Jump to content
FAS Goran
aleksandarbud

Kazna za isteklu vozačku - SRAMOTA!

Recommended Posts

Recimo sve auto-moto emisije : TV Sat (RTS) B92, Blic itd..Druga stvar, da ne zivimo previse u "teoriji zavere" nisu sve medije na raspolaganju drzavi da se tako izrazim, vec ima i onih koji pazljivo prate desavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da se složim s tobom da je kazna neprimerena (kao što već jesam) , ali se ne mogu složiti sa konstatacijom da su onima koji poštuju zakone isprani mozgovi. Ja sam jedan od tih i osećam se uvređenim takvom konstatacijom. Želim ti da odeš u bilo koju drugu "normalnu" zemlju osim Srbije, pa da se lično uveriš kako zakonodavstvo u tim zemljama funkcioniše. Ako ti je ova zemlja neodgovarajuća - ili se angažuj da nešto promeniš, ili idi odavde ili se ponašaj u skladu sa propisima koji ovde važe. Malo mi para uši kad moju zemlju nazoveš "usranom", "smrdljivom" i slično. Možda nije najbolja i sigurno da treba da bude bolja, ali biraj malo reči. Stvaraš negativnu sliku o sebi. 

Na kraju krajeva, ti si taj koji je napravio prekršaj prema državi , ne država prema tebi. Ako misliš da si u pravu, imaš gomilu pravnih instrumenata da svoje pravo ostvariš.

 

Ne bih da se moje mišljenje u vezi neprimerenosti kazne (zabrana upravljanja zbog isteka važnosti vozačke dozvole) pretvori u bilo kakvo agitovanje i političku raspravu. Iz tog razloga ovde prekidam svako dalje učešće u ovoj temi.

 

Srdačan pozdrav i srećna Nova godina svima koji ovo čitaju !

 

Očigledno da nisi dobro pročitao! Ja nisam rekao da su onima koji poštuju zakon isprani mozgovi,već da su onima koji podržavaju OVAKAV ZAKON isprani mozgovi!

I ja znam jako dobro kako zakon fukcioniše zakon u drugim državama i takođe znam da su im zakoni mnogo realniji nego ovde u Srbiji i da se takođe odnose na sve i svakoga bez selekcije,a ne kao u Srbiji samo na nas smrtnike...dok kriminalci,punišići i ljudi bliski vlasti mogu da rade šta hoće i kako i kada hoće...i oni neće biti sakncionisani!

 

Sve ovo ostalo što si napisao je jako smešno,jer po tvome vlast može da napiše još milion bolesnih zakona...po kojima onda svi moramo...hteli-ne hteli da pravimo prekršaje prema državi!

Da li bi je onda poštovao i da li bi ti i takav zakon bio OK? Da li bi i tada sebe i ostale smatrao KRIVCIMA i onima koji su prekšili ZAKON!?

 

A to da se angažujem da nešto promenim...na koji način pojedinac i običan smrtnik...znači neko ko nije finansijski moćan i poznat...može nešto da uradi u Srbiji?

Ja želim i hoću da menjam...,ALI KAKO I NA KOJI NAČIN???

Ja se svim načinima borim da meni i mojim bude bolje i da se ne nerviram,ali ovde je to postala borba sa vetrenjačama!

A kada bi postojao način da pomognem i drugima,da promenim ono što ne valja...da učinim sve u ovoj državi boljim...,ja bih to sigurno uradio,ALI KAKO?

Nego kad smo kod toga, sto se ne ujedine malo forumi ljubitelja automobila pa malo da opalimo po drzavi nekim protestima i izmenama? Beba se ne rani dok ne zaplace i to je odavno poznato tako da mozemo ovde da pricamo do sutra, dok nesto ne preduzmemo povodom toga MI kao gradjani i vozaci, nece se nista promeniti..Toliko toga treba da se ispravi pocevsi od PDV na AKCIZU (zamisli) goriva pa do besmislenog oporezivanja po kubikazi i AMSS kataloga koji dve blage veze nema sa trzisnim cenama, atest na ateste plinova,stakala itd itd.....Dakle, MNOGO razloga da se deluje, tako da nas oni ka**ju jer im se moze (citaj jer cutimo)...

Da treba postroziti neke zakone i kazne vezano za odredjene saobracajne prekrsaje TREBA! Najstroza kazna treba da bude onima koji zbog alkohola ubiju nekog..Zatvor i dozivotna zabrana upravljanja pa onda nanize prema stepenu prekrsaja..

 

Ja sam za uvek...i skroz si u pravu...dok god samo budemo rasparavljali o ovome na forumima i ne radili ništa konkretnije...ništa konkretnije se ni neće promeniti!

Nažalost medijsko crnilo je najgore od svega do sada viđenog...t.j. kontrola medija je najveća do sada! Ne znam kako se skupiti,na koji način,ali ja sam sigurno za i uvek ću biti!

Recimo sve auto-moto emisije : TV Sat (RTS) B92, Blic itd..Druga stvar, da ne zivimo previse u "teoriji zavere" nisu sve medije na raspolaganju drzavi da se tako izrazim, vec ima i onih koji pazljivo prate desavanja.

 

Moram samo da te razočaram...moj kum radi u jednom od tih medija koje si naveo i oni ne smeju da pišu negativne stvari recimo o Mts Telekomu,vlasti i zakonima...!

Nažalost,ali tako je prijatelju...!Jako mali procenat medija sme i to je pitanje da li ih ima...!

Veruj mi da sam za bilo koji način,voleo bih da znam kako i kome se obratiti...!Čijemo se ovih dana...

 

   Sve najbolje u novoj...i nadam se da će ovo stvarno biti prva godina koja neće biti lošija od prethodne po načinu života svih ljudi ovde,već da će za razliku od drugih biti svima bolja nego prethodne!Samo barem svima zdravlja ,a za ostalo ćemo se valjda snaći...dao Bog! Pozdrav

Edited by neshaoct
skinuti uvredljivi delovi posta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i ljudi koji imaju vozačku a nemaju auto.....

Napisao sam između ostalog gore da je najjednostvanije da bude produženje vozačke jednostavno jednom godišnje i nema zaboravljanja za razliku od 10 godina,ali su mi admini obrisali pola posta pa između ostalog i to!

Edited by aleksandarbud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostalo je u postu to da sam napisao da se produžava uz registraciju na godinu dana,ali si između ostalog obrisao da sam napisao da može i jednostavnije...da bude produženje vozačke na godinu dana bez vezivanja za registraciju!

Edited by neshaoct
skinuti uvredljivi delovi posta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si Beli? :) Pa brate,sada je produženje na desetogodišnjem nivou 1500 din čini mi se!? Bolje bi mi bilo da plaćam godišnje i 200-250 din za produženje vozačke,nego da te rebnu za 15.000 din i 3-5 meseci zabrane,jel tako!?

Srećna nova bato...sve najbolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo me, uzivam :) 

 

Nije tako, zato sto bi tih 200-250 dinara sigurno izaslo na 1500 godisnje jer bi morali svake godine da obavljamo i lekarski pregled i jos po nesto :)

 

Srecna i tebi nova godina, kao i ostalim clanovima foruma  :santa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Britanci dobijaju digitalne vozačke dozvole

 

digital.jpg

 

Britanska vlada razvija projekat uvođenja digitalnih vozačkih dozvola, objavili su domaći mediji. BBC objavljuje da će vozačka dozvola za pametne telefone biti razvijena od strane Agencije za vozače i licenciranje vozila (DVLA) do 2018. godine, a trenutno je u fazi prototipa. U svom tvitu u petak, izvršni direktor DVLA, Oliver Morli prikazao je kako će izgleda digitalna vozačka dozvola - na slici se vidi kako će dozvola izgledati na iPhone-u gde će biti snimljena u Apple-ovom Wallet-u zajedno sa digitalnim verzijama debitnih kartica, kreditnih kartica, kartica lojalnosti, tiketa za avio letove i drugih vaučera. Dozvola je dizajnirana kao dodatak postojećim plastičnim dozvolama, a moći će da se koristi i kao direktna zamena, izjavio je Morli za BBC. Stručnjaci se slažu da su digitalni novčanici ''veoma potcenjen i slabo iskorišćen resurs''. Među projektima digitalizacije britanske vlade, nalaze se i digitalizacija pasoša i zdravstvenih kartona pacijenata.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mozak kada će njega da digitalizuju.A kada se isprazni baterija onda će nam da ugrade čipove, jer oni se ne prazne. I sve u svemu dođe i nama kraj odnosno kraj čovečanstva(odnosno priklanjanje gospodaru ovoga sveta tame).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sa britancima kao primer kako se oni ''potresaju'' zbog istekle vozačke...biće u digitalnom obliku. Pogledajte sa slike u primeru - izdata dozvola na 50 godina. :thumbsup: 

Dobio je sa 25 godina života i odmah rok važenja na narednih 50 godina. Verovatno starijim ljudima daju na kraće od 50, ali je i tu verovatno par decenija barem rok važnosti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta ovde ima duži rok važnosti? Valjda treba ubirati takse malo malo.

U Beču sam viđao još uvek one prastare crne tablice sa belim slovima. Niko ne sme da ih zabrani i oduzme, jer je neko to JEDNOM platio

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio juce u SUP-u Vozdovac (na auto putu) i predao za novu vozacku , stara papirnata vazi do juna 2017 da znate (valjda do prvog).

ima 3 priznanice da se plate - cirka 1550 din. 

poenta price je da sada nema guzve na salterima za registraciju nikakve , pa ko nije to odradio neka pozuri jer pretpostavljam da ce posle biti pakao (ovaj na salteru mi kaze da ni 30% ljudi to nije zamenilo) ko ima stare - e sad ...... nova se ceka 7 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam novu, ali stara mi se više sviđala jer nisam mogao da je pobrkam sa saobraćajnom, ličnom kartom, zdravstvenom ... sad to sve izgleda isto. Pre nekog vremena sam vozio jednu bakicu koja mi je pokazala svoju prvu vozačku dozvolu izdatu 1947. I još uvek vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema na cemu Tommy92 tu smo da obavestimo jedni druge sta treba , a neso 169 u pravu si skroz , sve je isto kao platne kartice banke i kada trebam nesto da izvadim iz novcanika od dokumenata sada dobro gledam. 

 

i da banke tj. saltera u sup-u vozdovac (auto put) vise nema iako ga je ranije bilo - ima samo salter AMSS ............... ;)

 

priznanice na dan 15.01.2017 god. .............. uplatite u posti ili nekoj banci pa u sup.

PS. na drugoj uplatnici ono RAT (svrha uplate) skraceno je rebublicka administrativna taksa - cisto da se zna , a moze samo RAT da se napise.

 

 

Uplatnica 1.png

Uplatnica 2.png

Uplatnica 3.png

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona druga uplatnica, za Republičku administrativnu taksu, zar ne bi trebalo da bude na 730 dinara, a ne 700?

 

Evo tog dela iz PDF-a sa MUP-ovog sajta:

 

Taksa-za-vozacku.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...