Jump to content
FAS Goran
Vlajko1976

Ekonomičan auto za lošije puteve

Recommended Posts

Zdravo svima,

Kao sto se iz naslova (ne)vidi,treba mi auto koji moze da se koristi i kao porodican ,a i za posao.

Posto sam geometar,auto ponekad koristim i po (jako)losim putevima sa usponima i rupama.

Ekonomicnost je isto bitna stavka.

Za oko mi je zapala Multipla 1.9JTD,jer vidim da imate jako dobro misljenje o njoj,i ispunjava uslov kao porodican auto,a da li je dobar za "offroad" voznju?

Dobro,da se razumemo,necu ja njega voziti po oranicama,ali po losim neasfaltiranim putevima- to sigurno hocu!

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, i ja zaboravih najbitnije: budzet mi je oko 3500e.

Tako da bilo sta novo,ne dolazi u obzir,mada sam gledao i ove pande,fenomenalne su ali skupe za mene!

O puntu sam takodje razmisljao,i on ulazi u uzi izbor!

Hvala puno na brzim odgovorima!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam jednog lika sto je terao stila ali karavana, po kaldrmi, po nasutim putevima, po nekim "putevima" gde bi samo traktor prosao, kacio odozdo patos vise puta, gurao u gepek pragove sto idu ispod sina na pruzi, vukao drva, gradju, cement.....

Da auto ne lici vise na onaj stari, tacno je, ali da i dalje radi, ide i sluzi svrsi, i to je tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema vitlo, radi sve, van asfalta bila 50ak km, presla nesto malo, oko 30-40.000, caletov auto, on ga uzeo novog u arko milanovac, za selo, al medjutim kupio i traktor neki pa mu ovo ne treba...

kolko para nemam pojma, al verujem da je cena srazmerna stanju auta. Da ne lupam ali oko 5000.

Videcu da je uslikam pa da napravim oglas, neki dan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto nadji se sa Vlajkom malo se cenjkajte on zadovoljan ti zadovoljan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

za kolske puteve i makadam ti ne treba 4x4, svaki običan auto će tuda da prođe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo karavan sa "mesnatim" gumama i resio si sve probleme!

Inace za takve stvari a pogotovo nase puteve Dacia Sandero i pogotovo u verziji Stepway ali to izlazi iz financijskuh okvira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da dodam da je Multipla sjajan auto, ali da nije za kolske puteve i livade. Problem je što je široka, naseo bi ubrzo na neki kolotrag ili slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mora da bude porodican i da se tera po losim putevima, od Fiata, a da nije Panda 4x4 tesko da ce da nadje nesto. Mozda Sedici, ali je on mnogo iznad budzeta. Da sam na tvom mestu ja bih gledao Senica 4x4, imas ih za budzet kojim raspolazes....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Khm, Renault, pa još ubiven (za tu cifru teško da je dobar), neka fala. Neće Fiat biti bolji, sve zavisi naravno od primerka, ali moje mišljenje je da Fiat bije manje po džepu od Renaulta. Po informacijama koje imam, moj utisak je da su JTD motori daleko bolji od Renaultovih DCi, imaju mnogo manje problema sa diznama i turbinama. a lepo se čipuju :D Svi nešto pljuju italijane za elektroniku, e pa neka pitaju malo vlasnike Renaulta kako se provode (ne mislim na Twinga i starog Clia koji su solidni autići, ali i jednostavni), nego Megandžije, Lagundžije, Scenikdžije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preteče me sa odgovorom taj stari 4x4 scenic je katastrofa za održavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doblo i nije bas ekonomican,ali zavisi sta ti smatras pod tim,inace dobar je auto i nije los predlog!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam gledao Senic 4x4,ima jedan lik u gradu i prodaje ga za 3000e na ime kupca,sto se uklapa u budzet.

Ali mi jedan drug rece da su oni KATASTROFA po pitanju kvarova i cene delova,a ovom sto sam ja gledao je dusa izvadjena,kao i kod 90% "jeftinih"auta kod nas.

Ne pada mi na pamet da dam jos 3k za popravke.

Sada mi jedan predlaze Fiat Ideu,2005,1.3mjet,auto mi se svidja,razmak osovina je mali,nije puno nizak,dobar za porodicu,sta vi mislite?

Hvala vam puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš to, bolji auto za offroad vožnju od Nive teško da ćeš naći, a delovi su smešno jeftini, plus za takav auto ne moraš ni da se cimaš da li će neko da ga ogrebe, zakači i sl... E jedino što je pozadi komplikovano za sedenje jer ima baš malo mesta za noge.. Ima po oglasima i onih Hondi HR-V...

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdravo svima,

Kao sto se iz naslova (ne)vidi,treba mi auto koji moze da se koristi i kao porodican ,a i za posao.

Niva je sve drugo, samo ne porodican auto.

Vidis da bi covek i da lepo izgleda i da radi posao.2u1...

Punto,stilo sto neki predlagase ima da nasadi na prvi traktorski kolotrag.

Tesko ce to da bude i "tamo i vamo" i da radi posao i da gospodja bude zadovoljna i da ne kosta odrzavanje auta koga ces slomiti za godinu dana po tim seoskim putevima.

Radno-neki poly ili zastavica do 500 evra.

Paradno -sta naletis da je ocuvano za te pare koje ti ostaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...