Jump to content
FAS Goran
luther

Punto mk.2 - neujednačena brzina rada žmigavaca

Recommended Posts

Ukoliko pritisnem kocnicu dok je uljucen desni migavac, on iz normalnog rada predje u ubrzani. :question:

Kod nekih auta migavac ubrzano radi kad neka od sijalica na migavcima rikne. Medjutim, ovde je sve ok, rade sva tri, zadnji, bocni i prednji i rade normalno dok ne pritisnem kocnicu, a tad ubrza skoro duplo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini zadnju desnu svetlosnu grupu, proveri i očisti kontakte u buksni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

masa te zeza 100posto,imas dva resenja ili da dovedes novu masu direktno na plocu gde su sijalice ili ako niko pre nije cackao oko toga,kad skines stop lampu na onom belom dzeku videces da je jedan malo tamniji(nagoreo) i da se "rasirio".Uzmi tanki srafciger i malo sppoj kontakte i ubodi ga ponovo na lampu i radice.Prvo resenje ti je dugorocno i po mom misljenju bolje.Nadam se da sam pomogao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam sličan problem sa desnim migavcem (levi je ok)..Krene normalno da blinka,pa ubrza,pa opet vrati na normalu..Pozadi kad izađem iz kola i gledam,ne treperi samo migavac,već se bukvalno "preliva" treperenje sa migavca na štop svetlo i nazad..Isto i kad upalim sva 4 u kabini se čuje kao da normalno radi po zvuku,a kad gledam spolja,opet ova varijanta,svetli sve živo naizmenično..Pri tom,opet,levi migavac je ok..Razlika u odnosnu na prvi post je što se to ubrzavanje ne dešava kad stiskam kočnicu i sl,već pri prostom pomeranju ručice migavca..

Ako je masa,koliko to može da košta da se popravi kod električara,bar orijentaciono?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milos1976 to možeš i sam da očistiš. Skini tu štop lampu koja ti pravi problem, vidi da li je uhvatila korozija pa malim parčetom šmirgle to očišti i isprskaj nekim kontakt sprejom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, Axic said:

@Milos1976 to možeš i sam da očistiš. Skini tu štop lampu koja ti pravi problem, vidi da li je uhvatila korozija pa malim parčetom šmirgle to očišti i isprskaj nekim kontakt sprejom.

Ako je samo do skidanja štop lampe i čišćenja mogu, stekao sam utisak da je nešto komplikovanije, obzirom da mi telefonom rekoše u jednom servisu da je "glupost od par hiljada".. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno je masa u pitanju, moguce da je nagorela neka buksna u dzeku, sve to mozes i sam da sredis, a to od par hiljada moze biti ako je problem otisao dalje na bodi kompjuter....
Svakako prvo probaj da resis problem u samom dzeku od stop svetla.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 20.3.2019. at 8:41 PM, Axic said:

 

 

Svratih do Vulca u Tvorničkoj za gume i usput spomenuh ovaj problem..Dečko uze, skinu štopaljku, čačnu i kao da ništa nije bilo..A bila je masa def..Cena?300 din..B) 

Eto, ne mora da bude par hiljada..

Pri tom ljubazni,predusretljivi,baš sam se prijatno iznenadio..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Identičan problem, od nedavno se pojavio, samo desava se kad upalim lijevi zmigavac i pritisnem kocnicu krene ubrzano da radi, cim pustim kocnicu radi normalno. Desni ne pravi problem. Moracu znaci da skinem lijevu stopku i da ocistim kontakte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...