Jump to content
FAS Goran
Delic9

Fiat Bravo - crna munja :)

Recommended Posts

22042013052.jpg   22042013053.jpg 22042013051.jpg

Jel zna neko za šta su ostavljeni ovi konektori? Nalaze se u onom snopu kablova za plafonsko svetlo..

Edited by Delic9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao nešto mnogo vremena ovih dana zbog kolokvijuma, al to ne znači da se nije radilo :)
Prvo sam sredio bravu gepeka. Od kad sam kupio auto, delovalo je kao da je druga brava te se nisam nešto puno ni cimao oko toga, al volim da mi sve radi pa sam rešio da sredim to, makar značilo da moram i da prepravljam bravu za moj ključ. U međuvremenu sam sipao WD, produvavao, nema šta nisam radio i opet nije bilo nikakvih rezultata. Na kraju sam sve skinuo u rastavio bravu do najsitnijeg detalja. Unutra je bilo groblje

24042013055.jpg

Sve sam to lepo potopio u benzin oprao, i pre sastavljanja sam ošmirglao sam uložak brave da lakše ide


24042013056.jpg

Rezultat, kao iz fabrike.
A danas konačno na red došla i zamena amortizera. Menjao sam u Inbaco-u. Uzeo Sachs, pa kad je već bio na dizalici zamenjene pločice(Delphi) i obrađeni diskovi. Ja ne mogu sad da prepoznam auto.


26042013059.jpg

 


26042013058.jpg

Izuzetno sam zadovoljan uslugom u navedenom servisu, al to ću već reći u za to određenoj temi. Gazda Sale je bio tu za sva moja pitanja i sve se vrlo lako dogovori sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako da ti pohvalim auto kolega :) Inače, moraćeš da mi otkrijueš tajnu kako ti je uvek auto parkiran ispred ulaza i na istom mestu  :laughing: Ja ako nađem mesto u krugu 2km od fakulteta presrećan sam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolega, i tvoj Stilać je vrh :) Mi možemo da pravimo mini skup na FON-u :cheers: 
Haha, rezervisao sam kod Martića, voli čovek vinjak :D Šalim se, uvek se trudim da stignem malo pre početka pauze, pa ako odmah ne nađem mesto, u drugom krugu je skoro zagarantovano da će neko otići. A najgore je četvrtkom pre POIS-a. Tad redovno moram da parkiram tamo na ono kamenje preko u Vojvode Stepe, pa onda najčešće tad ni ne idem autom. Kako prođoše kolokvijumi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao bi neki FON skup, verujem da bi bilo dosta ljudi :) A za parking sam znao da je neki vinjak u pitanju  :laughing:

Izbegavaj onaj zemljani parking u Vojvode Stepe, drugar je tamo ostao bez sva 3 brisača. A što se poisa tiče ne znam za to, nisam još ni profesorku video  :laughing:

Kolokvijume sve prolazim, ali nisam baš nešto pokirao,ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

POIS sam položio(to me interesuje), a za ostalo su šanse pola-pola :D
Jel ti često dolaziš autom na faks?

Edited by Delic9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne baš. od 2-3 dana koliko idem na fax dođem možda 1-2 puta kolima i to ako me ne mrzi da vozim :)  Kad me mrzi sednem lepo u voz i učim pola sata  :laughing:

A i izađe me fino odlazak na fakultet iz Batajnice. Dok se malo provozam bude skoro 50km u jednom odlasku do fakulteta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad idem busom mogu sve da naučim, minimum 1 sat i 15 minuta mi treba busom  :horse: A dolazak do faksa i povratak kući me izađe oko 350, 400 dinara(zavisi koliko kružim da nađem parking  :scooter: )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobio Bravac nove brisače, Bear-ovi, 400 dinara komad. Za sada nisu loši, videćemo kako će se se na kiši pokazati
29042013060.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javljaj dalje utiske kako rade brisači, ja ne znam koje da uzmem za sebe, a moji su užas. Pre neki dan mi se iz čista mira razlepi guma na brisaču  :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 Ako valjaju javi de da se kupuje. :) 
Ako ne brisu lepo, dzabe sto su lepi  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Христос Воскресе. Срећан Васкрс свима који га славе!
Danas bilo malo kiše pa su isprobani brisači. Mogu reći da za sada nisu loši.
Ne skidaju skorele insekte, tj skidaju ih ali tek kad počne kiša da pada i brisači rade duže vremena. Čini mi se da u donjem levom uglu kao da malo slabije brišu. I pri maloj brzini treba više vremena da se osuši šoferka(e sad ne znam da li je to do njih, ali kad obrišu ostane onako kao zamagljeno staklo pa se nakon sekund osuši, pri većim brzinama ovo se ni ne stigne videti). Sve u svemu, za te pare su definitivno dobri :)


04052013065.jpg
U subotu stradalo ogledalo levog retrovizora. Uska ulica, neki dečko sa Zafirom i zakačili se retrovizorima. Meni puklo samo ogledalo, a njemu i ogledalo i ona plastika okolo. FIAT 1:0 OPEL :)
06052013068.jpg
Ubacio mač u skakavca, sad samo još i daljinsko da ugradim. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej da, i zaboravio sam da napišem gde sam kupio brisače. Ovde, cene su u evrima a brisači koštaju 4 evra.
Inače  i danas po ovoj kiši se odlično pokazali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema me dugo ovde, u poslednjih mesec dana nisam nešto mnogo ni bio u fijatu(malo putovao, malo ležao zbog povrede). Inače odavno stigle viljuške od Tejovića, sad čekaju da prođu kolokvijumi pa da ih menjam. Bio zakazan veliki servis kod Gorana, ali sam se povredio pa sam morao da otkažem. I to će sačekati da prođu kolokvijumi.
A juče Bravac prešao 150000  :scooter: 

2013_06_07_001.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ponovio se Bravo :)
Ipak mislim da mu fabričko najbolje stoji pa u skladu sa tim:
2013_07_05_023.jpg
Nije onaj što sam tražio, ali poslužiće me za sad. Planiram da nabavim njegov originalni cd plejer.
A tu je i multifunkcionalni volan  :laughing: 
2013_07_05_024.jpg

 
Inače viljuške zamenjene odavno, danas zamenio i stabilizatore. Još samo da skupim pare pa i letvu da zamenim i onda sam miran neko vreme

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko novaca stabilizatori i i viljuske te izadjose, i mene ceka taj poduhvat. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

miske, viljuške sam uzeo od Tejovića, 2000 po komadu s tim da sam mu poslao neke stare. A stabilizatore sam uzeo u Kit komercu, 640 dinara i ide u kompletu sa onim gumicama, neki nemački(mogu posle da pogledam marku).
Hvala Maki, trudim se koliko mogu  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja cu kod tejovica uzeti viljuske, a stabilizatore nisam znao da su jeftini tako i kit komercu. ja sam u ap sportu nasao za 1100. 
Aj vidi marku da znam da uzmem i ja, posto moram da sredim prednji trap u skorije vreme, ubise me ove 16ice  :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj meni 16-ice ja ću tebi 14-ice  :harhar: 
Ruville je marka. A sad sam se setio, ja mislim da su kod mene drugačiji stabilizatori. Kod mene se kače na balans štanglu i prolaze kroz viljušku. 

Ovakvi su
 stabilizatora-statnis-97-05828-133139777

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledacu dal su isti u Fiat ePER-u. moguce da nisu.  Hvala na objasnjenju. 
Ne daaaaaaaaaam :D Neka se raspadne auto :laughing:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas nešto gledao da li bih sam mogao da ubacim daljinsko i nađem nešto zaminljivo iza volana  :thumbsup: 

2013_07_06_027.jpg
 
 
U pitanju je Parrot ck3100 universal handsfree uređaj. Odmah sam video da je ova jedna presečena žica nekad išla u mikrofon, a za ovu drugu sam našao da je išla u displej. Očigledno je nekad neki manijak samo presekao to i uzeo šta mu je trebalo  :popo: . Koliko sam i stigao da prelistam, uređaj je dosta zahvalan, ukoliko je uključen blutut na telefonu, automatski se povezuje ulaskom u auto, kada zvoni telefon radio se gasi i korsite se zvučnici za razgovor. To mu omogućava ova kutija
 
2013_07_06_028.jpg
 
Probao sam i ovako, radi, ali kad mi zvoni telefon moram da se javim baš na telefonu, a onako imaju dugmići na displeju koji izgleda ovako
parrot-display-for-parrot-ck3100-black.j
 
Kod nas ovaj uređaj košta oko 19000 dinara

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, ono što me interesuje. I na kočnici i na kvačilu imam prekidače. Aj za kočnicu znam, ali za šta služi taj na kvačilu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fine ti stvari nalaziš u kolima, kod mene je bilo samo kilo lepka ispod kedera šoferke, a kod tebe 19000din  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije baš 19000, ali jeste tu oko 14, 15 s'obzirom da nema displej i mikrofon  :laughing: 
Probao sam danas da pustim muziku na telefonu, i odmah se gasi radio i muzika se čuje na zvučnicima. Moraću malo da pogledam ekvilajzer na telefonu, pa da vidim mogu li dobiti malo kvalitetniji zvuk. Sve više mi se sviđa ova stvarčica  :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...