Jump to content
FAS Goran
diskusija

Grande Punto 1.3 MJet 75 ph

Recommended Posts

Da, slažem se, ja odmah puštam SMS. Ali me 100 ljudi ubeđuje da prvih 10 minuta ne smeju da diraju i da će oni da plate kaznu umesto mene ako je pišu. E sad nisam pametan šta je tu istina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas je bilo kao 10 minuta fore, pa smanjili na 5min. Ali nikad se ne zna sa njima na cemu si i kako procenjuju vreme. Ima da se na papiric upise kad je vidjen i kad je pisana kazna, ali opet moze da napise da ga je videla kad joj dune, samo upise 10ak min manje nego vreme u koje popunjava i cao zdravo. :D Jedino sto je kod nas (AR) 1200 din kazna, imam kolekciju zato sto se ciganisem za 30 din u fazonu vidim ga i tri puta je nisam video kad mi je napisala. :on2long:  Sad saljem cim se udaljavam od kola.....

Edited by Stiliša

Share this post


Link to post
Share on other sites

U praksi je kad ti naleti kontrolor i ako nema poslat SMS ili karticu oni ti jednostavno osštampaju.

Zamisli da pored svako auta sedi 10 min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Nisu ima fore i to mozda i 15min. Skoro ja stao ispred butika i posmatram kontrolora. Prvo je stvarno cekao pakad sam video da xe da zakaci ove uplatnice ja pustim sms i pridjem mu i pokazem poruku. On kao " nije mi izbacilo u aparatu da je uplaceno al skinu ovo i kaze nece ti stici kazna jer nisam slikao i stavio fiskalni". I stvarno nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to, seta se, prodje pored kola i zapise u ono njeno cudo, i ode dalje....Vraca se posle nekoliko minuta i krece da pise kaznu ako nisam poslao. Prostudirao sam ih. :D Ali sto kaze Ivco, uglavnom cim ga spazi, okrene se 2-3 puta da nema nikog, odma hvata aparat da slika. Ali sta sad, to je njen posao, nije mi ona kriva sto se kockam tako i sto imam "lepak za sve" PA tablice. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drug radi u p servisu. Program je takav da se on ne pita mnogo. Reon je veliki toliko da mu treba 15ak min da okrene krug. Tolerancija u SD je 15min i nema sanse tj ne moze i da hoce da ti pise kaznu ranije. Kaznu gotovo da sam pise aparat i to kad otkuca tvoju registraciju u sistemu uradi proveru dal je kucan i dal je placen-samo u slucaju da je vec kucan i da je proslo 15min moze da napise kaznu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gotovo već je plaćeno. A sad koliko je min prošlo ne znam tačno al sam se sav slomio da što pre se vratim kad eto bilo kasno. Ništa, za nauk i meni i ostalima istog momenta kucajte ne ostavljajte nikom da procenjuje i da slobodnom voljom ocenjuje koliko je vremena prošlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci mi samo cisto da znam ukoliko se plati u narednih 7 dana jel kazna 50% umanjena ili to ne vazi za Parking servis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci mi samo cisto da znam ukoliko se plati u narednih 7 dana jel kazna 50% umanjena ili to ne vazi za Parking servis?

E to sam pitao na šalteru i rekli su mi da to ne važi za njih. Tako da mora pun iznos Edited by diskusija

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovako:

preksinoć kada sam se vraćao sa dočeka bilo -15 i posle 5-6 sati stajanja upalio kao mina. i tako došao ja iz Zemuna u Batajnicu on maltene temp ni da mrdne. no nije to sve.. stigao u Batajnicu skrenuo u moju ulicu kad se upali crvena lampica od volana i izgubi volan. ja popizdeo. ma reko blizu sam kuće, neću vala izlaziti napolje da gledam šta je na onolikom minusu (pa makar izlomio sve unutra) i samo nastavim dalje. usput stanem izbacim ortaka, kako je on izašao tako se ugasi lampicai povrati volan. posle toga evo vec drugi dan sve najnormalnije.. šta je bilo aman baš nemam pojma..čudni su ti fiat-i :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muka mi je vise od tih "fiatovih" gremlina..."

U poslednjih 15 dana sam se vozio u 2 Megana koji imaju problem sa ABS-om (ne samo da sija lampica, nego ni abs ne radi), i povremeno sija lampica za AIRBAG, jedan 2001, drugi 2004...

U Golfu 5 koji ima na tabli greske za AIRBAG, ZA POJAS ( iako se vezes, i dalje sija), CHECK ENGINE i povremeno gresku i problem sa ASR-om...

Vozio sam se i u dva Stila, Marei i Lybri, jedan Stilo bez greske, drugi totalno zapusten, ima gresku za servo i za airbag... Lybra bez greske, i na Marei sija CHECK jer je menjan motor, pa valjda nije ponistena neka greska...

Edited by Marko-Topola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se to desilo proslog vikenda na parkingu na Vidikovcu , osetim tezak volan pogledam upalio lampicu ugasim ga i upalim sve normalno,  a stavio sam nov akumulator Exide 52ah pre 2 meseca.Tako da najverovatnije se istripovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa što ne rešavaš to na golfu nego voziš tako! :laughing:

 

Inače ko je za da te Gremline negde sačekamo i da im više prebijemo noge da nas ne hebu ubuduće... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta sve ono sija? Ajd pojas, gorivo i check poznati.. Al ona lampica za ulje predstavlja šta?

Edited by diskusija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...