Jump to content
FAS Goran
aleksandarbud

Kazna za isteklu vozačku - SRAMOTA!

Recommended Posts

I ja smatram da je glupo da Paji oduzmu vozacku na 3 meseca, zbog toga sto mu je istekla, da plati kaznu treba, to stoji i tako treba da bude. Ali oduzimanje mi nema nikakvog smisla, sa strane to da li njemu treba ili ne i kako je on to prihvatio. Normalno da ce da oduzmu za crveno, za preticanje na punoj, prevelika brzina, alkohol. Ali ovo je glupost, pa za telefon, pojas i svetla ne uzimaju, pa ne treba ni za ovo.....

Od prilike kao kad bi te bus plus kontrola uhvatila sa ne uplacenom karticom i onda ti zabranili da je dopunis jos 3 meseca, aloooo pa tezak debilizam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono... jes' malo glupo oduzeti dozvolu čoveku koji je i nema (čim je nije produžio onda je i nema), ali to je KAZNA. Očigledno je da je Paji to BAŠ dobra kazna jer ga očigledno pogađa... i sam je napisao da ga boli uvo za pare i da to hoće da plati, ali da mu oduzimanje dozvole smeta. Zar to nije svrha kažnjavanja? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono... jes' malo glupo oduzeti dozvolu čoveku koji je i nema (čim je nije produžio onda je i nema), ali to je KAZNA. Očigledno je da je Paji to BAŠ dobra kazna jer ga očigledno pogađa... i sam je napisao da ga boli uvo za pare i da to hoće da plati, ali da mu oduzimanje dozvole smeta. Zar to nije svrha kažnjavanja? :)

Delim misljenje da je to "prava" kazna, ali onda bi jos bolja bila oduzeti auto, to bi onda bila prava kazna za sve, zar ne?

I dalje smatram da je za taj prekrsaj glupost oduzeti dozvolu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je lik zaustavio kod okretnice tramvaja u ustanickoj. Redovna kontrola, sve ok, pregledao kola,.itd. Sve u redu, slobodni ste. Tup par meseci Kasnije stize mi poziv kod sudije da sam vozio bez vozacke dozvole. Lik otisao u stanicu i ispisao kaznu, nema mog potpisa,nista. Pre par dana mi stigne kazna uhvatio me semafor/kamera prosle god u okt i sad mi poslali, haos. Na istoj adresi zivim,gde sam prijavljen, ne mozes reci da nisu mogli da me nadju. Ako su mogli za dozvolu mogli su i za kameru. Nego ponestalo im para u budzetu pa ajmo da pregledmao stare zapise i kaznjavamo. Nekom banana nekom ne.

Edited by DraganUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok, treba da me obese u centru grada u kom zivim a pritom da ostanem ziv i tako da zivim 3 meseca na banderi....Pricamo o ISTEKLOM DOKUMENTU i kazni PRIMERENOJ tom prekrsaju koja je u ovom slucaju banalna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ne, nego bi država time bila kao što već rekoh "mnogo kul" ali istovremeno kada zateknu nekoga ko nije produžio dokumenta mogu odmah da ga razrežu jer je: 

 

- video šta piše u dokumentu

- dobio je podsetnik o tome šta piše u dokumentu

- svesno i namerno nije produžio dokument

 

Dakle, za takve slučajeve odmah rascepaš kaznu bez sudskog postupka, angažovanja sudija i šta ja znam. Rezultat koji se dobija: 

 

- rasterećenje sudova

- veći i ažurniji priliv novca u dravnu kasu (bilo da plaćaš produženje, bilo da plaćaš kaznu)

- manje tj. nikakvo negodovanje "zbog 8 dana" ili 1 dan ili 12 sati... 

 

Ako odemo još dalje, moj stav je da bi država trebalo unapred da već izradi dokumenta i da te onda samo obavesti da je spreman novi dokument i da treba samo da doneseš uplatnice i eventualno lekarsko za vozačku i da dođeš da preuzmeš. Zamisli recimo da se to dogodi? :)

Slažem se potpuno sa ovim što si napisao,svaka ti taka! :unworthy:  Tako rade u normalnim državama gde se građani ne susreću ni približno sa ovolikom količinom stresa,obaveza i sranja...pa im opet država olakšava na sve načine...dok se ovde trude da te maksimalno sjebu i to što brže!!!!Tako bi trebalo da bude da smo mi država...,ali nismo nažalost.Mi smo samo raj za kriminalce i prevarante...i ništa više!

 

 

lose zboris mladicu, u drugim drzavama bi ti oduzeli i auto bez tablica.

Čini mi se dečkiću da si se meni obratio...pa da ti odgovorim! Dovla je mislio na dokumenta generalno i nije mislio samo na tablice,a nisam ni ja!Mislili smo na sva dokumenta generalno,a pogotovu na ona koja važe 10 godina! A ti ako misliš da postoji država sa istim zakonima kao u smrdljivoj Srbiji,generalno mislim trenutno na saobraćajne...gde se za isteklu vozačku koja važi 10 godina,dobija zabrana na 3 i više meseci plus veća novčana kazna...i plus niko te o tome ne obaveštava već treba da zaposliš nekoga da te obaveštava o dokumentima kojima je obnova na 10 godina...onda ti nisi ni bio nikada u nekoj normalnijoj državi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa generalno, ako banka moze da te obavestava svakog meseca i to 5 dana ranije da ti ide rata kredita, ako telenor/vip/telekom mogu da smaraju vise puta mesecno da ne okasnis sa placanjem i slicno, moze i osiguravajuca kuca da te obavesti da ti istice registracija vozila bar 5 dana ranije ( drugu napisali kaznu jer mu je istekla registracija). A moze i drzava da te obavesti da ti istice licna karta, pa majku mu valjda imaju kompjutere i evidencinju kome je kad izdata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja smatram da je glupo da Paji oduzmu vozacku na 3 meseca, zbog toga sto mu je istekla, da plati kaznu treba, to stoji i tako treba da bude. Ali oduzimanje mi nema nikakvog smisla, sa strane to da li njemu treba ili ne i kako je on to prihvatio. Normalno da ce da oduzmu za crveno, za preticanje na punoj, prevelika brzina, alkohol. Ali ovo je glupost, pa za telefon, pojas i svetla ne uzimaju, pa ne treba ni za ovo.....

Od prilike kao kad bi te bus plus kontrola uhvatila sa ne uplacenom karticom i onda ti zabranili da je dopunis jos 3 meseca, aloooo pa tezak debilizam....

 

Baš tako.Delim tvoj mišljenje u potpunosti!Oni koji ne misle tako treba stvarno da se zapitaju šta se sa njima dešava,jer je evidentno da ova država jako uspešno narodu ispira mozgove!

Da država želi da sve fukcioniše normalno i pošteno...vrlo lako bi našla načina! Najjednostavniji i najlakši je da se vozačka dozvola produžava jednom godišnje uz registraciju i tehnički!!! I tako niko nikada ne bi zaboravio da produži vozačku dozvolu,jer ukoliko bi to učinio onda bi to značilo da ne bi ni namerno registrovao automobil!U tom slučaju bi ova trenutna kazna za istu bila primerenija...i to samo ukoliko se vozač uhvati da vozi neregistovan automobil sa u tom slučaju automatski isteklom vozačkom ( pošto se nekome desi da jednostavno nema para za registraciju i automobil mu stoji parkiran za taj period...te je njega glupo i bezpotrebno kažnjavati) !

Druga solucija je sa obaveznim obaveštenjem od strane države i MUPA pred istek vozačke(što se i radi u normalnim državama,bez obzira na dužinu važenja dokumenta)...pošto je period jako-jako dug i veliki broj ljudi jednostavno ne može da se seti...što je normalno!!!

Ali naša država

NE ŽELI da narodu bude bolje,već jednostavno samo želi da narodu otima i da određeni trpaju naše pare u svoje privatne džepove...pa onda imamo ovakvu i bezbroj sličnih situacija!!!! Zapitajte se malo više o ovome...

 

 

Pa generalno, ako banka moze da te obavestava svakog meseca i to 5 dana ranije da ti ide rata kredita, ako telenor/vip/telekom mogu da smaraju vise puta mesecno da ne okasnis sa placanjem i slicno, moze i osiguravajuca kuca da te obavesti da ti istice registracija vozila bar 5 dana ranije ( drugu napisali kaznu jer mu je istekla registracija). A moze i drzava da te obavesti da ti istice licna karta, pa majku mu valjda imaju kompjutere i evidencinju kome je kad izdata...

 

Upravo tako!!!Svaka čast na rezonovanju...! :unworthy:

Edited by neshaoct
skinuti uvredljivi delovi posta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pazi da nece da te obavestavaju za nesto gde posle mogu da ti uzmu pre!!!

A ti sto mislis da su svi protiv tebe razmisli ti malo vise....

Share this post


Link to post
Share on other sites

   Ja sam iznad upravo opširno objasnio dve najednostavnije solucije za najbezbolnije rešenje ovih situacija...pa pročitaj!

A sada si ti malo kontradiktoran sa tim što si rekao,da ponovim...Ma pazi da nece da te obavestavaju za nesto gde posle mogu da ti uzmu pre!!A ti sto mislis da su svi protiv tebe razmisli ti malo vise....,jer time dokazuješ da smo mi totalno u pravu,ali da se ti slažeš sa ovim lopovskim sistemom t.j. da si verovatno manje ili više blizak sistemu!? 

Edited by neshaoct
skinuti uvredljivi delovi posta

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Decembru 92-ge mi je istekla registracija jedan dan. Tehnički pregled i osiguranje su bili završeni nekoliko dana ranije, fascikla sa svim dokumentima je bila u kolima, samo nismo uspeli da u SUP-u upišemo produženje u saobraćajnu. I kao što obično biva po Marfijevom zakonu zaustavila me je patrola, ustanovili istek, proverili toki-vokijem da vozilu nije bila produžena registracija(jer stvarno i nije) i napisali mi prijavu. kazna je bila novčana, u tom momentu reda veličine 30 litara benzina. Da ne dužim šta je dalje bilo, uglavnom kaznu sam platio jer jesam napravio prekršaj po tadašnjem zakonu, ali poenta je u tome da mi nije oduzimana vozačka dozvola i mislim da bi tada takva kazna bila prestroga i neprimerena. Mi smo sve odradili na vreme osim upisa u sistem, dakle nismo na vreme završili kompletnu proceduru produžetka registracije i zato smo načinili prekršaj za koji smo kažnjeni novčano.

 

Sa današnjeg aspekta, gledajući komšije koje namerno voze po kraju neregistrovana vozila (imamo i jednog "keca" u komšiluku koji se voza sa tablicama sa trobojkom) sa obrazloženjem "ko ih j**e, ko će me ovde zaustaviti" - malo se osećam glupo što na vreme obavim sve ono što moram da obavim u vezi automobila. Razmišljajući tako, pomislim kako takve treba žestoko kažnjavati. Ali to su ekstremi.

 

U vezi produžetka vozačke dozvole, mislim da je zabrana upravljanja prestroga i neprimerena kazna i nikako se ne treba izjednačavati sa neposedovanjem dozvole ili sa vožnjom u toku zabrane. Dakle, novčana kazna-da, zabrana upravljanje -ne.

 

Po toj logici, šta ako mi istekne važnost lične karte? Ne smem da izađem iz kuće, jer ako me legitimišu na ulici zabraniće mi kretanje na 3 meseca? Totalni nonsens.

 

Što se tiče obaveštavanja, verujem da sistem to može da uradi ali to nije obavezan da radi jer nema interes da to radi.

Ne treba upoređivati odnos banke ili tehničkog pregleda prema klijentima, jer banku, osiguranje ili TP uvek možete lako da promenite a državu i državljanstvo - teško.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,slažemo se totalno.Ovo je Srbija gde država ne radi u korist naroda,već u korist svojih privatnih džepova...za razliku od većine ostalih normalnijih država...gde takođe možda ima svega,ali se barem trude da narodu zamažu oči i barem uspevaju u nameri da i narodu bude bolje...za razliku od Srbije!

Dolazimo opet do toga da nas država siluje na sve načine zato što joj se tako MOŽE!?

Edited by neshaoct
skinuti uvredljivi delovi posta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da se složim s tobom da je kazna neprimerena (kao što već jesam) , ali se ne mogu složiti sa konstatacijom da su onima koji poštuju zakone isprani mozgovi. Ja sam jedan od tih i osećam se uvređenim takvom konstatacijom. Želim ti da odeš u bilo koju drugu "normalnu" zemlju osim Srbije, pa da se lično uveriš kako zakonodavstvo u tim zemljama funkcioniše. Ako ti je ova zemlja neodgovarajuća - ili se angažuj da nešto promeniš, ili idi odavde ili se ponašaj u skladu sa propisima koji ovde važe. Malo mi para uši kad moju zemlju nazoveš "usranom", "smrdljivom" i slično. Možda nije najbolja i sigurno da treba da bude bolja, ali biraj malo reči. Stvaraš negativnu sliku o sebi. 

Na kraju krajeva, ti si taj koji je napravio prekršaj prema državi , ne država prema tebi. Ako misliš da si u pravu, imaš gomilu pravnih instrumenata da svoje pravo ostvariš.

 

Ne bih da se moje mišljenje u vezi neprimerenosti kazne (zabrana upravljanja zbog isteka važnosti vozačke dozvole) pretvori u bilo kakvo agitovanje i političku raspravu. Iz tog razloga ovde prekidam svako dalje učešće u ovoj temi.

 

Srdačan pozdrav i srećna Nova godina svima koji ovo čitaju !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego kad smo kod toga, sto se ne ujedine malo forumi ljubitelja automobila pa malo da opalimo po drzavi nekim protestima i izmenama? Beba se ne rani dok ne zaplace i to je odavno poznato tako da mozemo ovde da pricamo do sutra, dok nesto ne preduzmemo povodom toga MI kao gradjani i vozaci, nece se nista promeniti..Toliko toga treba da se ispravi pocevsi od PDV na AKCIZU (zamisli) goriva pa do besmislenog oporezivanja po kubikazi i AMSS kataloga koji dve blage veze nema sa trzisnim cenama, atest na ateste plinova,stakala itd itd.....Dakle, MNOGO razloga da se deluje, tako da nas oni ka**ju jer im se moze (citaj jer cutimo)...

Da treba postroziti neke zakone i kazne vezano za odredjene saobracajne prekrsaje TREBA! Najstroza kazna treba da bude onima koji zbog alkohola ubiju nekog..Zatvor i dozivotna zabrana upravljanja pa onda nanize prema stepenu prekrsaja..

Edited by Majstor_Paja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno su u pravu dok siluju, jer umesto da se buni, narod obicno pise peticiju i to onu na internetu ... pa posle vam tesko padne kad ovi navale ... 

 

Ovde u Rusiji, napisu ti kaznu za pojas 500 rubalja tj nekih 700-800 dinara, ne platis je u roku od 8 dana, odmah ide deportacija, prvi put kad te nadju i provere, gotov si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakve peticije... Dok se narod ne pojavi na videlu i dok se ne pozovu sve jace novine i televizije da urade reportaze, nema nista. Dakle samo dela i to fizickom prisutnoscu a ne preko interneta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...