Jump to content
FAS Goran
Zvezdo

Prevare na internetu

Recommended Posts

Pozdrav! neki dan naletih na ovo:

Untitled.jpg

Auto izgleda odlican sve OK ali cena bode oci a pise da je auto u Beogradu. Rekoh i da nije ocarinjen kostace me ispod 11 hiljada evrica sto je opet malo za takav auto. A mozda je i tip zaboravio broj 1 ispred cifre.

Posaljem ja mail jer je to jedini nacin komunikacije sa vlasnikom i dobijem odgovor:

Dobar dan,

Žao mi je zbog mog pokojnog odgovor na svoju e-mail, ali sam bio jako zauzet s mojim radom u

zadnja dva tjedna.

Imam e-mail sa svojim interesom u autu, Jeste li još uvijek zainteresirani?

Automobil je još uvijek na prodaju!

Molimo odgovorite na engleskom jeziku jer je moj Hrvatski nije savršen, a mi cemo i dalje. Imajuci ovu raspravu

Pricekajte za svoj odgovor!

Srdacan pozdrav.

Jeste li zainteresirani?

Iskreno vaš

Martin Poulsen

Mislim u sebi " tu smo" dakle prevarant amater na delu. Naravno odgovorim mu da sam zainteresovan i pitam ga gde se auto nalazi u Beogradu da ga pogledam i koje papire ima... Pogledam slike auta i jasno se vidi da su slike sa auto placa u Njemackoj kod "Bureck-"og On odgovori:

hello,

Thank you for your reply .. I'm Located in Colchester . I used the car in Serbia (the car have Serbian papers), but the taxes here are very large, so I am not able to register. I worked with my company in Serbia , but now I'm back home. I tried to sell it here, but no one wanted it. Someone advised me to sell it on the continent because it is still easier because have the Serbian papers.

The price is 8300 EUR including the car traffic to your address , and if you are still interested to buy it please let me know .The car is running in very good condition with no damage, accidents or scratch no need for repairs is of course in perfect condition inside and out and the condition of the engine is perfect.As it is seen in the picture the car in very good condition and can not damage. I will wait your answer and if you have any questions, please ask me .

Dakle sve je jasno i sada ce mi sigurno traziti da mu uplatim pola ili 30% para na racun i da ce mi poslati auto sve sa crvenom masnom na njemu na moju adresu. Medjutim posto sam ja kao svaki posten ili neposten Srbin sumljicav rekoh da mi posalje papire na mail da ih vidim da auto nije ukraden ili bilo sta drugo i dobijem odgovor:

Hello,

The car is in Colchester United Kingdom but is registered in Serbia and all documents are original Serbian language . If you want to buy the car I can send the car at your address with a shipping company . The car will arrive at your home in 5-7 days. I will pay all shipping costs until to your address .You must transfer the money (8300 EUR ) in the bank account of the company and the money remain in custody of them until you accept the car and sign the contract . This company can see and check he car before purchase . You have 5-7 days and 500 km for test and inspect the car .

In the time of the exam you can bring it to a mechanic in your town and check all mechanical .

It is, as it is:

-First if you accept this all conditions i need your details : full name, full adress , tell number copy with your ID to confirm your details .

-then i go to company with your details and i pay all tax for deliver

-company send you the confirmations (Contract and Invoice ) with all details (payment, bank account etc)

-After you see the confirmations you have 48 hours to transfer the money in their account bank

-when the company receive your scanned paper with confirm the transfer (8300 EUR ) the car going to your address and arrive in 4-5 days working

-after you receive the car to your address you have 5-7 days and 500 km to inspect the car

-after test you have a decision , Yes i want to buy the car ,and you sign the contract and the car is yours !or No i don't like the car and the company return the money in your account bank or in hand and the car come back on my cost !

Martin Poulsen

Rekoh mu da je sve to OK ali da ipak pre svega inzistiram da vidim papire i dobijem ovo:

I am sorry to inform you that, all documents of the car are in the shipping company custody and more then that, the legal adviser of the company has warned me to not release any confidential information about the car until the transaction is confirmed by the buyer and the payment is completed, because all this information can be used in illegal actions....that's why the company offer you 5 days for inspection, because in this period you can make any test that you want and you can verify all information. If the car is not as i described you or it has problem with the documents or any other inconvenient you can refuse it and you will get all your money back......I am a honest person and i have a clean car.It's very important for me and for you not to send the car acts that can be used in illegal activities (ex : to record another identical car in Serbia with the same documents )... If that is a real problem for you, i am sorry ,i cannot take this risk......

Martin Poulsen

Nema sta! Posten i s pravom sumljicav prevarant amater.

Dakle sta mi onda preostaje? Zamolih ga da mi da svoju adresu ili adresu te kompanije gde se nalazi nepostojeci auto i da cu doci u Englesku da pogledam papire i auto i ako je sve OK da ga platim i odvezem. i dobijem odgovor:

hello ,

I'm sorry but i have much customers interested to buy my car and if you want to come in UK to buy my car you must pay a deposit 50% value of the car in the bank account of company and after the car is reserve for you .... You need to pay this deposit because it's possibile when you come in UK to buy my car , my car to be sold ....

Martin Poulsen

Dobro rece on "daj sta das" sada je i 50% dovoljno! Tada mi je vec ponestalo inspiracije a i kasnicu na posao pa sam mu na brzinu odgovorio da dolazim prvim letom u London da kupim auto i da mi da adresu gdje da dodjem ili telefon.

Odgovor jos nisam dobio pa bih vas molio za jos neki savet kako da dalje nastavim prijatan razgovor sa ovim jadnim amaterom ako mi se javi.

U slucaju da mi se ne javi javit cu mu da sam u Londonu na aerodromu i da dolazi po mene HIITNOOOO!

Takodjer ako je nekome dosadno neka zapocne fino i kulturno kupovinu ovoga automobila i neka ovde okaci da li je amater nesto novo smislio.Dakle molim vas samo polako i smireno da covek ne misli da je provaljen i da smo mi Srbi fin i posten narod koji je ne iskvaren i svakom veruje i naravno lako nepoznatima salje pare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodjer bih molio sve da ovaj oglas ne prijavljuju kao nepostojeci te da jadniku damo jos malo nade da ce od postenog Srbina izvuci koji evro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

elem neka neko smisli kako mi jadnicku da izvucemo pare

budite kreativni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Da mu probam traziti koju kintu za avionsku kartu? Rekao je da je cena za auto sve sa crvenom masnicom na moju adresu ukljucena u cenu a ja dolazim licno po njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni manje ni vise nego Laszlo je prodavac ! Ajme Stipe ! :whistle:

Pa nista ne preostaje nego da se zaputis kod njega i da inzistiras na tom ili drugom autu u toj varijanti. Neka se snadje ! :D

Ma dolazis i bez karte :D jer ti je auto zapao za oko !

p.s.

1598ccm / 77kw = 105ks a ne 103ks koliko ja znam !

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima uopšte Đulijeta 1.6 sa 105 konja? :)

Edit: Ima na Carfoliu ipak :laughing:

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo stvarno izgleda kao te africke seme, a sto se tice engleskog puno toga brka. Vise lici na google translate nego na nekog ko govori engleski jezik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno, trazi mu pare za kartu na foru kao neki gest poverenja, nesto na tu foru pa ces mu ti refundirati kad kupis auto :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova fora je bila popularna i masovna na mobile.de jedno vreme, čini mi se, 2005. ili 2006. godine. Odličan auto za male pare. Ista varijanta: radio čovek u Nemačkoj, Englez je, pa sad kad je prekinuo radni odnos, daje auto za smešnu cenu samo da ga se reši.

Samo, administracija mobile.de je vrlo brzo isekla takve pojave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazi mu broj bankovnog racuna na koji ces da izvrsis uplatu pa mu sutra reci da si uplatio i pitaj ga kada ces dobiti auto. Kada ti bude rekao da uplata nije legla ti mu reci da ces prijaviti policiji prevaru i posalji fals uplatnicu kao da si uplatio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da izvedem to sa fals uplatnicom?

Kako bi trebalo da izgleda ta uplatnica? Moze neki scan pa da je prepravim na moje podatke i cifru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisace u novinama prevaranti prevarili prevaranta ... kad se tebi Zvezdo i Gusaru na b92 pojavi slika i inicijali kao glavno osumnjicenih, a Sindromu kao pomocniku u zaveri da prevarite prevaranta iz belog sveta nema vam spasa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamislite prevarant amater mi se vise ne javlja!

Vec sam se zabrinuo, izgleda da sam malo prenaglio!

Za svaki slucaj odmah mu se javljam sa drugog maila i idemo iz pocetka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma mozda je krenuo iz londona djulijetom za beograd,da ti licno doveze auto,al se u madjarskoj zaglavio u sneznoj oluji :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci mu da se slika pored kola i da drzi papir na kome pise pozdrav za FLCS i neka ti posalje na mail. :laughing:

Edited by Dr. Tuborg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisace u novinama prevaranti prevarili prevaranta ... kad se tebi Zvezdo i Gusaru na b92 pojavi slika i inicijali kao glavno osumnjicenih, a Sindromu kao pomocniku u zaveri da prevarite prevaranta iz belog sveta nema vam spasa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovi sa mojauto sami budže oglase da bi izgledali nabudženiji od polovnihautomobila garantovano..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan,

Žao mi je zbog mog pokojnog odgovor na svoju e-mail, ali sam bio jako zauzet s mojim radom u

zadnja dva tjedna.

Imam e-mail sa svojim interesom u autu, Jeste li još uvijek zainteresirani?

Automobil je još uvijek na prodaju!

Molimo odgovorite na engleskom jeziku jer je moj Hrvatski nije savršen, a mi cemo i dalje. Imajuci ovu raspravu

Pricekajte za svoj odgovor!

Srdacan pozdrav.

Jeste li zainteresirani?

Iskreno vaš

Markos Webe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se vise ne javlja a nije mi ni odgovorio na upit sa druge adrese. Covek je ocito zauzet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas se čujem sa burazerom od tetke, radi u Bg-u u nekoj veletrgovini voća i povrća i do sada je dosta toga stizalo iz Turske. Naleteli su na neki sajt, pozvali, dogovorili se, uplatili avans 5.000€ i lik im da sajt navodno neke logističke firme preko koje oni mogu da prate gde je kamion sa robom, oni propratili sve to i kada je po sajtu stigao u Bg, nigde kamiona niti robe, on pozove, Turčin se ne javlja, oni kontaktiraju ambasadu, policiju, jbm li ga koga sve i dobiju informaciju da je to organizvana grupa koja je ko zna koliko ljudi ojadila i kojima niko ne može već dugo vremena da uđe u trag, on kaže ime tog lika sa kojim se kao čuo i na čiji su račun legle pare, ono to neki poznati lik u Turskoj koji veze nema sa tim, još kaže likovi se zezaju, šalju im poruke na foru "Još vam nije stigla roba?" podjebavaju ih, uglavnom ojadili su ih za 5.000 sasvim opušteno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...