Jump to content
FAS Goran
ljupko74

Lancia Lybra - brisači stanu na pola šoferke / ne rade u svim brzinama / podešavanje brisača

Recommended Posts

onako,mora da se skine volan,spulna,plastike okolo....javi se ako bude trebao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak bolje to mehanicar da odradi.E da ako mozes da mi pomognes,postavio sam temu,ali nema nikoga na odgovori.Bord uopste ne pokazuje dobro trenutnu brzinu,ni trenutnu potrosnju kao i prosecnu brzinu i prosecnu potrosnju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi polozaj-brzina na brisacima je automatska tj na senzor za kisu ako ga imas. Rotiranjem rucice povecavas osetljivost-reakciju senzora i obicno time povecavas frekvenciju rada brisaca. Brisaci na senzor ne rade bas idealno i svakako ne u pravilnim vremenskim intervalima. Mozda je tu problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idem 80kmh i za trenutnu brzinu pise 20


Nemam senzor za kisu.Verovatno da je do ablendera.Sumnjao sam u motorcic brisaca,mada problem i sa zmigavcima mi sve vise govori da je do ablendera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce stali skroz brisaci na putu za Pancevo.Posumnjao sam na motor brisaca,odem kod majstora kad ono mudul brisaca,namesteno sve i sada super radi.Popravka sa delom nesto vise od 20e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se javim i ja sa problemo brisaca, nemam sensor ,nego klasika .
Prvo paljenje auta probam brisace oni odrade jedan ciklus i to je to.Posle toga nece ni jedna brzina,pumpica radi ,motor brisaca je marke DENSO.Kada auto ugasen posle pola sata palim auto opet brisaci odrade ciklus i stanu, desavalo se da posle stajanja automobila startujem  motor ukljucim brisace iskljucim ali oni rade iako sam ja na rucici iskljucio, rade sve dok ne iskljucim auto .posle toga dam kontakt oni ne rade, ako sam ugasio auto a brisaci ostali na pola soferke kada ponovo dam kontakt oni se ne vrate gde treba nego ostanu tu na pola soferke , sve dok ne prorade do sledeceg odmaranja auta .Razmisljao sam da je ablender kada ostanu na pola soferke oni bi trebali da se vrate u pocetni polozaj nakon davanja kontakta.Da li ima neko predstavu o cemu se radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene su zezali slicno kao tebe, upalim auto a brisaci ne rade a ni pumpica takodje, prorade posle 7, 17, 27 min, voznje, rada u leru, uz konstantno drndanje rucice ablendera, a desavalo se i da ne prorade uopste po paljenju kola. Oterao sam tu kod nekog elektricara kod mene, sumnjalo se na modul (centralu) brisaca - nije bilo do toga, a sve oko nje rasturio, uglavnom cimao, gledao i na kraju ustanovio da imam problem sa "doznom" (tako je nazvao onaj deo ispod volana, gde kacis dijagnostiku i gde ide ona gomila osiguraca), ima neki prekid, struja je dolazila do osiguraca ali nije isla od njega ka ablenderu, a kako je meni trebao auto i bilo je pred sam Uskrs, to mi je nekako prevezao (stavio osigurac naravno) i sad radi bez problema, ali nije fabricki reseno, e sad samo da ja nadjem vremena i da uzmem drugu doznu pa da se to fabricki popravi, t.j, da bude ko kad je izasao iz fabrike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni pumpica radi,evo jutros upalim auto rade brisaci ,proveravao sam ih nekih 10ak minuta radili ,posle toga ni da maknu.

Послато са LG-D373 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo auto na suncu nekoliko sati, startujem motor probam brisace rade ,sve normalno,sve brzine.Juce sam rasturao sve ispod soferke da vidim da nema neka voda.Otvarao modul za brisace u njemu imaju dva releja proverio sam ih oke su.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva dana su brisaci radili ,dok je bilo toplo i evo malo pre 10 stepeni temparatura i ne rade.Juce sam rasturao motorce,odvojio ga od drzaca na dva srafa,imbus 4 kljuc.otvorio motoric ali sve oke ,probao ga oke je.Moram sutra da rasturim onaj sklop gde je zupcanik i da vidim sta se tu dešava.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem taj iz naslova.Tipa rade odredjeno vreme lepo stamu na pola soferke i posle 5sekundi nastave. Jel greska u stampanoj ploci ili to tako treba?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može biti i do motora brisača. 

Najpre bih proverio sa centralom brisača koja se nalazi ispod plastike ispred šoferšajbne. Najlakše i najjednostavnije je da odeš na neki otpad i na licu mesta probaš prvo sa drugom centralom pa ako nije do nje da nakačiš na prazno motor drugi i probaš. Tako sam ja uradio. Bilo je do motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš zato što ne znaš šta je uradi kako sam ti rekao. I platiš deo na licu mesta koji je crkao i ćao. 

Kod mene je nekad radilo kako treba sve a nekada nije. Bio je motor u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcu posle praznika pa cu javiti.Pre 2 meseca odem kod lektricara skinem stampanu plocu preletuje sve kontakte i radilo je mesec dana kako radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav imam problem sa brisacima kojima je nultni polozaj na sred soferke?:)

kad se pokrenu prvo idu dole pa odrade sta si ima dao zadatak... ima li leka da se vrate u svo vodoravni polozaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko neki servis, elektricara u Beogradu koji je doktorirao brisace na Lybri? 

Meni sad ne rade kako trebaju, osim kada ručicu podignem na gore, ručno. Rade u 3. brzini, ako i guram od sebe ručicu kada je spuštam dole. A radili su, pa nisu... mislio sam da je do akumulatora, u međuvremenu je aku zamenjen, ali nakon toga opet ne rade... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Koleq3 ima leka. Pretpostavljam da je slično kao na Marei. Čini mi se da je samo motorić preskočio.

Otvori ispred šoferke gde se nalaze makaze, skini ih sa motorića i onda vrati tako da se brisač kreće od normalnog položaja. Malo je zezanje da se natera na 0, da brisač ne ode koji cm dole od početnog položaja. Kada otvoriš plastiku gde se nalaze makaze i skineš makaze biće jasnije :)

 

@zokibubu ja mogu da preporučim Darka iz Resnika, on radi u servisu Vićentijević. Momak rešava veliki broj problema nevezano za marku auta. Ali gledaj baš da ti Darko radi auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...