Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
beli_Punto

Fiat Punto mk.2 1.9D - počeo da zviždi

Recommended Posts

Ja problem jos uvek nisam resio i pre neki dan sam cuo na uzbrdici blagoj da svirka, drugar koji je bio samnom u autu kaze brate cuje se turbina, nema sta drugo, ja kad sam poceo da se smejem, umalo da se slupamo, kazem ja njemu nije turbina on kaze jeste 100% ... ubedim ja njega nekako da nemam turbinu, a on covek ne veruje, kaze kako to dizel nema turbinu :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nisi ni znao da imas turbinu :harhar: ona se pali samo na uzbrdicima,

ma ko zna sta pisti,mozda samo vazduh struji,meni eto na 100 na sat gume se cuju samo tako,bruje,mnogo lose,a i dotrajale skroz,jedve cekam prvi april da metnem letnje

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre će tetka da zateže.

Kakav ti to teča kad neće da te čeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg odem ja u radionicu kod njega, tamo neki radnik i ne zna da smo familija kaze on meni 50e, ja kazem gde ti je gazda aj zovi ga, ovaj dodje i kaze 4000 za tebe

cekao bi on, ali necu ja da budem duzan ... nekako mi lakse da kupim za pare nego da znam da dugujem pare, pa makar bio i teca to ...

necu posle tetka da ispasta grehe :D

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

cisto jedna ideja: 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=49763

 

Pogledaj ovu temu, i prvi snimak, pa vidi da li tako zvizdi :)

Naravno, nije tako zvizdao od pocetka, ispocetka je i on stidljivo, ponekad po malo zvizne... ali posle 3 nedelje je doslo do ovog nivoa :)

Edited by nsgaghy

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jok ovako da radi samo bi ga u Dunav spustio, pa nek zvizdi bugarima dole ... sad se i ne cuje da zvizdi, i zvuk nikad nije bio ovakav, ovo je kao da nesto cvili dok je kod mene bas zvizdanje bilo u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sad je zvizdao, sad je poceo da skripi ... kad sam upalio auto, pojacao ventilator da odmagli soferku i krenuo pocelo je nesto da skripi i to toliko gadno da su se ljudi okretali i da ni sam nisam mogao da ga podnesem, prestalo je i nastavim sa voznjom, ali na semaforu kad sam stisnuo kvacilo, opet isti zvuk, trajalo je jos par sekundi i onda se vise nije culo skripanje ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta bese bi sa kvacilom, jel si menjao?

Послато са GT-I9070 користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo.

 

Meni se do sada 2 puta desilo to zvizdanje na kolima.Jednom prosle zime,jednom danas.Posto sam juce po onoj mrtvoj kisi dosao sa puta.Danas upalim auto i pocne da zavija,bukvalno.Prvi prvi put kad mi se to desilo,upao sam u jednu rupu,ali je napolju bio minus.Pocelo je da se cuje to zvizdanje i ja kao ajde da proverim caskom punjenje na akumulatoru,kad ono 12v.Ja odem do elektricara,tamo ispitivali 10-ak minuta i posle toga,nista.Prestalo zujanje,alternator puni preko 14,haos.Majtor nije mogao da veruje,a ni ja.

 

Tad je bila zima,pa mu je duze trebalo da se osusi,a danas je toplo,pa je posle 30 sekundi prestao da zvizdi.Ja jedino mislim,ali sam i siguran da je to zato sto se alternator pokvasio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...