Jump to content
FAS Goran
oktopod

Oktopodov ''mali šestak'' BMW... - split Topic

Recommended Posts

Kako je meni neobično kada čitam to da vam treba po sat vremena od tačke A do tačke B u istom gradu, jbt, ja kad ga zgazim stižem za 50minuta od stana u Trsteniku do stana u Kragujevcu (67km, google maps kaže 1sat 23 minuta), a od stana u Kg-u do posla mi autom treba celih 3-4 minuta :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam malo dete, živim u Mirijevu a radim na Slaviji, tako da do posla i na more i nemam neku računicu da posedujem auto, čist komfor i luksuz ništa drugo.

 

Za voćnjak mi već treba.

 

A i ove pare koje sad imam u džepu se nešto razmišljam da uložim u nešto što nije auto...možda neka bežanija u inostranstvo ili nešto oko privatnog posla, videćemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma brate pokupiš se i odeš, to je sve jako lako uz malo truda nego našem narodu lakše da kuka nego da se pokrene, ja sam imao druge razloge zašto to do sada nisam uradio a život ovde mi se više smučio, ne pričam o novcu, imam ga dovoljno, nego uopšte ceo sistem i narod je toliko propao da mi je to sve veći psihički pritisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se zivot smucio, kad se na to doda da nemam nikakvog posla i nikakvih prihoda, nego zivim na budzetu ... dodje mi da odem negde, ali ne znam gde je to bolje .. svajcarska, nemacka, italija, nije to ono sto je nekad bilo, mogao sam u bec da odem, ali kad se setim kakvih sve ima tamo, odustao sam od te ideje i sedim ovde i cekam caleta da mi sredi nesto za Rusiju pa da se vratim malo u zivot ... a sto se tice naroda ... otisli smo u ku*ac totalno kao nacija, jos nas dodatno zaglupljuju farmama i ostalim gadostima sa pederske televizije 

Share this post


Link to post
Share on other sites

našem narodu lakše da kuka nego da se pokrene

 
 
Pošteno, tako je i zato i jesmo tu gde smo... 
 
 

ne pričam o novcu, imam ga dovoljno...

 

 

Eh sad, a ovamo ti skupo da voziš BMW-a  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

beli punto, nemoj da se ljutiš ali i ti malo kukaš jer ti lakše :) pali brate bilo gde gde možeš, posle to ide samo. Nije kao pre u smislu da ne možeš da radiš 3 godine i odvajaš od usta i dođeš nazad i kupiš stan, ali to nije ni poenta, ideš da bi otišao. Nije sve u parama. Narod je opušten, zdravstvo je kvalitetno, sve je uređenije...ma šta ti pa i pričam znaš i sam. Kvalitet života je na većem nivou.

 

sikterbre, mašiš poentu, nije da ja nemam para za BMW već sam naučio da se ne razbacujem i raspolažem novcem. Možda će ti zvučati za nevericu ali ja sada imam keša da kupim nov auto. Daleko od toga da sam pun para....I ja sa tim kešom imam druge planove.

 

Umesto da dam 15.000 dinara za ventilator kabine, ja ću za te pare kupiti komad nameštaja za stan, kapiraš...ili 150 sadnica šljive koje ću na proleće sam da prekalemim na kajsiju, posadim i za 4 godine svake naredne godine ubirem 2 K eura po sezoni bez ulaganja i rada, rinfuzna kajsija, ne stona. Ako odem preko, nek pare uzmu moji roditelji. Sve to ili ventilator kabine za BMW uopšte nije pitanje sad :D

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zezam se, da me ne shvatiš pogrešno i ne pomisliš da sad ja imam nešto protiv tebe, ja tebe cenim i poštujem kao lika koji je toliko stvari na ovom forumu pojasnio i uprostio što se Punta tiče, tako da od mene imaš samo respekt, nego da se malo smejemo kada je tema već krenula na zajebanciju.. Sad me mrzi da kvotujem neke svoje stare postove što se tiče kupovine BMW-a, ali se u suštini sve svodilo na to da to i nije baš jeftin auto za održavanje kako si ti onda pričao i da uzevši njegovu i Puntovu cenu kada su se pojavili na tržištu kao novi, da je BMW-u u procentima cena prilično više opala, pokušavao sam da ti kažem sve ovo što si i sam posle godinu dana uvideo.. A sada smatram da si upravu za sve što si naveo, ali opet smatram da trebaš neki autić, pa makar i Jugića da imaš..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te pare, Tomu Vinkovica i Ladu 'iljadu trista, a ima da mu ostane i za inostranstvo. Ako pukne inostranstvo, Lada ostaje, a Tomi moze samo da skoci cena  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oktopode, koliko prelaziš godišnje? 

 

Preračunaj sve godišnje troškove koje imaš oko auta i razmisli o varijanti da ne kupuješ auto uopšte već da koristiš rent-a-car kada ti ono baš treba da negde odeš dalje ili da nešto prevezeš. Često se takva varijanta mnogo više isplati jer ne moraš da razmišljaš o registraciji, gumama, održavanju i sl. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla, ovo bi mogla biti citava nova tema. Stvarno se nekada zapitam da li mi zaista treba auto - NS nije toliko velik, taxi nije preskup, GSP nije los. Najvise koristim auto za vikend odlaske van grada - napravim godisnje cca 12-13k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi, svaki grad u Srbiji osim Beograda je mali, ako tako gledas...

Ja prelazim slicnu kilometrazu kao ti (Nis je u pitanju)

Evo ti prost rezime za godinu dana

1 dan = 30km (3 spustanja do grada i nazad) x 365 dana = 11,000 km

30 x odlazak do sela-vikendice i nazad x 50km                  =  1500 km

2 x 1000 km godisnje za odmor (more...)                           =  2000 km

2 x neplanirani put i sitnice ......                                          =  1500 km

                                                                               _______________

                               zacas se nakupi                                   = 15.000 km

 

Zasto sam ovo pisao, nelogicno mi je kad neko kaze "malo prelazis godisnje... 12k kilometara", kako bre malo kad ja prosecno dnevno provedem po sat ipo ili 2 sata u kolima, sta treba, da instaliram kuhinju u auto pa da imam i topli obrok?!

Ima ljudi koji bas malo prelaze, tipa 2 ili 3 hiljade godisnje (znam takvih nekoliko ljudi) sto nedeljno upale auto 2 ili 3 puta... e to je mala kilometraza.

Za grad kao sto je: Nis, Sabac, Kragujevac, Pirot... kilometraza od 10 hiljada godisnje nije mala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla, ovo bi mogla biti citava nova tema. Stvarno se nekada zapitam da li mi zaista treba auto - NS nije toliko velik, taxi nije preskup, GSP nije los. Najvise koristim auto za vikend odlaske van grada - napravim godisnje cca 12-13k.

 

Bila je negde teme oko toga... u zavisnosti koliko skup auto voziš, otprilike 15k km je neka granica, tj. ako prelaziš toliko ili manje, onda rent-a-car, a ako prelaziš više od toga tada već počinje da bude isplativije da imaš svoj auto. 

 

Ovo je onako baš ugrubo jer zavisi da li voziš nov ili polovan auto, da li si zab'o dobar primerak polovnjaka itd, ali u suštini tu je negde... 

Probaj jednom da odes do disa bez auta i setices se koliko je dobro bilo dok si posedovao isti :D

 

U ove kalkulacije je uračunato da do DIS-a i do grada ideš taksijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zasto sam ovo pisao, nelogicno mi je kad neko kaze "malo prelazis godisnje... 12k kilometara", kako bre malo kad ja prosecno dnevno provedem po sat ipo ili 2 sata u kolima, sta treba, da instaliram kuhinju u auto pa da imam i topli obrok?!

 

+1  :thumbup:

 

Imam druga koji je 2006. god kupio nov Reno Klio i do sad presao 25 000 Km :yes

E to je mala kiometraza i bacene pare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla, znam tu tvoju računicu, na papiru ona jeste tačna ali u praksi nije jer auto nije baš sav u relacijama :)

 

Primera radi, meni sad dune ja odem iz Mirijeva u Zemun kod prijatelja i ne moram da razmišljam kad je zadnji noćni itd...usput negde ispod savskog mosta na splavu pokupim devojku koja se tamo zatekla, odemo do mene, posle toga je odbacim kući....mislim kapiraš poentu, komfor koji imaš kad imaš auto. Najbolje bi bilo kad bi imao auto ali ga koristiti samo u tim situacijama tj racionalno, ali meni je problem da ja ujutru u 7 prođem pored auta i odem na autobus na posao umesto da samo okrenem ključ i eto me tamo za 20ak minuta...tačnije mogu i da spavam pola čuke duže :D

 

A traktor imam...imt539 deluxe :) Evo da i vama podelim video kad sam se vraćao prošle godine nakon završenog posla u njivi za tu godinu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A traktor imam...imt539 deluxe :) Evo da i vama podelim video kad sam se vraćao prošle godine nakon završenog posla u njivi za tu godinu...

 

 

Ubaci radio u traktor :D

Edited by IlijaGM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...