Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
beli_Punto

Fiat Punto mk.2 1.9D - počeo da zviždi

Recommended Posts

juce sam presao oko 250km i popodne kad sam krenuo za beograd primetio sam na jednoj blagoj uzbrdici pri brzini od oko 80km/h da je auto poceo da zvizdi, kad pustim gas zvizdanje se ne cuje, ali kad stisnem gas cuje se opet, vratim ga u 3, prvo se nije culo nista, a posle se opet pojavilo zvizdanje. stigli smo u beograd, pricao sam sa drugarom sta to moze da bude, ali ne zna ni on. u povratku sam opet cuo zvizdanje, ali stigli smo do smedereva bez problema.

u cetvrtak sam radio veliki servis pa me brine da nije nesto povezano sa tim ili je mozda problem set kvacila, jer znam da slican zvuk dolazi iz druk lezaja kad se stisne kvacilo?

jos jedna stvar koja me muci ja da nije slucajno povezano sa antifrizom jer nisam sipao novi vec vratio ovaj stari, pa cu da i njega zamenim cim skupim pare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da bude svasta... A moze da bude nista...

Da li je zvuk prisutan na leru prilikom turiranja ili samo dok je vozilo u pokretu... Pritisnuto kvacilo ili ne? Digni haubu i iz turiraj motor i odredi odakle dolazi zvuk...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nisi radio veliki servis pomislio bi da je spaner,tako je meni bilo...zvizdao je izmedju 800 i 1000 obrtaja,cim predje hiljadu ne zvizdi vise. Ako je druk onda kada pritisnes kvacilo ne cuje se toliko krljanje,landaranje ili kako vec da opisem,a kada pustis kvacilo cuje se. Sto kaze gusar otvori haubu pa neka neko stiska gas lagano ka visim obrtajima a ti slusaj i gledaj sta i gde se cuje.

Edited by Dr. Tuborg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako babe zvizde pred smrt :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

probao sam sa turiranjem malo pre, ali se ne cuje nista, danas sam vozio auto i ne cuje se da zvizdi

ovo za babe jel proverena informacija ili me zezas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zezam se, da te malo opustim :)

Verovatno neko crevo zvizdi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

opusten sam ja, samo mi je bila frka da ne stanem negde u beogradu, ko da placa slep...

provericu creva posle, nadam se da nije nista ozbiljno...

@tuborg na koji spaner mislis, da skocim do majstora da proverimo na oko, da se ne desi nesto kad krenem na put opet...

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri sve spanere,ne znam koliko ih kod tebe ima. Uglavnom proveri sve sto je okruglo i vrti ga kais. Mozda je neki felerican fabricki,nema veze sto je nov. A mozda ih nisi razradio jer su novi,ko zna. Vozi par dana pa vidi oce li opet da bude zvizduk u 8.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio kod majstora, probali svasta da radimo, gledali creva, slusali motor u mestu, provozali se i punto zacutao, nece da zvizdi, primetio je da je problem oko nekih manzetni problem, pa da curi ulje iz menjaca, pa savetuje da kupim ulje i da dolijemo i valjda treba da se zamene te manzetne ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Digni opet auto na klocne, pa ga produvaj na 4500rpm 10ak minuta, mozda pomogne :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima da njisti punto sve u šesne's :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mijailovic, mislis na neki lezaj na alternatoru? Videcu da kupim ulje i da dolijem u menjac, da pogledam oko tih manzetni gde curi pa da ga sredim ...

@ FantomX bas si mi ulepsao danasnji dan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blagodarim, drzimo raspolozenje na nivou :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ok uvek bi se nasao neko, ali ne volim da ga ostavljam negde usput, ujutru bi nasao auto bez felni, panduri bi ih skinuli garantovano, kad god krenem u bg zaustavljaju me i pretresaju i pricaju o felnama ... da nisi i ti juce isao na slaninijadu u kacarevo :D

pogledaj desno dugo svetlo, ucinilo mi se da ti ne radi juce

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se vratim malo na temu, majstor kaze da je do menjaca, tj do manzetni, jel moze neko da mi kaze kako izgledaju te manzetne, koliko kostaju i gde mogu da ih nadjem, jer kad sam pitao u jednoj radnji covek me pogledao u fazonu "na kojim si ti drogama" i rekao da nema, majstor kaze da mora da se zamene te manzetne, da se proveri ulje u menjacu i da se dolije ako treba, eventualno zameni ulje

Share this post


Link to post
Share on other sites

broj 4................................................broj 11

punto_1.png punto_2.png

punto_3.png

punto.jpg

trebao bi da bude ovaj kat. br. 46 307 029 ali proveri.

punto_4.png punto_5.png

http://www.ap-sport....D402%26page%3D5

http://www.autoparto...6307029pvv.html

Odavde vadim:

https://www.fiatdaly...0/M1,M5,M6/0/GS

https://www.fiatdaly...and-axle-shafts

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj ga odozdo, imas dve manzetne do menjaca, na svakoj poluosovini po jednu. Imas jos dve na homokinetickim zglobovima tj. na drugom kraju poluosovina ali ti sada o njima nije rec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...