Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
beli_Punto

Fiat Punto mk.2 1.9D - počeo da zviždi

Recommended Posts

Nije mi jasno kako to manzetna zvizdi, mislim nisam to video ni cuo do sada a svasta sam se nagledao i namenjao.. :D Valjda bi trebalo uvek da zvizdi ako je do nje? Ja sumnjam na lagere na alternatoru (ako se ispostavi da nije do manzetni), a ulje u menjacu zameni svakako ako si pri parama, nije skupo, lako se menja a puno znaci jer i ko zna kada je pre menjano i da li je uopste..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa do velikog servisa nikad nisam cuo taj zvuk, pokusacu to pa ako nije idem dalje, onda cemo da pogledamo alternator, inace ulje nisam skroz ispustao, samo sam ga dolio pre vise od godinu dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvizde manzetne... Ccc sta sve necu da cujem u poslednje vreme...

Odok da popijem pivo od muke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tipujem na vodenu pumpu ona oce da zvizdi alternator susti...

Ps.

Prethodni post sam napisao dok sam bio u potrazi za pivom... Pa nisam dobro procítao simptome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja ukapirao da si mislio da manzetne zvizde :D. Ne ciljam na pumpu jer je taze zamenjena, sto naravno ne znaci da ne moze da bude ona, ali mi logicki dodje da je do alternatora. Moze da zvizdi, sto da ne, lager ko lager, prvo susti, pa svira, pa zvizdi, pa zalepi :D. Mozda i kais nije lepo upao u kanale, nije u osi, mozda je nekako i pretegnut, mozda je i roler, a mozda Beli nece moci da spava veceras ako se raspisemo :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto me nesto brine da ne spavam :D da vidis, sve sto se pokvari moze da se popravi, jedini problem je sto sam svakog vikenda negde dalje od kuce, pa ne bi da me razocara negde oko Jagodine npr, zato pokusavam da resim problem.

Jel moze alternator da se skine i da se proveri, otvori, sredi ...

kolega, kako se nisam toga setio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alternator bas dugo susth pa tek kad popizdi skroz onda pocne da zvizdi dok je kod vodene pumpe drugacije ona odma popizdi...

U ostalom Beli stetoskop u ruke pa slusaj gde zvizducka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moras da skidas alt., kada primetis da pocne da zvizdi ti otkaci pk kais i videces da li ce prestati zvuk, ako svira i dalje onda se okreces na druge "mobilne komponente" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A iz kog razloga da otkacinje pk kais kad moze sve da cuje koristeci drsku od metle...

Objasnite Belom na koji nacin da upotrebi drsku od metle a da ne pocini sexualni delikt...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lakse mi da mu tako objasnim nego da pisem o drskama od metle i duzim srafcigerima i o polozajima na uvu :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, stare majstorske fore :D

bolje uzmite bakarnu cev, bolje prenosi zvuk-vibraciju, a beli brate imas u delmaxu mehanicarski stetoskop-pa osluskuj kao pravi! :D

Tek sad videh gusarov post od 22:22 u vezi stetoskopa.....

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gusar vidim ima podosta licnog iskustva sa metlama i drskama, srafcigerima i ostalim seksualnim, pardon automehanicarskim alatkama, pa ovde leci frustracije i deli savete :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ee blago se vama,kad toliko pisete,ma nemam vremena ni da se prekrstim,kod mene obratno ja zvizdim,a auto samo prede,nema ni on vremena da se kvari

pa jel ste resili zbog cega pisti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...