Jump to content
FAS Goran
Rile_bg

Fiat Punto Sporting 1.2 16v

Recommended Posts

update:zamenjen semering i manzetna na poluosovini,kao i ulje u menjacu,sipano je xeon ulje u kolibrioil-u,najstrasnije je to sto ja nisam ni imao ulja u menjacu (cca400ml) i sva sreca sto menjac nije uopste ostecen,sad jos kociono ulje da se zameni :D inace u ovom servisu drze marley ulja koja su extra,drugar je uradio mali servis kod njih (suzuki sx4 sedan) i prezadovoljan je,potrosnja je opala za skoro litar a auto ide recimo 20% bolje,preporuka da se tamo menja ulje

Edited by Rile_bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

juce sam isao na mali izlet sa porodicom na manastira gornjak,tako da je to bio prvi malo veci test za sportinga (ja+3osobe),isao sam sporednim putevima,ne auto-putem,voznja izmedju 80-120 u zavisnosti od samog puta,nije imao problema sa lezanjem na putu,kao ni sa preticanjem (sto sam se veoma izmenadio,jako je bezbedan za takve poduhvate) potrosnja sa povremeno ukljucenom klimom je oko 5,5l,po bordu je bilo oko 19,8km/l tako da sam zadovoljan. kad su prozori otvoreni ja brzini od preko 100km/h je dosta bucan,kad se zatvore jako prijatna voznja.auto je ispunio sva moja ocekivanja. sto se tice samog mesta,jako je mirno i jako lepo sredjeno,sam manastir ima jako lepu pricu (koga zanima neka nadje na netu :D ) a pored manastira je reka mlava koja je neverovatno cista i nedaleko od manastira je poznat izvor vode koji leci bubrege :D

 

DSCF3827.jpg

DSCF3830.jpg

DSCF3831.jpg

DSCF3832.jpg

DSCF3833.jpg

DSCF3834.jpg

DSCF3839.jpg

DSCF3840.jpg

DSCF3841.jpg

DSCF3842.jpg

DSCF3843.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

update:promenjeno kociono ulje,sad idemo na xenone :D inace gazio sam ga 165km/h i iznenadio sam se koliko je stabilan na toj brzini :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo se radilo na kolima,nisu mi radile prve tri brzine ventilatora ventilacije,uz pomoc foruma problem je resen,na kraju je ispalo da su samo kontanti oksidirali i kad sam bio vec tu promenio sam polen filter :D sad u januaru ide registracija i mali servis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kacket je fabricki,pricvrscen je sa dva srafa koja prolaze kroz staklo. kad sam kupovao auto,trazio sam da bude maximalno fabricki jer obicno kad se tako nesto dodaje ne ispadne bas kao fabrika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je fabricki bez spojlera, i lajsni. Ne znam kako je to fabrika pravila, neki imaju sve, neki samo lajsne a neki nista a svi su sportig,verovatno je trebalo doplatiti za to. Ja sam hteo da stavim kacket ali posto nemam rupe na staklu od toga nema nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super ti je punto, mnogo je lep :thumbup:  kako si ti zadovoljan sa njim? hteo sam ja da uzmem tog punta pre godinu dana ali nisam nasao dobrog, svima se razlikovala boja nekog dela od celih kola, svi su bili lupani a neki su i ostali krivi... al znam da kad sam ga probao da sam se odusevio kako ide, mali je motor al auto stvarno ide dosta lepo za svoju kubikazu  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

za sad sam prezadovoljan,ide kao blesav,trosi kao i svaki drugi (sve sto mu sipas) mala registracija,u principu sve sto sam ocekivao to sam i dobio :D ali ima jos par stvari koje treba da mu doteram,ali to posle malog servisa na prolece (xenoni) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, sve u svemu taj auto je dosta isplatljiv, nije skupo nista a mnogo dobro ide, po meni je to super auto i zao mi je sto nisam nasao dobro kad sam hteo da ga kupim  :(  xenoni ima da mu legnu extra, al dobro, malo po malo pa ce auto da izgleda jos bolje  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste,dosta su cukani ili im je vec dusa izvadjena,tesko se nalazi valjan primerak,ja sam za ovaj moj cekao vise od godinu dana i kad sam odustao od gledanja ulete ovaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se sećam skup je bio taj tvoj, ali stvarno boljeg Sportinga u to vreme nije ni bilo na oglasima.. Lepo ga održavaš, to je najbitnije :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

paaaa i nije bio skup :D bio je placen 2500e,ali prethodni vlasnik ga je platio 2300,mesec ipo dana pre nego sto sam ga ja uzeo od njega (neka porodica je dedi kupila auto,tebao mu da preveze unuka od vrtica do kuce i sgvatio da mu ne odgovara) auto sam dobio registrovan,sa uradjenim servisima,novim zimskim gumama+pirelli p6000 letnjim,novim svecicama,akumulatorom i prednjim plocicama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si primetio neku razliku prilikom saltanja posle zamene ulja u menjacu?

 

I koliko je izasao ceo poduhvat sa zamenom manzetne i semeringa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam,malo lakse je ulazio ulazio u brzine,a koliko me je izaslo,zaboravio sam. radio sam zamenu ulja u kolibrioil-u,rade iskljucivo sa marley uljima koja su savrsena,ako se uzme ulje kod njih,zamena je gratis. a zamena semeringa je 1600,600 semering i 1000 zamena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...