Jump to content
FAS Goran
Zvezdo

Prevare na internetu

Recommended Posts

Da su članovi FLCS sigurno im se nešto tako ne bi ni dogodilo. :laughing:

Ljudi puni mašte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, imam jedan problem, ustvari to i nije neki problem ali ajde da se nasmejete malo ...

 

Pre odredjenog vremena preko sajta Kupujem Prodajem naruci drugar neke pantalone, posalje par poruka prodavcu, onaj kaze nove, kupljene su greskom, ne odgovara broj, ovo ono, cena 1200 dinara, u prodavnici kostaju do 2000 maksimalno, nije toliko sumnjivo da ispadne kao prevara, posalje covek drugaru na adresu, stignu pantalone druge boje, gledao plave, dobio crne, pocepane i usivane izmedju nogu, sve u svemu nije to ono sto je dogovoreno, drugar ga zove, ovaj se kune da je poslao pantalone sa slike, laze, maze, a drugar trazi da mu vrati pare, onaj mu kaze posalji pantalone dobices pare, a drugar vec jednom prevaren nece da pristane nego trazi prvo da mu ovaj vrati pare pa da mu on posalje pantalone, na sta onaj lopov nece da pristane, od tad ga drugar zvao par putai onaj se drzi price da mu je poslao ispravne pantalone.

 

Uglavnom drugar mi prica svoje iskustvo i meni padne na pamet da mi njega malo obradimo na drugi nacin, ok nece dobiti pare nazad, ali bar neka on njemu napravi trosak, ne ide za te pare da ide u policiju, smejace mu se i letece napolje, garantovano

 

Uzmemo mi od drugarice sifru od KP profila, posaljemo par poruka za neke zenske cizme i neke dzempere i decko se primi, pozove ga drugarica telefonom, isprica se sa njim, mislim da se onaj tamo zaljubio odmah i gospodin prevarant posalje sve to na izmisljeno ime i prezime i adresu ... Zove on drugaricu i kaze poslao sam ti paket, postarina je nekih 500 dinara, stize sutra. Sutra dan drugarica zove njega i nagovorimo ga da nam da broj posiljke da proverimo i on nam saban posalje broj i mi se uverimo da je stvarno poslao :D

 

Posle par dana mu se vratio paket i pozvao je drugaricu i ona mu je rekla pozovi taj broj, pa se objasni sa mojim deckom zasto nije podigao paket, ovaj vec zaboravio da je prevario drugara i zove ga na njegov broj i krene da mu objasnjava da je prevarant i da ce da nadje ko je i sta je i da ce da ga prijavi policiji ako mu ne uplati pare za duplu postarinu, onda mu drugar pomene pantalone i on se pravi da se ne seca, spusti slusalicu i nije se vise javljao :D 


ne bih da uvredim nekog, ali moram da napomenem da je lik iz Pozarevca, a primetio sam da iz tih krajeva na internetu ima dosta prevaranata

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ ivan.ik

 

Gresis, i na forumu FLCS ima prevaranata. Dam coveku blok sa radilicom, klipnjacom i klipovima, tj. polumotor. Drugar i moj cale mu da lijer sam bio preko. Ja sam se sa njim dogovorio o svemu, medjutim on nije ispostovao rec, dosao je i uzeo, gledao u svaki detalj i ostavio 50 evra, kao tako se dogovorio samnom. Posle nekoliko meseci ja dosao na malo duze u Srbiju pa ga zovem, on kaze da nije dobra radilica  ni klipnjace. Ja kazem OK, vrati sve ja ti vracam novac.Ni nakon mesec dana nije vratio niti se udostojio da se barem javi i izvini. Danas ga zovem a on kaze da nema vremena ni da prica samnom niti da mi posalje nazad polumotor. Onda ja kazem da ga castim time a pocasticu ga nekom drugom prilikom i usmeno, cisto vaspitnom merom. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste malo neprijatno, ali mislim da bi takvi trebalo da se imenuju, cisto da ne prevare jos nekog na ovom forumu, mada oni ce opet na nekom drugom forumu nekog da prevare ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@beli_Punto

U pravu si, izvini. Covek (ako se tim imenom moze nazvati) se zove Mario a prijavljen je pod nickom speedhunter i iz Novog Sada je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto slicno se desilo i meni,pre jedno par godina...isto tako,ali sam nasledio 1 milion dolara,naravno,samo sam iskulirao i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasnoa,ali sto je najgore,verujem da ima ljudi koji su nasedali na ovakve price i ko zna sta se desavalo sa njima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poverovao prevarantu pa umalo ostao bez Aventadora!

 

instagram lamborghini.jpg

 

Abdullah Alfahim, 30-godišnji vlasnik ovog Lamborghinija Aventadora Oakley Design iz Dubaija je ovih dana proživljavao pravu dramu. Naime, saznao je da je žrtva prevare i da možda više nikad neće videti svog limenog ljubimca. Kako je sve krenulo?

 

Vlasnik je svoj Lamborghini odlučio da dovede u Kan što bogataši iz Dubaija često rade za vreme letnih meseci. Prevarant je očigledno bio dobro upoznat s navikama vlasnika koji je nakon Kana planirao da provede neko vreme i u Londonu, pa je tako sa lažnog Instagram profila odlučio da kontaktira Alfahima i ponudio mu je prevoz automobila do Londona, na šta je ovaj i pristao. Tada počinje prava drama. Prevarant dolazi po automobil, stavlja ga na kamion i kreće, ali ne prema Londonu, već prema istočnoj Evropi. Na dan kada je automobil trebalo da bude isporučen, vlasnik zove prevaranta koji mu odgovara da će automobil biti ispred njegovog hotela za sat vremena.

''Nakon toga je blokirao moj broj i više nisam mogao da ga kontaktiram. Tada sam shvatio da sam žrtva prevare'', izjavio je Alfahim za ''Khaleej Times''. U tom trenutku on i njegovi prijatelji, ali i svi veliki influenceri (između ostalog i ''Shmee150'' kojeg prati više od milion ljudi) su podelili sliku (prilično upadljivog) Aventadora i obavestili svoje pratioce da odmah pozovu policiju ako vide navedeni automobil. Naravno, uz to je alarmiran Interpol. Nedugo nakon pomenutih objava dolaze prve slike automobila na kamionu u Poljskoj, a ''bingo'' je bila slika ukradenog automobila koju je jedan poljski fotograf snimio u garaži hotela Hilton u Varšavi.

 

instagram lamborghini 11.jpg

 

Veoma brzo je alarmirana policija i prevarant je uhapšen. Reč je o dobro poznatom prestupniku iz Poljske koji je navodno imao plan da preveze automobil u Rusiju gde bi mu se verovatno izgubio svaki trag. Ipak, ova priča ima srećan završetak zahvaljujući snazi društvenih mreža. Ipak, ako smo iskreni, da vlasnik nije imao Instagram u njegov inbox nikad ne bi ni došla ova lažna ponuda za transport...

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...