i jeftino navozati sa njim.

Daj neke slike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitamo na odabiru auta.Po specifikaciji u taj motor staje 3,2 litre ulja SELENIA WR P.E.Kilometraza koju je presao je zanemarljiva ukoliko je auto redovno odrzavan.Cena malog servisa kod nas je 15520,00 dinara sa ORGINALNIM delovima

POZDRAV :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je stvarno ta kilometraza, taj motor se tek razradio i razigrao :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi hvala puno. stvarno sam odusevljen kako to ovde funkcionise tj kako ste azurni sa odgovorima za svaku pohvalu. da da kilometraza je 100% ta koja jeste jer je auto kupljen u delti i prethodni vlasnik ga je uzeo novog znaci nije iz uvoza. danas sam se malo raspitivao po radnjama oko cena delova i manje vise to je svuda odprilike isto ali mi je samo neverovatno skup filter goriva 4500 din(nije ulozak nego ceo filter) mislim da je to onako malo zesca cena. htetoh jos da se raspitam i oko toga, ako biih ja sam zamenio ulje i te sve filtere da li treba nesto kompijuter da se resetuje(ponistava) tj da li moram to u servisu da odradim? Hvala puno. e da danas sam ga registrovao 15000 din bar ovde kod mene u Batajnici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos da postavis neku sliku lepotana pa da ocenimo sve kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam se malo raspitivao po radnjama oko cena delova i manje vise to je svuda odprilike isto

Pa nije bas isto ;) , tj. moze da bude isto samo u nekoj klasi na koju si naleteo. Npr. paralela - za mali servis za Stilo JTD koji vozim imas Meat&Doria filter klime za 750 din, ali imas i Knecht sa aktivnim ugljem za 2800 din. Filter vazduha Clean isto od 750 din, pa do OEM varijante od blizu 1500 din. Filter ulja (Tecneco ili Clean) od 350-450din do OEM 1200 din, filter goriva od 900din (M&D, Clean, Tecneco) pa blizu do cene koju si i ti naveo, itd., itd....

A na tebi je da procenis sta uzeti i za koje pare, daleko od toga da nesto sugerisem. Imas i ovde na forumu dosta o tome, kvalitetu, cenama, itd... Takodje i ponude prodavaca, firmi, servisera, na tebi je samo da odlucis ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ohooooo nisam znao da su baaaas tolike razlike u cenama. ja sto sam zvao to je bio Ap i kit to je bilo otprilike isto. sobzirom da cu prelaziti otprilike oko 10000 km god naj naj vise sta bi mi bilo najretabilnije tj koja ta klasa. stv mi nije zao dati na delove ali ako se nesto ne mora zasto? porazmislicu jos malo pa cu odlucim. malo me sada stislo sve i kupovina i registacija i sada servisi kukuuuu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo iscitaj forum posto si nov sa Fiatom, imas iskustava koliko hoces. Pa ces vec doneti zakljucak sta tebi odgovara, da li nesto vredi ili ne vredi...

Ja imam neko svoje visegodisnje iskustvo koje sam ovde realno iznosio, ali ne bih da bilo sta sugerisem, niti da kvarim neciji biznis :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

UHHH pa ako je tako onda se ipak za takvu stvar isplati dati malo vece novca jer voda je za dizne i generalno ceo motor jaaaaaako opasna stvar i potencijalni uzrok svih mogucih problema tako da bolje platiti malo vise prevetivno nego posle plakati :)))

dobro ljudi to smo definisali. nego me interesuje imam onaj multifunkcionalni volan pa me interesuje iskustvo drugih da li ti dugmici na samom volanu sijaju nocu tj kada se upale svetla posto meni nista ne sija pa ne znam da li je nesto neispravno ili uopste nema tu mogucnost. hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta bi to moglo ondak da bude??? prosto mi neverovatno da su baaaass sve sijalicke pocrkale??? bas cudno. znaci sve radi samo nece da sijaju.hmmmmm??? molim pomoc !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hocu hocu slikam ga cim ga malo uljudim tj operem a ovo vreme to nikako ne dozvoljava. imam jos jedno pitanje, sinoc sam ga malo gledao iz kanala i odozdo je kao nov ali i bukvalno samo mi nije jasno da nema onu zastitu motora odozdo takozvani suspleh pa me interesuje da li je to neko zaboravio da vratti po servisima ili ono po fabricki vec nema... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ga je (suspleh) prethodni vlasnik negde zakcio (ivicnjak ili neka rupa - nedaj Boze), ostetio pa ga je sam skinuo ili je jednostavno otpao.

Inace, neka me ispravi neko ako gresim, Fiat na dizele stavlja suspleh a na benzince ne.

Ovo tvrdim zato sto je moja firma pre par godina kupila 50 novih GP-ova, nekolicina je bila sa mjet motorima ostali su bili benzinci 1.4 8v, svi dizeli su do jenog imali suspleh, a na benzincima ih nije bilo.

Daj neku sliku masine.

Moje cestitke na kupovini i da te sluzi mnogo kilometara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali mi je samo neverovatno skup filter goriva 4500 din(nije ulozak nego ceo filter) mislim da je to onako malo zesca cena.

Filter goriva originalni (trebalo da je marke UFI) menja se na 20000km, tj. na svakom drugom servisu - kada sa te strane pogledas, cena i nije tako strasna. Sa druge strane, jasno si opisao los uticaj vode i ostalih necistoca na CR sistem ubrizgavanja. Sto se tice filtera i ulja - nikada nisam imao dilemu, uvek original.

Vezano za suspleh - preporucujem ti nadjes bilo originalni negde na otpadu, bilo zamenski i montiras.

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast momci nemam reci dosta pomazete. evo sada zvao ovlasceni servis u kome ga je odrzavao (Fiat Bogunovic) prethodni vlasnik da se raspitam sta je readjeno posto nije upisivano u servisnu knjizicu kada ono iznenadjenje bas prijatno: pre tri meseca iliti pre 1800km radjen servis svi filteri i ulje tako da nemam da brigam jos 6-7 hiljada km. sreci mojoj nema kraja :). znaci ostalo mi je suspleh, letnje gume i da sredim te lampice na mf volanu sto ne sijaju.. molim pomoc oko toga znacilo bi mi puno :) slike za vikend obecavam

e da jel zna neko neki otpad koji ima delove za te "novije" fiate??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od A do S se slazem sa Mirkom :thumbsup: .

Imas ovde temu o otpadima, pa malo precesljaj i vidi sta ti odgovara: http://www.fiat-lanc...?showtopic=5602 . Za Stilo i GP je sada banja sa delovima kako je bilo, jos i da biras...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa vrteo danas podosta brojeva ima delova ali bas to sto meni treba nema :( no dobro nije neka frka naletece nesto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suspleh je deficitarna roba, pogotovo posle zime i lomljenja istih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da tu nema zbora, mislim da se toga covek ne moze namenjati :)

i dalje nikako ne mogu da nadjem neku teme vezanu za mf volan i to sto na ovom moj ne sijaju lampice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradjivao sam ja MF volan kod sebe, ako ti je mozda od pomoci: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=46448

Ako je isti princip i kod GP, po ovome sto pricas tebi i +12V i CAN magistrale preko spulne dolaze na Digital Network Node u volanu. Odatle i do samih dugmica, posto kazes da rade. Ako uopste postoji problem to je onda samo do +12V na diodama, posto je nemoguce da bas sve zveknu.

Kazem, ako uopste postoji problem, jer sam ubedjen da sam negde po netu video da te lampice u dugmicima imaju neke serije GP, a neke ne. Nemoj da me drzis za rec, pokusacu da nadjem, pa cu ti napisati ovde. Ili neko drugi, ako ima info.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ivane@ ja stvarno ne znam skroz sam nov sa fiatom uopste tako aman bas nista ne znam mada mi je bas bez veze da ako mogu da sijaju da mi ne sijaju mislim da se u tome slazes. puno bi mi znacilo ako bi uspeo to da mi iscackas da li on to ima uopste ili ne. malo sam se raspitivao ovde po forumu i neki foumas mi rece da njemu sijaju tako da se povucen tim ja krenuo u resavanje problema :). hvala unapred!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...