Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
aleksaaa

Grande Punto - naknadna ugradnja MF volana?

Recommended Posts

zdravo, na kolima imam volan bez komandi na volanu i nemam fabricku muziku,hteo bi ako je moguce da taj moj volan zamenim za volan sa komandama i kupio bi fab.muziku ,dal neko zna dal je to izvodljivo i dal trebam jos nesto menjati da bi to sve povezao .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve se moze samo je pitanje koliko je isplativo!

Da sam na tvom mestu momentalno bih zaboravio na to a ako zelis nesto da napravis na autu da vredi, onda kupis neku muziku sa navigacijom i jos 100 cuda pride u jednom uredjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba provuci ozicenje jer ga verovatno nema i ugraditi tzv spulu koja ce povezati komande na volanu sa ozicenjem.

Ako nemas prijatelja dobrog auto elektricara-elektronicara zaboravi. U svakom slucaju daleko ti je bolja kombinacija sa necim drugim. Ekrancina od 7'' naravno osetljiva na dodir i na njemu komande za sve i svasta ali to zadovoljstvo kosta dvostruko vise od fabricke muzike.

Mnogi od tih uredjaja imaju neku vrstu daljinskog upravljaca koji mozes zalepiti na volan ili negde na dohvat ruke ako ti je to toliko neophodno.

Fabrika je fabrika rece moj prijatelj ali mislim da bi daleko atraktivnije resenje bilo ovo sto sam ti rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel moze malo oko mf volana u putanju je grande punto??? znaci uopste mi ne sijaju one lampice tipa + - mute i ostalo ali bas nijedna. ne verujem da su baaaas sve sijalice crkle odjednom.. ako nesto nesto zna o ovome neka pise. hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje ti je godiste auto?

Nisam siguran ali mislim da su svi modeli iz serija do 2007) imali to osvetlenje. Od sredine 2007 nema osvetlenja na volanu. Za novije primerke ne znam.

Nanadno se to moze bez problema ugraditi ako ti je neophodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa moj puntisa je 2008 i sa relativno dobrim paketom opreme Dynamic tako a mi malo cudno da nema. no dobro sada mi je malo lakse posto kazes da se to moze vrlo lako ugraditi :). reci mi druze o kakavoj je proceduri rec??? hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto nema osvetlenje na volanu nema veze sa paketom opreme nego sa godistem auta. Iz nekog samo Fiatu znanog razloga to su prestali ugradjivati.

O naknadnoj ugradnji ne znam nista jer nisam to nikada rastavljao ali mi je covek koji radi promene osvetlenja na ins tablama i u unutrasnjosti rekao da je to jednostavno? E sad koliko ta jednostavnost traje i najvaznije kosta zaista ne znam. Mogu ti na PP dati telefon pa se raspitaj. Ako kaze da je jednostavno onda verovatno samo treba ubaciti diode?

Kada saznas ili napravis javi ovde sta je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e hvala zvezdo. pa ako je neka trivialnija operacija uradio bih a sada ako je neki komplikovan zahvat dovidjenja. mada je to meni dobra stvar kada sija nekako interesantno sta ja znam :). a to mogu samo ITALIJANI da cas ubacuju cas izbacuju takve stvari i to totalno ne potrebno :). a ovo PP je???

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo, na kolima imam volan bez komandi na volanu i nemam fabricku muziku,hteo bi ako je moguce da taj moj volan zamenim za volan sa komandama i kupio bi fab.muziku ,dal neko zna dal je to izvodljivo i dal trebam jos nesto menjati da bi to sve povezao .

Pozdrav!

 

Ja sam radio isto planinarenje na mom grandeu. Morao sam da pored mf volana i originalne fabricke muzike kupujem i novu spulnu tj. ceo ablender i da izvodim zice od spulne do body computer-a,

i od body-a do muzike. E sad, posto sam ja kupio 1.2 benzin 2006 ispostavilo se da moj body ne podrzava mf volan pa sam morao da menjam i body sto kod tebe ne mora da bude slucaj. Uglavnom,

sve to jaaaako puno kosta i ogromna je cimaza. Inace, i muzika mora da bude kompatibilna sa dugmicima tako da ako budes kupovao sve to gledaj da bude sa istog automobila, sto je zezancija svoje vrste jer moras da nekog posaljes u italiju da to skine sa istog auta. Ako se i posle svega navedenog budes odlucio za ovaj poduhvat, pusti mi mail pa da vidimo sta se moze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...