Jump to content
FAS Goran
Rile_bg

Fiat Punto Sporting 1.2 16v

Recommended Posts

Sad jeste, pola stepena su bezali tockovi. Takodje pregledan trap,nema da mrdne.

Edited by Rile_bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update:

Stavljene zimske gume, uzete Lassa Snoways 3 185 55 r15. Uradjen je i redovan servis opet isto sipano marly black gold carat 10w40 i hengst filteri. Sledece je u planu veliki servis koji ce biti uradjen kod Gorana na Altini.

 

 Sava S3+ idu na oglase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1300din/l. Jedino mogu da uporedim sa seleniom 20k koju sam imao prvi mali servis od kako je kod mene. Tisi je auto kad je hladan i krace je ono cekicanje kad je napolje niska temperatura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali kod Rileta ne valja jer je njegovo ulje crno kao noć u samoj ambalaži. :D

 

 Šalu na stranu ali kad bi neko gledao Riletovog Punta da kupi i video na šipci crno ulje kao ugalj rekao bi "Pa ovaj motor je katastrofa, ko zna koji fuš ovaj sipa i koliko mu ulja auto troši." Evo ja prvi kad sam video nije mi bilo jasno ali mi je @Rile_bg objasnio, mada i sama cena po litru govori da nije neka prevara i zajebancija.

 

EDIT: Zaboravih da te pitam, jel potrošnja ulja standardno oko 200-300 grama posle 5-6.000 km? 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je izuzetno ulje s kojim i ja imam samo pozitivna iskustva. Sipamo ga u sva naša vozila u porodici.  :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic pa tako,dodje na malo iznad pola sipke na oko 6-7000 pa dolijem do vrha i to je to. Sto se tice cene obicno marly 10w40 ulje ima skoro istu cenu kao motul 6100 10w40

Edited by Rile_bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte gubiti iz vida da ovo ulje ne mora i ne treba da se menja na 10.000, u sarvisu kažu komotno između 15.000 i 20.000 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Seleniu koju sam sipao pre Marly ulja menjao 9 ili 10 hiljada a bila je sintetika. Prosto nisam imao poverenja u naše uvoznike... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vecina nas menja tako, ja menjam na 10 hkm max i polu sintetiku i sintetiku ali to na svoju ruku :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puntic je danas registrovan po 5x od kako je kod mene ( 6ta godina kako se druzimo ). Sve je proslo bez problema sem sto sam morao da skinem xenone :( vraceno je sve na fabriku tako da su sad "lepe" zute sijalice. Kad sam bio kod elektricara ( da skine xenone ) proverio je i napon punjenja akumulaotora i bio je 14.1V ali se + klema dosta grejala i odmah posle srafa na + klemi je pokazivalo nesto ispod 13V ( ~ 12,9-13V ), tako da su zamenjene obe kleme + i - i sad pokazuje svugde 14,1V.

Sledece sto je u planu je veliki servis. Inace Lassa gume se bas dobro pokazuju na snegu, bolje nego Sava S3+ ali Lassa prilikom kretanja hoce da prokliza sto nije bio slucaj kod Save.

20190111_160120.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi mogao da prođeš sa maglenkama kao kratkim svetlima pošto su ionako u farovima?  Eventualno da si skinuo xenone pre tehničkog pa posle vratio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne verujem, jer oni kontrolišu auto u celosti. Što se tiče vraćanja, videćemo, tu su :D mada kaže lik na tehničkom da su poceli da panduri trkeljišu i da skidaju tablike za vanredni tehnički. Da vidim sta se desava oko toga, ako je slagao lako cu vratiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na Vidikovcu na tehničkom rekao upali maglenke i poziciju, ja to slikam i ne moraš da skidaš xenone. Ionako niko ne može da provali da li su kratka ili maglenke, sreća pa su tako lepo smeštene jedno pored drugog. :)

 

EDIT: Menjaj tehnički, barem ih u BG imaš koliko voliš plus u temi  kolege pišu gde je lakše da se prođe a gde smaraju i traže iglu u plastu sena za automobile od skoro 20 godina.

 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeste, videćemo još, lako se vraćaju. Mada bi voleo da uporedim neke Night breaker ili slične sa xenonima 4300k da vidim koja je razlika u temperaturi boje, jer su kod mene gotovo pa skorz beli ili da nadjem negde toplije sijalice za xenon, ispod 4300k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skupa rabota taj night breaker a traje smešno malo. Za xenone znaš i sam da ih od ugradnje nisi ni pogledao jer znaš da će uvek raditi, eventualno da pređe u ljubičasti spektar kad sijalica pokaže znake istrošenosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...