Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
boki

Ukinuli Viber i WhatsApp za android

Recommended Posts

Dva najbolja servisa za besplatnu komunikaciju, "WhatsApp" i "Viber" više nisu dostupni u Srbiji

whatsappviber_1362588324_278293.jpg

Dva najbolja servisa za besplatnu komunikaciju, koji koristi na stotine Srba za besplatni razgovor sa rodbinom i prijateljima u inostranstvu, "WhatsApp" i "Viber" više nije moguće instalirati na vaš Android uređaj.

Korsinici svih mreža u Srbiji više nemaju pristup ovim aplikacijama i one su jednostavno nestale i "Play Store"-a.

Aplikacija "Viber"

Ova aplikacija je VoIP servis, odnosno "voice over IP", i potpuno je besplatno razgovarati preko ove apliikacije. Sve što je potrebno je da oba korisnika koja žele da razgovaraju imaju na svojim pametnim telefonima instaliranu ovu aplikaciju.

Aplikacija "WhatsApp"

Ovaj servis vam omogućava da šaljete različite sadržaje korisnicima koji takođe imaju ovu aplikaciju instaliranu na svom telefonu.

Ove dve aplikacije vam dakle omogućavaju da sa rođakom preko "grane" pričate i delite multimedijalni sadržaj potpuno besplatno.

Edited by Boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze. Google je malo preuređivao market i dosta aplikacija nije vidljivo za nas. Rješenje je korištenje vpn i promjene ip adrese na neku američku ili evropsku (na taj način se mogu i kupovati aplikacije na marketu) ili traženjem konkretne aplikacije na Google pretrazi i klikom na link koji za tu aplikaciju na marketu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica se da su operateri umesani u to sto nema ove dve aplikacije.

Mada se ne potresam jer znam uvek kako da nadjem i rucno instaliram,a oni sto kupe telefone za poziranje nek placu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje načini. Mislim ipak da je Google tu glavni krivac ali ne znam koji su motivi. Ako su operateri onda su se grdno za...li. Onda moraju da zabrane Skype, GTalk i ostale servise kojih je mnogo :)

Jedino što me nervira je to što moram da se lomatam da bih Googleu stavio pare u džep koristeći lažnu ip adresu da bih kupio neku aplikaciju.

I onda mi krivi za pirateriju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

warez-bb.org resava sve muke ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nisam primetio da mi bilo sta od te dve stvari ne funkcionise . . .

Funkcionišu one ali kada hoćeš da ih pronađeš u marketu ne pojavljuju se u rezultatima pretrage. Mi smo nabrojali ovde načine kako doći do pomenutih aplikacija ali to nisu novinari uradili i odmah izbije SKANDAL i ostale teorije zavjere :D

Inače o ovome se priča na drugim tech forumima već nedeljama unazad i sad kao Kurir, Telegraf i ostali otkrili toplu vodu :)

Evernote je još jedna aplikacija koja već duže vrijeme ne može da se nade na marketu kod nas regularnim putem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko može da mi pomogne, ali da mi malo plastičnije objasni šta da radim, pošto sam blagi duduk za neke stvari...

Istekao mi je WhatsApp, jutros sam hteo da ga reinstaliram, ali mi uvek na kraju ispiše "Insufficient Storage Available", iako u memoriji ima mesta. Čak sam još neke aplikacije izbrisao da bih dodao još slobodnog mesta, ali ne vredi.

Šta mi je činiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kucaj na google.com whatsapp.apk download i skini par verzija i probaj ih instalirati...mada ti to javlja zato sto nemas dovoljno prostora na telefonu za instalaciju vjerovatno...probaj restartovari tel i provjeriti prostor za instalaciju na telefonu


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deinstalirao sam update-ove sa nekih aplikacija i pojavilo mi se baš dosta slobodne memorije, tako da sam uspeo da instaliram WhatsApp. Hvala ti :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas opciju da applikaciju prebacis na karticu da ti neke aplikacije koje ne koristis cesto i koje su teze ne zauzimaju prostor telefona koji je odredjen za instalaciju


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...