Jump to content
FAS Goran
Delic9

Fiat Bravo - crna munja :)

Recommended Posts

Danas promenjen set zupčastog i vodena pumpa kod Gorana u servisu. Sad Bravac može u malo veće obrtaje da ide  :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ala se ti spremas za zimu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa s'obzirom da sam celu prošlu zimu vozio na letnjim, sad sam na vreme rešio taj problem  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas ugradio daljinsko zaključavanje, ovde sam objasnio kako. :D

2013_07_22_045.jpg

Ovu mp3 kasetu sam ubacio u kasetofon a kablić sam sproveo iza, tako da mi ne smeta :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako kablic ide  "iza"? Zar kablic ne ide iz kasete, tj. kroz vratanca? Ja uz pomoc kablica i vadim kasetu napolje :stuart:  Jesi kabl prikljucio na neki konektor na radiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa trebalo bi da ide, ali mi je stalno smetao kablić a kasetu ne vadim ionako. I onda sam izvukao radio, skinuo onaj gornji lim, provukao kabl pozadi kroz radio, vratio lim i spustio kabl tamo iza pepeljare. Nadam se da sam uspeo da ti pojasnim. Ako stignem slikaću ovih dana, pa ću postaviti ovde :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javljaj dalje utiske kako rade brisači, ja ne znam koje da uzmem za sebe, a moji su užas. Pre neki dan mi se iz čista mira razlepi guma na brisaču  :wallbash:

 

Ako želiš baš da uzmeš ovakve aerodinamičke metlice kao što je @Delic9 stavio, nemoj samo uzimati one neke japanske (kanayava, kanayoko...) ne znam ni ja sada tačno. Ja sam stavio te...ono je blagi užas. Čim je niža temperatura, škripe brisači po staklu, ne brišu kako treba...blagi užas. Stavio sam ih pred prošlu zimu i čim prođu vreline a pred lošije vreme staljvam neke kvalitetnije. Bolje rukama da brišem staklo neko onim... :crazy::banned:

E sada, meni su preporučili Lukasove metlice. Imao sam prilike da vidim kako te metlice brišu po jakoj kiši...znači bešumno, precizno... Samo ne znam gde da ih nabavim u NS :ermm:

Edited by Furunash

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverio sam. Metlice su firme "Mitutoyo". Toliko mi je prodavac nahvalio...kao dobre japanske metlice, dobro brišu, ja kao kontam japanci prave dobre stvari, kad ono buljavson. Bež dalje od ovih metlica :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas ugradio daljinsko zaključavanje, ovde sam objasnio kako. :D

2013_07_22_045.jpg

Ovu mp3 kasetu sam ubacio u kasetofon a kablić sam sproveo iza, tako da mi ne smeta :guitar:

Kakav je zvuk sa kasete npr. u poredjenju sa radiom? Inace nije lose resenje,kasetu ne moras ni da vadis napolje samo na IS menjas da li ces radio ili kesetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, ono što me interesuje. I na kočnici i na kvačilu imam prekidače. Aj za kočnicu znam, ali za šta služi taj na kvačilu?

Možda je u pitanju blokada ručice menjača? Npr, kod mene na Puntu ne može da se izbaci iz brzine kada je upaljen motor, ako nije pritisnuto kvačilo ;)

 

P.S. Bravo za Brava, lepo je sređen ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kakav je zvuk sa kasete npr. u poredjenju sa radiom? Inace nije lose resenje,kasetu ne moras ni da vadis napolje samo na IS menjas da li ces radio ili kesetu.

 

 

Zavisi od toga kako na telefonu/mp3 plejeru podesiš ekvijalzer, zavisi od toga kako kaseta nalegne na glavu kasetofona, zaprljanosti glave.. Ali do neke normalne jačine sasvim se lepo čuje. U poređenju sa radiom.. Pa na manjoj jačini se čuje bolje nego radio, pa samim tim sve preko 10 kad pojačaš postaje dosta glasno, ali time i opada kvalitet zvuka. Čini mi se kao da basovi prave najveći problem.

Hvala profo! Ja mislim da ja mogu da izbacim iz brzine i bez kvačila.  Ja sam se ponadao da nije možda za tempomat  :turned: 

Inače munja se vozala po Banatu prethodnih dana, prešao oko 500 km  :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto su mi doboši bili baš zarđali odavno sam planirao da ih sredim. Nakon skidanja ožuljao sam svu rđu onom četkom na brusilici i ofarbao ih. Evo kako to izgleda:

2013_07_28_059.jpg

 
 
I montirano
 
2013_07_29_060.jpg
 

 

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad budem imao para felne ću da menjam. :) Ove su mnogo uvučene, pa baš i ne deluje lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad budem imao para felne ću da menjam. :) Ove su mnogo uvučene, pa baš i ne deluje lepo.

Uzmi Stilo GT felne 16ice, cuo sam da mu dobro stoje  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahha, znam jednog što ima te felne pa ću da svratim da mu skinem  :harhar: 
Koje su ovo felne, naziv?

 

bravo.jpg

 
 
vrteo oglase na mobile.de pa naleteh na ovaj Bravo i vidim da mi super stoje i ove felne
Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas je tačno godinu dana od kako je Fiat kod mene.  :turned:

Za to vreme prešao sam nešto preko 19000 km sa uživanjem. Od nepredviđenih troškova imao sam  polovan motorni kompjuter, pošto je moj bio crkao, i alternator koji je za to vreme zalepio i puklo mu kućište. Od redovnih, dva mala servisa, jedan veliki i skoro sve na prednjem trapu promenjeno.
Prosečna potrošnja mi je oko 6,5 litara, najviše gradska vožnja.
I dalje ostajem pri tome da je ovo najbolji auto u klasi do 2000 evra. Čak se sad mogu naći i za manje para.

To je to, munja i ja nastavljamo avanturu  :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

hahha, znam jednog što ima te felne pa ću da svratim da mu skinem  :harhar: 

Koje su ovo felne, naziv?

bravo.jpg
 
 
vrteo oglase na mobile.de pa naleteh na ovaj Bravo i vidim da mi super stoje i ove felne

 

Mozda su ove slicne? 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=60548#entry930550

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugo nisam pisao, ali i dalje se održava sve po ps-u :D
Imao sam problem da kada u vožnji stisnem kvačilo obrtaji padnu na oko 550-600. Pitao Gorana, reče čovek moguće da je klapna gasa prljava pa sam je čistio. Nisam slikao pošto na forumu ima dosta slika, ali rezultat je odličan. Sad je munja živahnija, ne padaju obrtaji tako brzo kad stisnem kvačilo i da sam znao odradio bih ovo ranije.
Sad čekam da još zahladi pa da stavljam zimske gume  :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je krenulo sa vremenom ima da se načekamo dok budu uslovi za zimske gume. Ako accuweather ne laže imamo još mesec dana da se vozikamo sa letnjim gumama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozadi ubačene Sony Xplod 13˝-ice  :guitar:

2013_12_07_254.jpg
 

Ova plastika što ide odozgo mi je višak, pa ako nekome treba neka se javi ;)

I pošto je došlo vreme da se vozaju zimske gume, a čelične su felne, morao sam ratkapne da nabavim. Butik Bubanj Potok je rešio stvar :D

 

2013_12_07_255.jpg
 
Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre manje od mesec dana rešio sam da se počastim za rođendan, pa sam prvo uzeo CD plejer od kolege elektro123. Kao što je i bio naveo u oglasu, CD je radio ali nije hteo da ga izbaci. Posle rastavljanja, našao sam u čemu je problem, sredio sam to, u međuvremenu uzeo i microlink, tako da je sad potpuno uživanje u vožnji.

 

 

2013_12_17_263.jpg
 
Kablovi za microlink provlačeni kroz tunel i tu je i smešten sam uređaj. Morao sam da koristim USB produžni kabl.
 
2013_12_17_262.jpg
 
kod prekidača za retrovizore smešten USB priključak

2013_12_17_261.jpg
 
I na kraju kako je sve ispalo
 
2013_12_17_264.jpg
 

Nikako da ga slikam, ovih dana sam iskoristio ovo lepo vreme, pa sam ga malo uglancao. Sad sija :D

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosečna potrošnja mi je oko 6,5 litara, najviše gradska vožnja.

I dalje ostajem pri tome da je ovo najbolji auto u klasi do 2000 evra. Čak se sad mogu naći i za manje para.

 

Imam isti motor u Stilu i slicnu potrosnju.Vozim ga godinu dana i takodje sam prezadovoljan autom kao i ti :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...