Jump to content
FAS Goran
jozovac

Lancia Lybra - ''cvili'' kada se okreće volan / problemi sa servom volana

Recommended Posts

Zdravo svima.Imam jedan mali problem,danas dok sam vozio pocelo je da se cuje neko cvilenje kao kad okreces volan do kraja.Ali zvuk se ne cuje non stop nego onako povremeno.A isti takav zvuk cujem ikad okrecem volan u mesto ili voznji.Neku ideju sta bi moglo da bude.

POZDRAV

lancia.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri ulje serva. Treba da bude crvenkasto i da ga ima dovoljno. Ako je crno, ne valja, menjaj odmah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio na servis,proverili onaj mali rezervoar za ulje serva,falilo jedno 50-60 gr,doturili do gore,proverili prethodno nije bilo crne boje,rekli

da ovako vozim i da pratim nivo jednom mesecno ako opet zafali da vide odakle pusta.

Pozdrav resen problem privremeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Od skora sam vlasnik Lybre 1.9 JTD. Kada sam je kupio imao sam problem da "cvili" kada se volan okrene skroz udesno. Ranije sam vozio Fiat kromu i to mi se javljalo kada izgubi ulje serva. Probao sam da dolijem ulje ui u ovom slučaju ali nije pomagalo.

Skoro su mi otišle prednje kočione pločice i njih sam morao da zamenim. Tada se desilo nešto potpuno nelogično-volan je prestao da "cvili".

Ne znam kako, ali "izgleda šašavo ali mene više leđa ne bole".

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Cviljenje upravljača dolazi zbog neozračenosti sistema za upravljanje.To se rešava jednostavno tako što se podigne prednji trap startujes motor i nekoliko puta okrenes volan pun otklon desno pa zatim levo i to ponoviš nekoliko puta.

   Kod vas se to rešilo spontano zato što su izvodjeni radovi na točkovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

iz servo pumpe mi se cuje zvuk kao kod automobila kome su propali lancanici. Nije to prevelika buka, ali se cuje. Servo radi, ulje ne curi. Ustanovio sam da je iz servo pumpe slusajuci slusalicama sve uredjaje. Elem, kako sam ja sada u Grckoj, i tu mi pomoci nema, potrebna mi je preporuka za nekog dobrog majstora koji eventualno ima delove, na potezu makedonska granica  - Vladicin Han, zlu ne trebalo.

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba ti ništa hitno, tj. ako se dogodi ne znam šta i bez serva auto može da se vozi i ide, samo ćeš teže okretati volan. Ali, to teže nećeš osetiti na autoputu jer tu ionako asistecije serva skoro i da nema. 

Tema oko iskustava sa remontima (gde, kod koga) je ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43695-gde-uraditi-remont-turbine-i-letve-volana/

 

Kad se vratiš pogledaš temu natenane... :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je utesna vest. Meni bilo frka da se nesto ne desi posto isti kais pokrece sve te uredjaje. Da ne blokira pumpa pa otkine kais i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam, možeš ti i da skineš taj kaiš i voziš tako (ako taj kaiš ide samo za servo pumpu volana). Ali, nema servo asistencije volana onda.

Mada, na otvorenom putu se pumpa i ne napreže jer je servo asistencija tada nepostojeća ili minimalna...ne bi trebalo da pravi problem. Pre će da rikne prilikom nekog parkiranja kada motaš u mestu pun levi/desni, nego na otvorenom putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To htede da ti napišem , ali ajde da te ne plašim.

Ako pojača zvuk ili dobije veći luft vidi da li može kraći kaiš i da preskočiš pumpu u PK krugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na savetima ali sam ja u grckoj te ne moigu da uradim nista, zato sam i pitao za majstore oko vranja i hana

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelji imam jedan problem! Juce sam se vracao sa puta i na nekoliko kilometara ispred kuce poceo je volan otezano da se pokrece i kada okrenem i u levu i u desnu stranu cuje se neki zvuk kao da tocak negde struze i ne radi servo. Sta moze biti? Radi se o Lancia Lybri 1.9 jtd.

Hvala na pomoci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jutras sam pogledao i ono skoro sve iscurelo. Ali (posto je kisa) ne mogu da vidim zasto i odakle je iscurelo. Odmah ispod ,gde su ona creva i je vlazno, a vidi se da je ispod auta iscurelo ulje. ne znam ni gde je ta servo pumpa? Da nije do nje? Ili negde ispod mozda probuseno crevo ili nesto slicno? Sta mislite?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, da li je moguce da se servo pumpa cuje poprilicno glasno kao da je spaner kaisa, hvala

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je realno da orprilike svakog proleca krenu problemi sa servo pumpama na Lybrama? :D Evo sad citam stare postove i datume kada su pisani.... Pa cak i meni je sad u martu - aprilu servo pumpa pocela da ispusta cudne zvuke. Ne gubi servo, sve radi savrseno, nema lufta na remenici, ali ona vranda za sve pare. :lol: Spremio sam drugu pumpu, polovnu za 15 - 20 €, samo nikako da je zamenim... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...