Jump to content
FAS Goran
oktopod

Oktopodov ''mali šestak'' BMW... - split Topic

Recommended Posts

U moru direktora, sluzbenih vozaca, politicara, kontraverznih biznismena, pevaca i pevaljki u pokusaju, koji voze crnu trojku navedenu gore ... maserati je pravo blago i zato kazem da imam para koliko mi treba, nesto do tih ne bi kupio, vec neki maserati ili nesto slicno njemu ... da budem drugaciji od svih njih

 

I ovo mu dođe kao neki... kompleks :D:p

Share this post


Link to post
Share on other sites

što se tiče mercedesa i pređenih kilometara, to uopšte nisu priče...ukucajte na nemačkim oglasima kriterijum "više od 500.000 km", cena godište nebitno, samo mercedesi i tek poneki bmw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala smo zakukuljili temu  :fun:

Ali, ovo je forum ljubitelja automobila i tu sva pravila o ekonomicnosti padaju u vodu. Ima smisla posedovati auto pa makar ga ne vozio uopste :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne prelazim mnogo,mozda desetak hiljada godisnje,po lokalu sto bi se reklo,a ako se zalome neka putovanja onda i vise. Ali nikada ne bi isao peske,autobusom jer mi se smucio. Ja do posla generalno imam par stanica busom ali uvek idem kolima. I posle posla,gde god da idem,idem kolima... Ali ne bijem glavu da limi se to isplati,jednostavno,kako sam polozio,imam svoj auto i nigde ne idem peske,to mi je zadovoljstvo a ne potreba ili luksuz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oktopode, imam ja kod kuće jednog Mercedesa CDI kome je na nepunih 300.000 km išla glava na ravnanje...

I ponovo sam kupio novi Mercedes pre 2 meseca... Ali nisam sujetni skot da iznosim nepostojeće hvalospeve o nemačkim "tenkovima"

Jednostavno, auto ko auto, kvari se. Malo je bolji od ostalih po pitanju nekih stvari i to je to. Ne veruj svemu što procitas.

Edited by lalic1709

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka ti cast kada si mogao i do sada, ja bih digao ruke vec na prvoj stranici. Sa kim da komentarises kad covek ne zna o cemu prica, mislim , ne poznaje materiju :D  nego je nesto negde od nekoga cuo i pogledao jednu emisiju zabavnog karaktera... :)

Nema nigde kao kod nas ovde, mi svaku temu razvucemo u sitna crevca, pa argumenti, pa sa naucne tacke gledista, pa ekonomska, pa i haa :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oktopode, imam ja kod kuće jednog Mercedesa CDI kome je na nepunih 300.000 km išla glava na ravnanje...

I ponovo sam kupio novi Mercedes pre 2 meseca... Ali nisam sujetni skot da iznosim nepostojeće hvalospeve o nemačkim "tenkovima"

Jednostavno, auto ko auto, kvari se. Malo je bolji od ostalih po pitanju nekih stvari i to je to. Ne veruj svemu što procitas.

:clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za aplauz ;)

Treba biti realan i to je to.

 

A lepo sam pokušao da ga uverim da je debelo pogrešio kad je seo u tu drešinu 15 godina staru.

Pošto ne sluša savete ljudi koji su kroz te stvari prošli, dobio je po džepu. Uverio se sam.

I on je brže bolje, nakon prvih par postova gde auto poredi sa puškom, praćkom i tenkom, postao isti onaj snobić kao i ljudi koji mu sad idu na živce sa BMW foruma.

Sve sami Minhauzeni... poseban soj je naš čovek kad sedne u starog i ishajčenog švabu. Za posmatranje.

Edited by lalic1709

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skorasnji servis jednog 6god starog merca:

Diskovi i plocice

Leva viljuska

Desna kugla

Termostat!!!

Manzetne

Senzor nekog pritiska

Mlad auto, mala kilometraza, isti problemi kao na stilu, cena oko 20% veca nego za stila osim termostata gde je originalni 30€

Reklo bi se nije strasno.

Medjutim majstori koji znaju sta rade kostaju 3000din radni sat :D

Tako da ipak bude osetno skuplje. A isto se kvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se jesam osećao u BMWu kao u tenku koji ide sportski, raskrsnica skrećem pun gas ma nema guma da cvilne, vrat da ušineš...ali sam ubrzo neke stvari shvatio i pošteno ih ovde izneo, nisam od tih glava da tvrdim nešto što nije istina, da gutam udarce u stomak ali da kažem da vozim BMW ili da prosto uživam u vožnji, lepo jeste ali ne za toliko para :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Aj da se potrudim da završimo onda...

Čuli smo primere Mercedesa pa se hvatali za glavu. Opet i taj auto nije bio za poređenje što se klase i cene delova tiče.

 

Pošto se ovo odnosi, predpostavljam, na moje postove od pre par dana, moram da te ispravim. Ja se nisam hvatao za glavu - već sam jednostavno izneo koliko košta održavanje za nemačke premium marke. Nema tu hvatanja za glavu, pogrešno si me protumačio. Cilj posta je - "TO JEDNOSTAVNO KOŠTA TOLIKO".

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lalicu, de nam predstavi tog novog Nemca. Staru A klasu ne volim jer je kanta, ali sedeo sam u novoj i dopala mi se i unutra i spolja.  :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je totalno nejasno bilo a zato sam i prodao auto, da kočione diskove dobre imaš da kupiš od 3.500 do 4.500 komad, pločice isto toliko par....a ventilator kabine 15.000...nemoj se zezaš :D

 

Daću ja brate za svećice 100 eur, daću za kočnice komplet 200 i 300, al neću za ventilator kabine 150, neću za sajlu prozora sa mehanizmom 200 itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa možda je sklon kvarovima, a deficitaran na tržištu... Isto tako i unutrašnja ručica za otvaranje vrata za Cromu (obično parče plastike) košta na otpadima od 30€, pa na gore... Jer se lako i često lomi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lalicu, de nam predstavi tog novog Nemca. Staru A klasu ne volim jer je kanta, ali sedeo sam u novoj i dopala mi se i unutra i spolja.  :thumbup:

 

Nemoj druže, ako ne moram. Zaista volim da čitam vaša predstavljanja automobila ali mi je nekako glupo kad to trebam da uradim ja.

Ni Lybru nisam predstavljao, a ona je to zaslužila više od ovog Nemca :)

 

Evo jedna slika i toliko od mene:

 

DSC_0401.jpg

 

Motor je 1.6 turbo benzin, 122 ks, menjač manuelni - 6 brzina. Objektivno, ide mnogo, mnogo bolje od čipovane Lybre 1.9 jtd. Na koju foru, ne znam.

Nemojte mi zameriti zbog ove tvrdnje :)

Od opreme ima sportska sedišta sa polukožom, kožni MF volan, MF kolor displej, hrom, navigaciju, multimediju, dosta nekih stvari na dugme, ECO funkciju, kameru, hill holder, esp+bas+asr+abs, neke senzore za prepoznavanje kritičnih situacija (pa auto kao sam koči), senzore za detekciju umora vozača (koji rade odlično) i možda još po nešto čega ne mogu trenutno da se setim.

Prešao sam do sad 7.000 km (od 14. oktobra) i zadovoljan sam. Prosečna potrošnja je okruglo 7 litara žustre vožnje.

Inače, prvi izbor mi je bila ona bela AR Giullieta Quadrifoglio Verde što se vukla mesecima kod Stojanova u salonu. Taman kada sam krenuo u kupovinu vozila, oni su je prodali.

Lomio sam se nakon toga između Lancie Delte 1.9 Twinturbo i A klase. Odlučio sam se za A klasu iz razloga što je dosta "svežiji" model od Delte koja je na zalasku proizvodnje.

Eto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelepa je :unworthy:  :clap:

Mercedes me u zadnjih 10-ak godina odusevljava novim modelima, ne znam koji je lepsi, taman mislim npr. nova C klasa mi je najlepsa kad oni izbace jos noviji, npr. Cla ili Cls..., inace nisam bio ljubitelj Mercedesa do skoro uopste, cak nisam voleo ni cuvenu 124-u, a o buljavom vec i da ne pricamo, ali od 211-ice pa na ovamo, svaki mi se svidja.

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovim postom si to upravo i uradio.  :)

 

Baš lepo izgleda. Stvarno je osveženje u odnosu na prethodnu generaciju koja je kanta u svakom pogledu. Ceo enterijer i posebno ta sportska sedišta mi se jako sviđaju. Sjajna potrošnja za turbo benzinjaru.

 

Sigurno si napravio bolji potez u odnosu na Deltu koja je na zalasku karijere i koja će izgubiti podosta na vrednosti u odnosu na A klasu. Mada mi je želja da sednem za volan jedne twin turbo sa 190 KS. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno, svi moderatori i osnivači foruma odoše u Nemce  :question:

 

:no :no :no

 

Nije baš tako...

Usput, ovo stalno stoji, pinovana je tema od prvog dana:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/56614-prijava-za-moderatore-moderators-wanted/

 

Ali, kad vide ljudi da ovde biti Moderator nije treniranje strogoće prema članovima foruma, već treba da se bude aktivan, postavlja sadržaj, istrpe razne stvari i pri svemu tome bude fin u toj komunikaciji, ondaaaa...  :)

Onda povremeno iscimam neke forumaše na PP za koje vidim da su aktivni, a čini mi se da imaju sve kvalitete koje treba da ima Mod na ovom forumu...i slabo ljudi to prihvataju. Mislim, dobro je što tako kažu jer su svesni da ovde ipak treba tu i tamo nešto vremena potrošiti, pa je i fer da kažu da ga nemaju dovoljno za tu ulogu... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...