Jump to content
FAS Goran
chikavili

Suzuki SX4 S-Cross

Recommended Posts

Cenovnik za novi Suzuki S-Cross u Srbiji

 

220321-suzuki s cross 2022 02.jpg

 

Kompanija Euro Sumar, uvoznik Suzukija za Srbiju, na svom sajtu objavljuje kompletan cenovnik za novu generaciju Suzukija S-Cross Hybrid. Po cenovniku, bazni Suzuki S-Cross Hybrid sa paketom opreme Comfort, 6-stepenim manuelnim menjačem i 2WD pogonom u Srbiji košta manje od 20.000 evra. Tačnije, njegova cena iznosi 19.990 evra.

 

suzuki s cross 2022 01.jpg

 

Kompletan cenovnik:

 

cenovnik s cross.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očekivano nerealno :) 

Prethodna generacija počinjala nešto sa 14-15k, koliko se sećam.

Ipak su svima otišle cene gore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kretala je ona pre redizajna od oko 11, pa su kod redizajna ukinuli prvi paket, pa je kretala od 13,5, a za 15200 je bio drugi odličan paket... Pa su došla poskupljenja, ukinuli još jedan paket, ukinuli 1.0 motor, uveli kobajagi hibrid i došlo do 18!;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

automarkethr.jpg AutoMarket.hr: Suzuki S-Cross

 

Novi Suzuki S-Cross osmišljen je za evropsko tržište, a tu se i proizvodi... ali se i po prvi put jedan Suzuki iz Evrope izvozi u Japan :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

emisijaSATyoutubelogonovi.jpg EmisijaSAT: 2022. Suzuki S-Cross 

 

SX4 S-Cross za 2022. godinu donosi brojne promene, a pre svega u izgledu - a po svemu sudeći postao je veoma ozbiljan. Pred vama je model za 2022. godinu:

 

 

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

parkers.jpg Parkers: Suzuki S-Cross

 

Pouzdani jeftini porodični SUV - tako bi Suzuki voleo da vidite ovaj njegov auto:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

marekdrives.jpg MarekDrives: 2022. Suzuki SX4 S-Cross

 

Suzuki SX4 S-Cross je sada u svojoj trećoj generaciji. Barem tako tvrdi Suzuki.

Ali, nemojte se iznenaditi ako vam ovaj SX4 S-Cross izgleda poznato. Prednji deo je po treći put novi (od 2013. kad je izašao na tržište), a i zadnja svetla su različita:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrelegume.jpg VreleGume: Suzuki SX4 S Cross Vs Hyundai Tucson

 

C-SUV postao je glavno bojište gde pobednik odnosi glavnu nagradu: novčanik kupca. Evo dva uspešna modela koji se bore za mesto u vašoj garaži:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav...

 

Svastika i pašenog, iz CG su i sada su ovde na odmoru, se baš nešto naložili na Suzuki S-Cross i pitaju mene za mišljenje:(; a ja jedva da nešto malo znam o Fiatu, kakav Suzuki crni...

Da li neko sa foruma to vozi?

Razmatraju kombinaciju sa pogonom na 2 točka, hibrid.....

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogrešno mesto za pitanje... Ja mislio da si se ponovio pa da odma' čestitam!   :)

 

Ja slabo poznajem taj 'novi' S-cross... Neko će već sigurno odgovoriti a admini će prebaciti temu gde treba.

Ima jedan prijatelj ali baš novog, prošlogodišnjeg valjda, sa automatskim menjačem i grdilom opreme... Baš je dobar, onako laički. Lepo se sedi, lepo se vozi, jbmlg, nema kod Suzukija nekih velikih poznatih problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niti sam vlasnik niti cu biti
Ali imam veoma dobro misljenje o Suzukiju, natocito S cross.

Imas na youtube Vrele gume su ga skoro testirale. Odi na spritmonitor, pogledaj mu potrosnju, krece se oko 5 do 6 L. Sto je za 130ks benzinac Odlicno. Naravno Hibrid.
Pogon na 2 tocka je po meni sasvim OK. Osim ako nisu u planini, ili idu cesto zavejanim putevima. U toj klasi od oko 4.3m duzine, SUV, S cross bi bio moj izbor.

Ima mane, losija plastika, losija zvucna izolacija, ali ako ga provozaju, i ako im je OK.... neka kupuju.

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

E'o ovako...

Pre par godina sam bio zagrejan da kupim S-cross, pa sam malo proučavao i odradio test vožnje.

Uglavnom, dosta se dobija za uloženo, iskreno ne znam koje su mu cene, ali verujem da je u donjem domu među SUVovima. 

Meni se svideo prostor, količina opreme i u nižim paketima, dizajn tadašnjeg modela (mnogima je bio odvratan, meni je bio ok, što ne mogu da kažem za ovaj najnoviji).

Ono na šta treba da budu spremni je lošija završna obrada i kvalitet plastike (u skladu sa cenom), malo kraći srdačni deo sedišta (kao i većina džapanezera), lošija zvučna izolacija (za prošli su bile žalbe i na zadnja vrata, konkretno vibracije od tablice!) i visoke cene održavanja (obavezno insistirati na planu održavanja, meni su poslali nakon 3 meseca) u ovlašćenim servisima. (Ne padati na promo priče prodavaca, recimo cena održavanja za tadašnji, najslabiji motor je bila 1.5 puta veća od cene održavanja Toyote Auris na 100.000 km).

U Hrvatskoj je ovaj model baš tražen i na jednom njihovom forumu ima dosta informacija! (Ne mogu da se setim kom)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, nebojsa zvezdara said:

hibrid

 

S-Cross je dostupan samo sa 1,4 MHEV ( blagim hibridom, na 48 Volti ).

Ima korektne WLTP deklaracije, pa deluje da je ekonomičan.

Čak i bazno ima korektnu opremu ( mada će u toj verziji neko možda zameriti manuelni klima uredjaj, plastični volan i/ili odsustvo parking sezora ).

Nešto mi je lagan za SUV vozilo od 430 cm, sa motorom sa 4 cilindra i MHEV tehlologijom ( počinje sa 1.195 kg ) ako imaš u vidu da npr. škoda fabija ( koja je kraća oko 20 cm ) sa motorom sa 4 cilindra ( koji nije MHEV ) može da prebaci i preko 1.300 kg.

Ali, to je Suzuki. Lim tanak, najtanji... Moja Suzuki Vitara (mk1 ) je imala klasičnu šasiju, 1,6 motor i 4WD pogon, pa je imala 980 kg :) Ali je i lim debljinom i čvrstinom više ličio na foliju sa konzervi gotovih jela "29 novembar" :)

 

 

Ali, generalno, mislim da je danas S-Cross dobra ponuda u toj klasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala mnogo svima....

 

Brate "moron", baš me nasmeja opasno sa poređenjem limarije sa folijom za gotova jela,...još, gde nađe "29. novembar", sećam se, ludilo...poređenje Ti je do kinder jaja...

 

Pročitaću ja ovo sve paši, bojim se da ne pobegne glavom bez obzira od tog modela,...još dodatno, mogu da zamislim after sales u CG (servisi, delovi, dostupnost...lupanje po ušima, a i šire:ph34r:).

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da kupe proverenu robu, koja nema prolem sa daljom prodajom, npr Audi Q3

Jes da ce platiti valjano tih 4.5m lima

Ali je postprodaja..... začas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bi bolji izbor bio Skoda recimo Kamiq 1,5 TSI 110 kW/150 ks DSG 

cena za Ambition 21.504 ili  za Style 24.156

Bolji auto i za odrzavanje i za prodaju i nije hibrid.

Suzuki mi je egzotika i za odrzavanje a bogami i za prodaju.

Edited by sokratbg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, nebojsa zvezdara said:

Hvala mnogo svima....

 

Brate "moron", baš me nasmeja opasno sa poređenjem limarije sa folijom za gotova jela,...još, gde nađe "29. novembar", sećam se, ludilo...poređenje Ti je do kinder jaja...

 

Pročitaću ja ovo sve paši, bojim se da ne pobegne glavom bez obzira od tog modela,...još dodatno, mogu da zamislim after sales u CG (servisi, delovi, dostupnost...lupanje po ušima, a i šire:ph34r:).

 

Nemoj da mu čitaš moj komentar, molim te, ne bih "da nosim čoveka na duši".

A, da su Japanci lahki kao perce, eto ti primer mog CRV-a, duži je oko 42 cm od mog 500L, a teži je po COC-u samo 111 kg ( 1.644 - 1.533 kg ).

Ta lakoća Suzukija ima i svoje velike prednosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala bas sto kazete za Q3. Videh jedan SLine 2.0tfsi 4x4 sa 110kkm. Zadrzao se na oglasima toliko da 2x izvrtim slike i odee 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nekog vremena @djomla i ja smo razgledali 500L-ove na jednom placu, a onda videli jednu Vitaru, istog godista, lepu ko lutka!

Meeejutim, kad smo seli unutra imali smo osecaj kao da smo iz Mecke seli u Stojadina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...