Jump to content
FAS Goran
Vlajko1976

Ekonomičan auto za lošije puteve

Recommended Posts

Kakav crni Stilo (neko gore predlozi karavan), nizak do zla boga... Izuzev ako nece da ga izubija :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima lada niva s'petoro vrata...

A ako ti je do estetike onda promeni profesiju...

Gledas ono sto sluzi svrsi a ako oces statusni simbol onda kupis polovnu matoru nivu za poso i fiat punto za porodicu i onda si resio sve probleme i uklapas se u finansije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto Classic (ili Z10), ima klirens od "pola metra", lagan, jeftin za održavanje, ide svuda kao jarac. Ubaciš plin i milina... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A u ,pa gde punta ubaci u ovu pricu :)....nije losa ni idea,panda 4*4 prava stvar,ali skupa,reno,skupe dizne,a ima problema sa tim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panda kocka ili nova Panda. Mali prepusti , uska vozila sa malim međuosovinskim što je zgodno za vožnju van puteva, mali potrošači i ako nešto skrši nije skupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja glasam za pandu 4x4 nije skupa za odrzavanje, normalni motori a visoka je kao dzipce neko. Dajem predlog i za berlingo i partnere u hdi 90 verzijama samo ne znam da libese ima 4x4 verzije, a i kangoo 4x4 naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radno-neki poly ili zastavica do 500 evra.

Paradno -sta naletis da je ocuvano za te pare koje ti ostaju...

Mozda cu tako i uraditi!

Trenutno vozim(oko 2.5god) Ford Mondea karavana MK2 1.8+TNG 1998god,i mogu vam reci da je prilicno visok za tu klasu vozila,i zavrsava mi 90%posla(ipak su bas ocajni putevi u samo 10ak%poslova).

Njega sam odlucio prodati,da bi pazario nesto kao 2u1,ali vidim da nije bas tako lako naci nesto u toj klasi za (meni)razumnu cenu!

Nije mi cilj da zbog tih nekoliko poslova godisnje uzmem Nivu koja je iskljucivo za los teren,vec nesto sto moze pristojno posluziti u takvim situacijama.

PS: Mondeo je i dalje lepo utegnut i posle svog ovog vremena,jer se trudim da ga odrzavam kako treba.

PS2:A gospodja nikada nece biti zadovoljna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog tih 10% godisnje, bolje uzmi neku matoru Nivu da ti zavrsava posao, ima da se nadju od 500 evra pa na gore, a za paradni auto uzmi neku limuzinu i da te Bog vidi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi uzeo stila karavana benzinca 1.6 (mada su retki), a opruge od dizela(ja imam tu kombinaciju na stilu al limuzini). Na to sve i malo vece gume (vislje) i ima da ga teras gde hoces, a porodican auto,dobri motori,posle jos plin i teraj:)....

Razmisli i o tome i pitaj ponekog majstora. Uslikacu ti mog da vidis visinu sa tim oprugama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A u ,pa gde punta ubaci u ovu pricu :)....nije losa ni idea,panda 4*4 prava stvar,ali skupa,reno,skupe dizne,a ima problema sa tim....

a što Bane gde punta? Pa punto je najbolji za ovu priču. Čovek je tražio auto koji će mu biti ekonomičan i upotrebljiv i za putovanje i prevoz porodice, a punto je ekonomičan, dovoljno visok, dovoljno jeftin da ti ga nije žao terati po nivama.. Kakve pande, nive, to nisu auta za svakodnevnu vožnju, a ne ide on kao geometar da meri vrh Golije :) Reno može, ali nije ekonomičan. Dva auta pogotovo nisu ekonomična, ne može da ima parkiranu nivu kući i da je pali tri puta godišnje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se. Ovaj lik o kom sam pricao je bas iz Vrsca, imao covek Stila jtd karavana, ne znam kakve opruge je imao ali isao sa njim svuda redom, cak smo isli tim autom negde na breg, ali sa Gudurickog puta desno u brdo, put od izlomljenih cigli i crepova, posle nekog vremena ni to, i tako u sumu do nekog izvora da uzme covek vodu. Istim putem nazad, samo sto je sad pored nas troje odraslih bilo jos 50ak litara vode u gepeku! Naravno celicne felne, gume 15ice neke masne - 195-70-15

Share this post


Link to post
Share on other sites

stilo karavan samo u ovoj verziji:

cxca5303.jpg

Jedina mana je što ga je gotovo nemoguće naći, ja još plačem za jednim što je bio na prodaju u NS-u, tada nisam imao dovoljno keša, a kasnije ga nisam ni viđao više u oglasima.. :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojavi se s vremena na vreme po neki na oglasu i bude značajno skuplji od obične verzije, ali to bude baš retko.. Pravio se samo kao JTD i to 116,120,140 i 150ks i koliko sam uspeo da izguglam, mislim da nije višlji od standardne SW verzije...

EDIT: sad pregledah i Italijanske oglase, ispod 5.000 nema nijedan, ali svi su 2006 godište...

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje viši uživo, kao SUV. Rekao bih da ima najveći klirens od svih verzija Stildžana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam jednog taxi Uproad svaki dan i nije ništa višlji nego klasičan, nego je samo za nijansu širi.

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar na punta keca umesto 155/70/13" stavio 175/70/13'' (kao za Golfa 2) i time ga podigao 2 cm sve zbog toga sto svakodnevno ide u vocnjak koji je 10 km od asfalta. 5 km puta je dobar makadam a zatim blagi uspon po zemljanom putu gdje uglavnom prolaze traktori. Da napomenem to mu je jedini auto! Dakle za obilazak njiva i vocnjaka, vecernje izlaske i leti za put na more.

Dakle bilo koji auto sa mesnatim gumama zavrsava pricu za sve! da ponovim jos jednom Stilo karavan i mesnate gume!

Share this post


Link to post
Share on other sites

druga cifra kod dimenzija guma označava visinu, ali tako što je cifra koja piše u stvari procenat od širine. Zato se povećava i visina sa povećanje širine :) Ako grešim, isprav'te me :)

Što se tiče teme, punto, punto, punto!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...