Jump to content
FAS Goran
n0va

Pročistiti motor malo ''jačom'' vožnjom?

Recommended Posts

broj_obrtaja_1.jpg

Marko ti i Beli Punto najluđi na ovome forumu. :smoke:

Kad vidim tuđe žene kako čupaju šalt heble, samo mogu da zamislim količinu strasti i BOLA u krevetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ti definitivno ne gine malo žustrija gradska vožnja - ne mislim da "divljaš", nego da stepene menjaš na 2,5-3000 obrtaja. I npr, ako je ograničenje po gradu 50 km/h, onda ne voziš u četvrtom stepenu na 1500 obrtaja nego u trećem ali na 2-2,500 obrtaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivan.ik hvala na pohvalama i komplimentima :harhar:

ja kad nisam u mogucnosti da izadjem na auto put, a lokalne rupe izbegavam zbog ono malo asfalta oko njih, dignem prednji deo punta na klocne i tako ga poteram u visoke obrtaje, drzim na ga na 4500 10-ak minuta i posle spustim auto i miran sam neko vreme :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam se zezao, nemoj neko da me shvati ozbiljno moze da se desi svasta, znam neke likove koji su nocu u garazi snimili auto kako "ide" preko 200, a nisu skinuli tockove, pa je pukla guma otkinula krilo i polomila neke stvari po garazi ... cisto da ne bude posle beli_Punto radio, pa mogu i ja ... !

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, Beli,da ne zivis mozda u ulici ciji naziv ima veze sa nekim sokolovima ii tako nesto? Spaja Vucacku put i Revolucije. Mislim da sam video tvog Punta u mom komsiluku, pa rekoh da se klonim tvoje ulice ako nesto bude ekplodiravalo!!!! :laughing:

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne zivim ja sam na Kolarskom kod pumpe, znam na kog mislis, druzili smo se nekad, on radi na opelovom otpadu, tezak prevarant, kloni se njega u svakom slucaju, a gde ti zivis ... nekad sam i ja ziveo u tom kraju, pre 6-7 godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

PRODUVAVANJE motora je jedna retka srpska disciplina koja odnosi mnogo goriva (i para) i donosi veliku veovatnoću kazne od strane policije. Uz to, mnogi je Srbin izginuo na Ibarskoj magistrali produvavajući svoj motor.

Šta se dobija tim famoznim PRODUVAVANJEM ?! Ništa.

Svako ko tvrdi suprotno, morao bi da konkretno pokaže i dokaže kako je to uspeo da opravi dizne, ventile, karike, trap, elektroniku ili podizače prozora produvavanjem.

Pročitao sam ukupnu tehničku dokumentaciju moju Lybru, i nisam video ni jedan jedini kvar ili simptom koji se može opraviti produvavanjem. Možda je za Puntiće ili za Stila drugačije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ee, drago mi je da si dalje od mene zbog explodiranja i sto nisi prevarant kao ovaj sto radi tu na tom otpadu. :laughing: Ja sam u ulici koja ide pravo od nove skole. Inace je corsokak. U toj ulici ima jedan otpad za Mecke 124 i E klase. Blicni kad vidis SD 027 VN. Ti bese imas YO na kraju reg?

I ja sam definitivno zalutao ovde jer benzicima ne treba produvavanje toliko kao dizelima.Jedino gde sam stavrno cuo da treba je kod HDI motora sa FAp filterom. Tu valjda visa temperatura izduva i neki aditiv sprze garez u tom filteru. Zato od problema sa tim FAp filterom kubure makine koje ne izbijaju iz grada. Palim odavle :scooter:

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ti definitivno ne gine malo žustrija gradska vožnja - ne mislim da "divljaš", nego da stepene menjaš na 2,5-3000 obrtaja. I npr, ako je ograničenje po gradu 50 km/h, onda ne voziš u četvrtom stepenu na 1500 obrtaja nego u trećem ali na 2-2,500 obrtaja.

Pa na koliko obrtaja vi saltate brzine? Ja vozim kola najnormalnije bez divljanja i brzine menjam izmedju 2500-3000. Prva mi je otprilike 2700 ostale kako kad ali nikad izpod 2500.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ivica i surak onaj njegov su isti ... kad treba da prodaju izuvaju iz cipela, a kad treba da kupe sve na neke fore njihove, a i lazu kao psi, kad on kupi auto to je najbolji a najmanje kosta, a kad ga proda onda ga je prodao uvek 200 evra vise od onoga sto ga je kupio!

Inace smatram da nas iz Smedereva ima dovoljno da mozemo da napravimo lokalno okupljanje uz pivo vinjak i sta je po volji, da ne smaramo ostatak foruma :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije da ja sad bas vozim ko penzija, onako na 2.2-3k mjenjam brzinu i u trecoj vozim do 60 onda mjenjam dalje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nOva sta se sad ti mesas :D sala mala :D

moze pivo, vinjak, sve, samo gile da dodje u sd.

@beli blicam ja tebi juce kad si izasao iz kovina ka sd al me nisi provalio.

da ne bude off, taj put od Kovina do Zelezare pa preko obilaznice kao stvoren za produvavanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

kasno sam te primetio, ali mi sirena ne radi pa nisam mogao da se javim, a umoran sam bio strasno, ustao ujutru u 6, isao na slaninijadu, tad otisao da ostavim devojku kod babe i nastavio za Beograd na utakmicu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije da ja sad bas vozim ko penzija, onako na 2.2-3k mjenjam brzinu i u trecoj vozim do 60 onda mjenjam dalje :)

takodje. Kad nije opterecen auto, saltam bas tako-oko 2500, a kad je malo tezi, zaokruzim na 3000. Da budem iskren, nisam zadovoljan elasticnoscu 16v motora. Jednostavno, trazi saltanje ako hoces da si stalno u pravom rezimu rada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, i onda je poceo da zvizdi auto?

Pa sto ne kazes tako, znam sta mu je-HOLESTEROL! Nakrkao se slanine!

Gile ja moju naftaricu najcesce saltam na 1700-2200. Zato i imam nisku potrosnju ali i potrebu da po nekad produvam auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu kod boleca mu je jedan konj od 85 pao na samrtne muke... I umirao do bg-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...