Jump to content
FAS Goran
aleksandarbud

Kazna za isteklu vozačku - SRAMOTA!

Recommended Posts

sta da im radim.ja ni dinar nisam dao niti bi dao.to je jedna velika pljacka naroda.zasto bi neko izdrzavao firmu koja ima 5000 zaposlenih a od toga oko 2500 parazita.

Edited by pozarevljanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

off topic: malo pre citam u blicu, gosn Tijanic ce morati da otpusti 2400 radnika, zbog gubitaka koje ce imati kad ukinu pretplatu :whip:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ti stvarno verujes u to ... uostalom ja i jos par milona njih nemamo posao, a tijanic trazi da mu platimo preplatu ... evo im ga, uostalom da se ja pitam sve te je*arnike od televizija bi pozatvarao, lepse bi ziveli ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti Beli kao da mi citas misli.a uostalom tih 2400 su realan tehnoloski visak.I ja nemam posao pa nista.tako mogu i tih 2400.pa nek se malo snalaze i oni.ali bice to :" sjasi kurta da uzjase murta"

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da ne verujem, a tekst je kao za malu decu, evo sad gledam neke druge vesti gde pise da ce otpustiti 1000 ljudi... ma smeske, a ja inace nisam platio ni jednu pretplatu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja nam je banana država bože sačuvaj! 3 meseca dozvole za ISTEKLA DOKUMENTA 8 DANA!!!! Zbog 8 dana pandur me poslao kod sudije za prekršaje i on što je mogo da mi izađe u susret MINIMALNOM kaznom je 3 meseca dozvole i 5.000 dinara..ALO LJUDI BRE GDE MI ŽIVIMO ZA ŠTA BRE 3 MESECA DOZVOLE????!!!!!!

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno, voziš auto bez tablica, država ti je kriva kad dobiješ kaznu, posle voziš sa isteklim dokumentima i opet je država kriva što ti ne gledaš šta piše tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pajo to nije banana država. To je ono kad se uvodi red. Pravno gledano, kada istekne dozvola ti si isti kao i onaj što nikada nije polagao. Nema veze jedan ili pedeset dana. Ti i mi svi smo u obavezi da vodimo računa o svojim dokumentima, a ovo je samo jedan od načina da se ljudi nauče. Pošto izgleda ne vredi drugačije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to. To nije banana. Ali je činjenica da bi država bila mnogo kul kada bi "podsećala" građane na tako neke stvari, naročito za produženje dokumenata koja važe 10 godina. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nego bi država time bila kao što već rekoh "mnogo kul" ali istovremeno kada zateknu nekoga ko nije produžio dokumenta mogu odmah da ga razrežu jer je: 

 

- video šta piše u dokumentu

- dobio je podsetnik o tome šta piše u dokumentu

- svesno i namerno nije produžio dokument

 

Dakle, za takve slučajeve odmah rascepaš kaznu bez sudskog postupka, angažovanja sudija i šta ja znam. Rezultat koji se dobija: 

 

- rasterećenje sudova

- veći i ažurniji priliv novca u dravnu kasu (bilo da plaćaš produženje, bilo da plaćaš kaznu)

- manje tj. nikakvo negodovanje "zbog 8 dana" ili 1 dan ili 12 sati... 

 

Ako odemo još dalje, moj stav je da bi država trebalo unapred da već izradi dokumenta i da te onda samo obavesti da je spreman novi dokument i da treba samo da doneseš uplatnice i eventualno lekarsko za vozačku i da dođeš da preuzmeš. Zamisli recimo da se to dogodi? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja nam je banana država bože sačuvaj! 3 meseca dozvole za ISTEKLA DOKUMENTA 8 DANA!!!! Zbog 8 dana pandur me poslao kod sudije za prekršaje i on što je mogo da mi izađe u susret MINIMALNOM kaznom je 3 meseca dozvole i 5.000 dinara..ALO LJUDI BRE GDE MI ŽIVIMO ZA ŠTA BRE 3 MESECA DOZVOLE????!!!!!!

 

Interesantno, voziš auto bez tablica, država ti je kriva kad dobiješ kaznu, posle voziš sa isteklim dokumentima i opet je država kriva što ti ne gledaš šta piše tamo.

 

Jel istina ovo za tablice sto kaze Beli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video,procitao...

Jbg,Paja je ili malerozan,rasejan ili dosta bezobrazan.

Ako je ovo drugo u pitanju,3 meseca je taman.Ali zatvora,da malo odlezi,gleda plafon i razmisli o svojim postupcima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne marim, svako ima svoje misljenje...

 

@ sasha015

Auto mi je bio REGISTROVAN jer mi je polisa vazeca 2 dana pre nego sto su me policajci zaustavili i kod sudije za prekrsaje trebam da dostavim dokument da je tog dana auto bio OSIGURAN a kazna ce biti na osnovu tablica koje nisam imao kod sebe u tom trenutku. Sto se isteklih dokumenta tice KRIV sam sto ih nisam produzio i to ne sporim i kazna je OK, novcana, izvolte plati toliko i toliko, sledeci put gledaj dokumenta i to je to..PLATICU NOVCANU KAZNU, KRIV SAM...Pitanje je ovde ZASTO DA OSTAJEM BEZ DOZVOLE 3 MESECA? 

 

@ beli_Punto

ad pa tebe ne kapiram sto bi ja trebao da ostajem bez dozvole zbog toga? 
 

 

Izgleda da ovde svi mislite da se ja bunim protiv toga sto sam kaznjen. Ne ne bunim se protiv toga sto sam kaznjen vec sto mi se dozvola oduzima na 3 meseca zbog isteka dokumenta i to par dana.

 

Da je u tom momentu pored isteka dokumenta bio BILO KOJI DRUGI PREKRSAJ, ok, slazem se. Nek ide i zabrana. Ali ne, jednostavno sam zaustavljen zbog rutinske kontrole a pandur dok mi je pregledavao ceo auto nije jos ni pogledao do kad mi vaze dokumenta nego tek posle "E pa tebi dokumenta istekla pre 8 dana". Ja ovde ne mogu da te propustim ovo je tezak prekrsaj i TAP, napisa za kod sudije za prekrsaje. Rekoh ok jbg kriv sam, platicu kaznu koja je za to predvidjena (znao sam da je oko 5.000 pa na gore).

Stigne meni presuda prekrsajnog suda iz Vranja u kome se kaznjavam sa 5000 dinara 3 meseca zabrane i ne znam kolko poena, cini mi se dva.

2013 godine kad je presuda trebala da bude doneta, zakon nije vazio da se postavlja zabrana na upravljanje vec samo novcana kazna.

Presudu sam dobio tek 2 godine kasnije kad je na snagu dosao NOVI zakon gde se dodaje zabrana! Znaci jos jedna BANANA , presude kasne po 2 godine a hvala bogu sada od 1. Januara postoji optimalni rok za donosenje presude i ako se to ne ispostuje, tuzeno lice ce imati prava da trazi novcanu naknadu od 300 - 3.000 eura. Procitajte malo...

 

Da dodam: Tih dana kada mi je dozvola bila pred istekom i na samom isteku sam imao gungulu jer mi je neko marisao 40 ari sume na teritoriji opstine Bosilegrad (tamo imam dedovinu) i stvarno u tom momentu nisam bio u faoznu da gledam po dokumentima vec sam se vuko po sumskim sekcijama, advokatima, sudovima i na kraju sam morao da idem na vestacenje tamo na licu mesta..Da su okolnosti bile drugacije mozda bih i nesto na vreme preduzeo ali kad ti neko marne 3 soma evra koliko je procenjena vrednost posecene sume, onda ne znam sta bi radili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sudi se uvek po Zakonu koji je važio u vreme izvršenja dela (prekršaja). Tako je vođen i tvoj postupak.

Izuzetno, dozvoljava se da se sudi po novom Zakonu (koji nije važio u vreme izvršenja prekršaja), samo ako je kazna po njemu blaža, odnosno ako je on povoljniji za prekršioca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je kazna napisana 6 septembra 2013 godine..Ja mislim da tada zakon nije bio dopunjen oduzimanjem dozvole vec je bila samo novcana ako se ne varam?Presuda doneta ove godine letos a na snagu stupa uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj stari Zakon i proveri. Nisu sigurno presudili po novom, jer kako kažeš, nov zakon je nepovoljniji po prekršioca.

Uostalom, mora da ti piše u presudi na osnovu kog zakona je doneta, pogledaj taj deo. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao sam i moj kum koji je inace advokat je napisao zalbu na to ali mi je odmah rekao da od toga nece biti nista a nije ni bilo :D 
Novcana kazna ko novcana, platicu je jbg kao i za svaki prekrsaj koji se napravi ali ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da zbog toga ostajem bez dozvole 3 meseca jer mi auto treba skoro svaki dan i da nisu mogli da istolerisu sa nekom opomenom da se to produzi nego ko da je jedva cekao da mi napise..

Razumem ja njih u potpunosti ali kako bi onda trebali da se sankcionisu vozaci koji piju? Pa u odnosu na ljude kojima je isteko dokument, alkosima onda treba dozivotno zabraniti da voze i ne znam koja cifra bi onda bila u pitanju da se plati u dinarima..Ja ovako ne pijem a kamo li dok vozim, uvek sam maximalno postovao prvenstva, nikad proso na crveno ni na stop i stvarno bezveze majke mi..
Jedina nekoliko prekrsaja koja sam imao za sve ove godine su 2 pojasa, svetlo i ovo sad + voznja bez tablica,.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nego bi država time bila kao što već rekoh "mnogo kul" ali istovremeno kada zateknu nekoga ko nije produžio dokumenta mogu odmah da ga razrežu jer je: 

 

- video šta piše u dokumentu

- dobio je podsetnik o tome šta piše u dokumentu

- svesno i namerno nije produžio dokument

 

Dakle, za takve slučajeve odmah rascepaš kaznu bez sudskog postupka, angažovanja sudija i šta ja znam. Rezultat koji se dobija: 

 

- rasterećenje sudova

- veći i ažurniji priliv novca u dravnu kasu (bilo da plaćaš produženje, bilo da plaćaš kaznu)

- manje tj. nikakvo negodovanje "zbog 8 dana" ili 1 dan ili 12 sati... 

 

Ako odemo još dalje, moj stav je da bi država trebalo unapred da već izradi dokumenta i da te onda samo obavesti da je spreman novi dokument i da treba samo da doneseš uplatnice i eventualno lekarsko za vozačku i da dođeš da preuzmeš. Zamisli recimo da se to dogodi? :)

Slažem se potpuno sa ovim što si napisao,svaka ti taka! :unworthy:  Tako rade u normalnim državama gde se građani ne susreću ni približno sa ovolikom količinom stresa,obaveza i sranja...pa im opet država olakšava na sve načine...dok se ovde trude da te maksimalno sjebu i to što brže!!!!Tako bi trebalo da bude da smo mi država...,ali nismo nažalost.Mi smo samo raj za kriminalce i prevarante...i ništa više!

Edited by aleksandarbud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega prosle godine marta meseca bese imao saobracajku, on je bio kriv, isplacena steta, a sada mu stigla kazna od 35000dinara i 5 meseci oduzimanje dozvole. Pa ti vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao slican prekrsaj, vukao sam neregistrovanu prikolicu, taj prekrsaj i ovaj tvoj Pajo se isto tretiraju, ukratko, vozio si neregistrovano vozilo. Ja sam imao 3 meseca, 6 poena i 15.000 din... Jbg, placaj i kupuj karticu za prevoz, nema pomilovanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...